łazienka

Prysznic czy wanna: jakiego rodzaju myjesz?

wanna prysznic-zalety-wady-rodzaj mycia

Ważna jest codzienna higiena. Większość ludzi o tym wie i bierze mycie pod prysznicem lub w wannie do swojej codziennej rutyny. Jeśli zapytasz różne osoby, czy wolą prysznic czy kąpiel, natrafisz na dwa obozy. Podczas gdy niektórzy zachwycają się korzyściami płynącymi z gorącej kąpieli, inni przysięgają na orzeźwiający prysznic. Jakie są zalety i wady obu wariantów prania i jakiego rodzaju prania jesteś??

Prysznic kontra wanna: plusy i minusy prysznica

łazienka-poziom-podłoga-prysznic-szklana ściana-prysznic deszczowy

Jedną z wyjątkowych zalet pryszniców jest oszczędność czasu. Prysznic bierze się średnio około sześciu minut. Co więcej, zużycie wody jest tutaj zwykle znacznie niższe niż w łazience. Oszczędzasz też energię pod prysznicem, bo przecież nie ma tu tak wielu litrów wody, które trzeba podgrzać. Czynnik kosztów odgrywa zatem decydującą rolę i nie bez powodu w Internecie można znaleźć wiele wskazówek, które Skróć czas prysznica i aby móc zaoszczędzić jeszcze więcej. Ponadto prysznice są również bardzo oszczędne, zwłaszcza jeśli są zlicowane z podłogą.

prysznic-poziom-podlogi-szklane-drzwi-granatowe-cienne-kafelki

Kolejną bezkonkurencyjną zaletą prysznica jest to, że jest on dokładniejszy w czyszczeniu. Brud jest zmywany bezpośrednio z ciała. Co więcej, prysznic nie obciąża zbytnio serca i układu krążenia, a Ty wychodzisz wypoczęty. Jedną z wad pryszniców jest to, że są mniej wygodne niż wanna. Wyciąganie się i czytanie książki przy świecach nie jest tutaj możliwe. Ten punkt można jednak ponownie odróżnić. W końcu oferują luksusowe prysznice ze strumieniem deszczowym i eleganckie szklane kabiny prysznicowe całkiem pewien komfort.

Wanna: Tu też są plusy i minusy

wanna-wolnostojąca-biała-metro-płytki-ściana-drewno-płytki-podłogowe

Ci, którzy wolą się kąpać niż brać prysznic, zaliczają samo doświadczenie jako jedną z zalet. Gorąca kąpiel z dużą ilością piany, blaskiem świec i relaksującą muzyką – wiele osób nie wyobraża sobie nic piękniejszego. Kąpiel odpręża mięśnie i umysł – dzięki czemu również dobrze czujemy się w naszej skórze.

łazienka-beżowa-wanna-szara-szary-półka-lustro

Na przykład jednym z mniej pozytywnych aspektów wanny jest trudność w wejściu. Wejście do wanny może być dużym wyzwaniem, zwłaszcza dla najmłodszych i starszych. Po kąpieli może być również trudno wziąć prysznic bez zanurzania całej łazienki.

W wannie jest mniej więcej tyle litrów wody, ile potrzeba, gdy weźmiesz czterokrotny prysznic. A więc dużo wody i energii potrzebnej na jedną kąpiel. Z reguły wanien nie można montować w małych pomieszczeniach, a jeśli tak, to nie ma zbyt wiele miejsca na inne meble.

Kto bierze prysznic, a kto bierze kąpiel??

kąpiel-prysznic-rodzaj-mycia-który-wariant-mycia-lepszy

Wanny są szczególnie popularne wśród par i rodzin. Wspólna kąpiel może być o wiele przyjemniejsza. Osoby samotne, zwłaszcza te, które mają stresujący dzień pracy, zazwyczaj wybierają prysznic, który pozwala zaoszczędzić czas. Osoby starsze również będą wolały prysznic. Wsiadanie jest po prostu łatwiejsze i nie ma ryzyka poślizgnięcia się podczas wysiadania.

Ponieważ w kabinie prysznicowej można również wbudować specjalne siedzisko, problem komfortu można wyeliminować. Oczywiście najpiękniej jest, gdy masz możliwość wyboru. Jeśli jest zarówno wanna, jak i kabina prysznicowa, możesz po prostu mieć to, co najlepsze z obu światów.