łazienka

Nowoczesna łazienka z drewnem – 27 pomysłów na meble, podłogi, ściany i sufity

łazienka-drewno-ogród-szklana ściana-parkiet-wanna-oświetlenie-pośrednie

Nie ma ograniczeń co do materiałów, którymi możesz urządzić nowoczesną łazienkę. Możesz wybrać wszystko, co pasuje do Twojego gustu, a także wypróbować różne kombinacje, aby stworzyć idealne wnętrze. W tym artykule chcielibyśmy jednak zwrócić na to szczególną uwagę Łazienka z drewnem sterować i jak ten przytulny materiał można łączyć z innymi.

Łazienka z drewnem jako akcentem

łazienka-drewno-akcent-podłoga-ściana-sufit-mokra komórka-wanna-szklana-ściana

Drewno nie może być tylko wybierane na meble, dla których notabene są wspaniałe wzory. Jest również często stosowany do podłóg, ścian i sufitów i prawie nie brakuje go w nowoczesnych łazienkach. Specjalne powłoki chronią drewno przed silną wilgocią, która jest częścią codziennego życia w łazience. Ale teraz spójrz na nasze pomysły na łazienkę z drewnem i daj się zainspirować.

Łazienka z drewnem – meble

łazienka-drewno-atrakcyjne-meble-design-szafka-storczyk-deko-toaleta

Meble wykonane z drewna to niemal oczywistość. A dzięki wielu nowoczesnym wzorom nie jest już trudno znaleźć odpowiedni mebel do łazienki, który nie tylko sprawi, że wnętrze łazienki z drewna będzie czymś wyjątkowym, ale również będzie dokładnie tym, co sobie wyobrażasz.

Rozłóż drewno w łazience

łazienka-drewno-akcenty-pomysły-belki-skosy-meble-półka-żwir-podłoga-płytki

Dzięki neutralnym umeblowaniu drewniane meble mają swoje własne. Uzupełniają je belki, które zdobią spadzisty dach. W tym miejscu należy również wspomnieć o atrakcyjnym wyglądzie podłogi. Oprócz betonu użyto żwiru o różnych kolorach.

Drewniana wanna

łazienka-drewno-prostokątna-wanna-minimalistyczny-styl-szare-płytki-podłogowy-zegar-ściana-dekoracja

To z pewnością nie pierwszy raz, kiedy widzisz drewnianą wannę. Jednak większość z nich ma klasyczny zaokrąglony kształt. Do nowoczesnej łazienki z drewnem lepiej wybrać wannę o prostokątnym kształcie. Nadaje ostateczny szlif Twojemu minimalistycznemu wnętrzu.

Konsola do mycia wykonana z drewna i kamienia

łazienka-drewno-atrakcyjny-minimalistyczny-szafka-umywalka-czarny-ścienny-żyrandol

Wspomnieliśmy już, że drewno jako materiał można łączyć z różnymi innymi materiałami. Oto świetny przykład. Szafka posiada elegancki blat wykonany z szarego kamienia. Ta koncepcja powtarza się ponownie w podłodze.

Kolorowa drewniana szafka

łazienka-z-drewnianymi-meblami-szafka-kolorowe-kwadraty-pomysł-przegroda-pomysł-nowoczesne-kamienne-płytki

Urządzając łazienkę drewnem, nie musisz koniecznie zostawiać jej w naturalnym kolorze drewna. Tutaj możesz zobaczyć, jakie ładne efekty możesz stworzyć za pomocą kilku akcentów kolorystycznych. Szafka, która służy również jako przegroda pokoju, doskonale sprawdza się pośrodku beżowej łazienki.

Prosty projekt mebli

łazienka-z-drewnem-nowoczesna-konsola-umywalka-płytki-sześciokąt-pastelowe-odcienie-lustro kafelkowe

Proste projekty mebli bardzo atrakcyjnie prezentują się w nowoczesnych meblach. Drewniane meble takie jak ten model można doskonale łączyć z subtelnymi kolorami, takimi jak pastelowe tonacje. Jest to również konieczne, aby proste, nowoczesne meble przyciągały więcej uwagi.

Drewniana podłoga

łazienka-drewno-cegła-ściana-pomysł-nowoczesny-parkiet-wanna-owalna

Meble drewniane doskonale komponują się z innymi drewnianymi detalami. Jednym z nich jest parkiet. Łazienka z drewnem w podłodze może być zaprojektowana na różne sposoby. Z jednej strony masz możliwość zaprojektowania całej podłogi drewnem. Innym wariantem jest ustawianie akcentów. Na przykład podświetl prysznic lub inny obszar.

Ciemny las

łazienka z drewnianym parkietem-ciemna-nowoczesna-prysznic-wanna-lustro

Jasno urządzona łazienka daje możliwość wyboru ciemniejszej podłogi. Drewniana łazienka wygląda zarówno przyjaźnie, jak i przytulnie. Ciemne drewno zapobiega również zbyt sterylnej atmosferze. Więc jeśli właśnie tego chcesz uniknąć, ten kolor jest dla Ciebie.

Drewno jako akcent pod prysznic

łazienka-drewniana-podłoga-projekt-otwarty-prysznic-prysznic-deszczowy-duży-pokój

Jak już wspomniano, drewnianą podłogę można również wykorzystać jako akcent. Świetny obszar to prysznic. Resztę podłogi możesz zaprojektować według własnego uznania. Na przykład wybierz płytki w innym odcieniu imitującym drewno, aby nieco poszerzyć przytulną atmosferę.

