łazienka

Projekty łazienek – inspiracje dla płytek, kolorów i innowacyjnych pryszniców

Projekt łazienki kabina prysznicowa marmurowy wygląd szarego naturalnego kamienia oświetlenie LED

Łazienka powinna być przestrzenią do dobrego samopoczucia. Ale w wielu miejscach łazienki są raczej ponure i emanują niczym innym, jak tylko zachęcającą atmosferą. Dzięki świeżym kolorom, nowym płytkom i nowoczesnym dodatkom do prysznica możesz zmienić swoją łazienkę w oazę relaksu. Podsumowujemy, co jest ważne w projektowaniu łazienek.

Kreatywne projektowanie ścian w każdym stylu

Projekt łazienki brązowy beżowy biały wanna prysznicowa granica mozaiki

Kupując płytki łazienkowe, ważne jest, aby format odpowiadał indywidualnym potrzebom. Na przykład, gdy hojny Płytki XXL Filigranowe płytki mozaikowe urozmaicają duże pomieszczenia, zapewniając optyczną ekspansję i sprawiając, że ciasne łazienki wydają się większe.

jak mozaika Według Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego, produkty mają długość boku mniejszą niż dziesięć centymetrów. Wszystko inne to płytki. Handel ma gotowe praktyczne płyty mozaikowe i maty mozaikowe, dzięki czemu małe elementy nie muszą już być układane pojedynczo. Niektóre warianty samoprzylepne również oszczędzają czas i sprawiają, że fugowanie staje się zbędne. Masz do wyboru mozaiki ceramiczne, szklane i z kamienia naturalnego.

Mozaikowe odcienie niebiesko-białego morskiego koloru

Zalecane są kombinacje płytek, tapet lub farby ściennej. Kafelek obejmujący cały obszar nie jest już aktualny. Jeśli wyłożone są tylko te obszary, które mają kontakt z wilgocią lub wodą rozpryskową, jest to w zupełności wystarczające. Wytapetowane i pomalowane ściany dodają łazience przytulności i czynią ją bardziej komfortową. Obecnie dostępne są doskonałe wodoodporne materiały do ​​projektowania ścian. Zmywalne tapety i farby lateksowe to idealne rozwiązanie. Kupując płytki podłogowe należy przywiązywać wagę do antypoślizgowych i wytrzymałych powierzchni. Możesz dowiedzieć się, jakie płytki antypoślizgowe i odporne na ścieranie mają Klasa R odpowiednio Grupa ścierająca.

Łatwe przeprojektowanie

Łazienka Beżowy Walk In Walk In Shower Szklana ściana

Jeśli istniejąca łazienka nie ma być remontowana, a raczej niedrogo upiększona, warto poszukać alternatywnych rozwiązań. W przewodniku pod flyen.org wymieniono kilka opcji, aby nadać starym płytkom nowy wygląd wygodnie i tanio. Mówi między innymi: „Jeśli nie chcesz zmieniać wszystkich kafelków, tylko dodać kilka akcentów i upiększyć pomieszczenie, naklejki na kafelki są dobrym wyborem. Za ich pomocą można między innymi wprowadzić fotorealistyczne motywy na wykafelkowaną ścianę lub podłogę.”

Dostępne są między innymi następujące opcje przebudowy łazienki:

Naklejki na kafelki

Folie do płytek

Kolor płytek oraz Lakiery

Ubieranie się z płytą kartonowo-gipsową lub drewnem

Jeśli chcesz zremodelować stare płytki, konieczne jest precyzyjne przygotowanie. Powierzchnie muszą być całkowicie oczyszczone z brudu i tłustych resztek, aby farby, folie lub inne materiały starczyły na długi czas. Poświęć wystarczająco dużo czasu na przygotowanie!

Idealne kolory do łazienek

mała łazienka design beżowe lustro lustrzane fronty szafek

Do małych pomieszczeń zalecane są jasne i wesołe niuanse. Białe, żółte akcenty i orzeźwiający jasnoniebieski tworzą przyjazną i przestronną atmosferę:

biały symbolizuje czystość

żółty promieniuje witalnością i przyczynia się do dobrego samopoczucia

niebieski to kolor świeżości i wyrazistości

Jednak wielu chciałoby więcej komfortu poza klasycznymi kolorami, takimi jak niebieski lub biały. Ogólnie wskazane odgłosy ziemii, bo nadają łazience spokojny i jednocześnie ciepły charakter. Skoncentruj się na kremie i różnych aspektach brązu. W połączeniu z ręcznikami i akcesoriami, które dopasujesz do koloru płytek, kolorów ścian itp., uzyskasz harmonijne wrażenie całości.

Czy Twoja łazienka jest jak gigantyczna świątynia wellness? Gratulacje! Ale co zrobić, jeśli przestrzeń wygląda na zagubioną i sterylną ze względu na swój rozmiar? Następnie należy użyć ciemnych kolorów, ponieważ sprawiają, że przestrzeń mieszkalna wydaje się bardziej komfortowa. Ściany poruszają się ze sobą optycznie.

Nie masz pewności, jakie kolory lub płytki pasują do Twojej łazienki? Zapytaj producentów i sklepy ze sprzętem o bezpłatne próbki! Wielu sprzedawców oferuje próbki płytek, które można zabrać ze sobą do domu, aby ułatwić podjęcie decyzji o zakupie. Wybierz projekt łazienki, kiedy tylko jest to możliwe Kolory z rodziny kolorów i oszczędnie używaj wzorów i struktur! Zapewnia to spokój projektowi i promuje ponadczasowy wygląd.

Prysznice jak w hotelu wellness

Płytki łazienkowe wyglądają jak wanna wolnostojąca z drewna

Prysznic jest niezbędny do codziennego orzeźwienia, a zatem stanowi elementarną część codziennego życia. Dzięki ciągłemu rozwojowi producentów systemów sanitarnych dostępne są teraz wspaniałe dodatki, dzięki którym kąpiel pod prysznicem stanie się relaksującym doświadczeniem. Wbudowana kabina prysznicowa, kabina U lub luksusowa duża kabina prysznicowa: dostępne są odpowiednie rozwiązania dla każdego gustu i wymagań.

Zasadniczo pytane są częściowo obramowane prysznice wykonany z nietłukącego szkła. Jeśli prysznic nie jest w pełni obramowany, wydaje się znacznie bardziej otwarty i przewiewny. Szkło wzmacnia to wrażenie. Aby zyskać przestrzeń są Instalacje podtynkowe wskazany. Armatura znika w ścianie, oszczędzając miejsce, a prysznic staje się bardziej przestronny. Gdy tylko chcesz wyremontować łazienkę lub zaplanować nową budowę, warto rozważyć instalacje podtynkowe.

Półki ścienne wnęki łazienkowej w kolorze szarym

Chcesz więcej komfortu? Nowoczesne koncepcje obsługi przypominają dziś prawdziwe centra sterowania i umożliwiają wybór między różnymi prysznicami, rodzajami strumienia i dodatkami. Spektrum sięga od funkcji masażu i aromaterapii po kwadratową głowicę prysznicową z ekskluzywnym deszczem prysznicowym, który otula całe ciało delikatnie dozowaną wodą. Nie zapominaj o kabina prysznicowa do łazienek bez barier. Systemy odwadniające zajmujące mało miejsca są umieszczane dyskretnie i jako takie rzadko są zauważane. Dyskretne szyny idealnie pasują do projektu.

Źródło obrazów od 1 do 7: AdrienVillez, Mediengestalter, midascode, fabsiss2, ErikaWittlieb, ErikaWittlieb na pixabay.com