łazienka

Jakie zasłony w łazience? Te rozwiązania najlepiej sprawdzają się przy oknie w łazience!

Niezależnie od tego, czy chodzi o pielęgnację ciała, czy o odpoczynek po ciężkim dniu – spędzamy dużo czasu w łazience. Tu wieczorem rozpieszczamy nasze ciała ciepłą kąpielą. Dlatego ważne jest również, aby chronić swoją prywatność, gdy masz okno w łazience. Dopasowane zasłony nie tylko ochronią Cię przed niechcianymi spojrzeniami, ale także stworzą przyjemną atmosferę w pomieszczeniu. Ale które zasłony naprawdę najlepiej sprawdzają się w łazience, gdzie otoczenie jest często wilgotne? Na szczęście istnieją inteligentne rozwiązania w zakresie zasłon, dzięki którym nadal możesz cieszyć się promieniami słonecznymi. Tutaj podajemy nasze najlepsze wskazówki dotyczące wyboru zasłon do łazienki.

Wybór zasłon: jak jasna jest Twoja łazienka?

jakie zasłony do łazienki?

Zasłony może nie są pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl przy dekorowaniu łazienki, ale faktem jest, że mogą stworzyć wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu. Jest jednak kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze zasłon w łazience.

rolety do łazienek wodoodporne na okno

Przed zakupem nowych zasłon ważne jest, aby sprawdzić, jak mocne jest oświetlenie w Twojej łazience. Jeśli na suficie jest bardzo silne źródło światła, a szyba jest przezroczysta, cienie i sylwetki będą wyraźnie widoczne z zewnątrz, nawet przy zasłonie. Jeśli Twoja łazienka jest bardzo jasno oświetlona, ​​dobrym pomysłem będą zasłony wykonane z nieco grubszego materiału lub tkaniny zaciemniającej. Zasłony zaciemniające mają w rozcięciu czarne nitki i są w 100 procentach nieprzezroczyste.

łazienka z wanną i roletami aluminiowymi

W którą stronę zwrócona jest Twoja łazienka? Jeśli Twoja łazienka jest skierowana na południe, w określonych porach dnia będziesz potrzebować ochrony przeciwsłonecznej, aby nie nagrzewać się w pomieszczeniu. Wszystkie tkaniny zasłonowe mają różną gęstość, a także oferują różne poziomy ochrony przed ciepłem. Jeśli Twoja łazienka jest skierowana na północ, a prywatność nie jest ważnym czynnikiem, idealna będzie kurtyna świetlna.

Wybierz najlepsze zasłony do swoich konkretnych potrzeb

biała zasłona do okna w łazience

W wielu domach okno w łazience nie jest zbyt duże. Dlatego warto wybrać taki rodzaj zasłony, który zajmie jak najmniej miejsca podczas zwijania zasłony. Żaluzje i rolety to tutaj najlepszy wybór.

żaluzje plisowane w kolorze niebieskim do nowoczesnych łazienek

Rolety plisowane to również dobre rozwiązanie, jeśli chcesz uchronić się przed ciekawskimi spojrzeniami, ale nadal chcesz mieć dużo światła z zewnątrz. Ta nieco bardziej nowoczesna i elastyczna alternatywa dla żaluzji świetnie nadaje się do łazienek.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli żaluzji plisowanych, które można obsługiwać w obu kierunkach. W ten sposób można regulować padanie światła w pomieszczeniu, np. osłaniając górną część okna i pozostawiając otwarte na światło od dołu. Rolety plisowane dostępne są w wielu różnych gęstościach, jednak większość z nich jest półprzezroczysta, co oznacza, że ​​nadal zapewniają przyjemne padanie światła w łazience.

żaluzje aluminiowe zapewniają optymalną regulację światła w łazience

Projektanci polecają teraz także tzw. podwójną roletę, która jest stosunkowo nowa na rynku. W przeciwieństwie do klasycznych modeli rolet, są one wykonane z dwóch pasów tkaniny leżących jeden za drugim. Naprzemiennie przezroczyste i nieprzezroczyste paski zapewniają optymalną regulację światła.

Zasłony w łazience muszą wytrzymać wilgoć

roleta z zasłoną łazienkową

Najważniejszym czynnikiem przy wyborze zasłony do łazienki jest to, że materiał jest odporny na wilgoć. Jeśli codziennie bierzesz prysznic, dużo wilgoci naturalnie gromadzi się w pomieszczeniu i osadza się na tekstyliach. Dlatego też bardzo ważna jest odpowiednia wentylacja.

żaluzje aluminiowe w łazience

Należy jednak unikać żelaznych akcesoriów, ponieważ mogą rdzewieć. Niektóre rolety mają okucia żelazne na górze kasety, jako uchwyt zaciskowy lub na dole jako obciążnik. Kiedy już zdecydujesz się na model ze sztangą, sprawdź materiał. Użyj plastikowych lub tylko metalowych elementów wykonanych z aluminium i stali nierdzewnej, aby uniknąć plam rdzy spowodowanych wilgocią.

Zwróć uwagę na drewno i naturalne materiały

rolety łazienkowe drewniane,

Jeśli do okna łazienki wybierzesz żaluzje drewniane, muszą być dobrej jakości. Żaluzje drewniane muszą mieć dodatkową warstwę lakieru, w przeciwnym razie drewno wchłonie wilgoć. Jeśli listwy się skręcą, nie można ich zamknąć.

zasłony łazienkowe lniane zasłony wiejskie

Należy unikać naturalnych materiałów, takich jak len i bawełna, gdy wanna lub kabina prysznicowa znajdują się w pobliżu okna. Materiały pochłaniają wilgoć i szybko pleśnieją.

Skoncentruj się na kolorze i dobrym samopoczuciu

Zasłony pomysły łazienka składana zasłona

Wybór zasłony ma znaczący wpływ na atmosferę w pomieszczeniu. Jeśli okno Twojej łazienki jest chronione przed wścibskimi sąsiadami, dekorowanie okna może sprawić, że łazienka będzie zachęcająca i nada jej poczucie luksusu.

Różowa składana zasłona zapewnia większą przytulność

Łazienka w stylu wiejskim z różową plisowaną roletą lnianą

Przede wszystkim naturalne kolory tworzą spokojną atmosferę. Typowe są odcienie bieli, błękitu, szarości i piasku. Zwróć uwagę, że jasne i chłodne kolory sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe, podczas gdy ciemne i ciepłe kolory sprawiają, że wydaje się ono mniejsze. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku małych łazienek.

Wskazane jest również skoordynowanie kolorystyki zasłon z wybranymi elementami w łazience tak, aby nie wyróżniały się zbytnio w pomieszczeniu, ale tworzyły harmonijną całość.

Okna sięgające od podłogi do sufitu są typowe dla nowych budynków

żaluzje aluminiowe do sufitu w łazience

Roleta przy wannie musi być wodoodporna

roleta łazienkowa zasłona półprzezroczysta

Jeśli masz ładny widok, wystarczy półprzezroczysta zasłona

roleta w łazience prześwitująca

Białe rolety sprawiają, że łazienka wydaje się przestronna

Roleta łazienkowa wodoodporna do okna obok prysznica

Rolety są również niezwykle oszczędzające miejsce

roleta w łazience hydrofobowa przy wannie

Białe rolety pasują do każdego stylu

zasłony rolety łazienkowe

W przypadku zasłon lnianych należy unikać pleśni dzięki dobrej wentylacji

tkanina na zasłony łazienkowe