Schody drewniane do wanny

łazienka-drewno-lekkie-meble-schody-wanna-wanna-szklana-prysznic-pomysł

Jeśli nie masz możliwości zagłębienia wanny bezpośrednio w posadzkę, możesz zamiast tego zbudować postument z drewnianych stopni, do którego można opuścić wannę. Daje to ponownie ciekawy akcent, który zachwyca nie tylko materiałem, ale również designem.

Łazienka z kominkiem

łazienka-z-drewnianą-podłogą-ściana-kain-wolnostojąca-wanna-przegroda-szkło-metal

Wielofunkcyjne meble wykonane z drewna to praktyczny pomysł nie tylko do pomieszczeń mieszkalnych, takich jak salon czy sypialnia. Mogą przydać się również w łazience, zarówno dużej, jak i małej. Tutaj możesz zobaczyć na przykład dużą szafę z wbudowanym kominkiem. Połączenie nowoczesnych mebli i retro wanny, którą podkreśla ciemny parkiet, robi niesamowite wrażenie.

Okładziny ścienne w łazience z drewna

łazienka-drewniana-bana-okładziny-nowoczesne-dywany-łazienkowe-niewidomych-plisowane-jasne

Nowoczesną łazienkę można również wspaniale ulepszyć drewnem na ścianach. To także świetny pomysł, jeśli chcesz szybko wyremontować łazienkę. Ten pomysł wygląda szczególnie elegancko w łazience z drewnem, gdy projektujesz ściany akcentujące. Oczywiście wszystkie cztery ściany mogą być również pokryte drewnem, w zależności od atmosfery, którą chcesz stworzyć.

Ściana z ciemnego drewna

łazienka-drewno-pomysł-meble-białe-płytki-podłoga-ciemna-ścienna-meble

Podobnie jak w przypadku ciemnej podłogi, ciemną drewnianą ścianę należy połączyć z jasnymi meblami lub innymi jasnymi detalami, aby pomieszczenie nie wyglądało zbyt przygnębiająco. W tym przykładzie łazienki z drewnem osiągnięto idealną równowagę.

Ściana akcentująca do wanny

łazienka-drewno-ścienna-wanna-nowoczesny-stołek-mokra komórka

Drewno nie było tu zachwiane. Wyjątkowo nowoczesny wygląd uzyskuje się tutaj poprzez całe deski. Do tego dochodzi świetna gra jasnych płytek i jasnego drewna. Drewniana ściana służy jako przegroda pokoju i tworzy mokrą komorę do kąpieli w łazience z drewnem.

Sufit z drewna

łazienka-drewno-wanna-deski-sufitowe-czarne-płytki-biała-farba ścienna

Warto również wspomnieć o projekcie sufitu w łazience z drewna. Wspaniałą rzeczą jest to, że projekt sufitu nie od razu przyciąga wzrok i dlatego wygląda nieco bardziej subtelnie. Zakryj cały sufit lub użyj drewnianych belek. Bez względu na to, co wybierzesz, efekt również zrobi na Tobie ogromne wrażenie.

Łazienka o wyglądzie betonu

łazienka-drewno-beton-projekt-wnętrza-sufit-ciepły-otoczenie

Drewno doskonale nadaje się również do rozluźnienia dość surowej i zimnej atmosfery, jaką emanuje beton. W tym przykładzie zostało to zrobione z sufitem i toaletką. Zauważalne jest również, że do drewna wybrano dwa różne kolory. Widać więc, że w łazience z drewnem można bawić się różnymi kolorami drewna.

Zaznacz spadzisty dach

łazienka-drewno-wąskie-świetlik-świetlik-sufit-projekt-umywalka-betonowa

Zarówno skośny sufit, jak i pomieszczenie mokre wykonane są z drewna. Pod nowoczesną umywalką znajduje się również drewniana półka. Białe ściany pozwalają stworzyć w łazience z drewnem wiele czarnych akcentów. Należą do nich z jednej strony armatura, a z drugiej lampy nad dużym lustrem.

Połącz drewno z kolorami

łazienka z drewnianym skośnym sufitem-design-niebieskie-meble

W tej łazience powstaje kontrast kolorów i to na różne sposoby. Centrum to obiekt w kolorze jasnoniebieskim. Meble podkreśla ciemnoszara, kamienna podłoga. Ponieważ jednak tworzy to zimną atmosferę, jako materiał na sufit wybrano drewno. W efekcie wszystkie trzy poziomy w tej łazience z drewnem są jednakowo podkreślone.

Luksusowa łazienka z okładziną ścienną i drewnianą podłogą

łazienka-drewno-nowoczesny-design-okładziny ścienne-luksusowy-system-łazienkowy-szklana ściana

Łazienka z drewnem na podłogę i sufit 

łazienka-drewno-nowoczesny-design-okładzina ścienna-prysznic-szklana ściana-ściana lustrzana

Minimalistyczna łazienka z drewnianą podłogą i betonowymi ścianami

łazienka-drewno-nowoczesny-design-minimalistyczny-kabina-prysznicowa-szklana-betonowa-ściana

Nowoczesna łazienka z boazerią i szarymi płytkami

łazienka-drewno-nowoczesny-design-okładzina ścienna-lampa-wisząca-szare-płytki

Łazienka z drewnianymi elementami w stylu vintage

łazienka-drewno-nowoczesny-design-białe-płytki-vintage-armatura