łazienka

Bezproblemowa łazienka – praktyczne pomysły na okładziny ścienne i podłogi bez płytek

łazienka z parkietem i wanną obok skórzanego taboretu stylowe wodoodporne materiały

Powierzchnie bez „szwów” lub bezszwowa łazienka mogą sprawić, że nawet najmniejsze powierzchnie będą wydawały się większe niż w rzeczywistości. Duże okładziny ścienne i tylne panele prysznicowe wykonane z pleksiglasu mogą również tchnąć nowe życie w starzejące się łazienki, a jednocześnie skrócić czas potrzebny na remonty. Z tego powodu wielu projektantów, przekształcając stare takie pomieszczenia w nowoczesne strefy wellness, wykorzystuje gładkie powierzchnie, aby stworzyć bezszwową łazienkę. Daje to w związku z tym wiele zalet, które różnią się od klasycznej okładziny z płytek. Niech więc nasze sugestie w tym poście zainspirują Cię do stworzenia nowoczesnej i stylowej łazienki bez szwu.

Łazienka bez szwu – zalety

nowoczesna łazienka obok sypialni z teksturami i tapetą w czerni i bieli

Duże elementy na ścianach i pod prysznicem sprawiają, że małe przestrzenie wydają się większe, a bezszwowe powierzchnie przyczyniają się do spokojnego i atrakcyjnego wystroju łazienki. Może to przypominać strefę wellness. Zastosowanie małych płytek tworzy również więcej szczelin, które po kilku latach często stają się nieestetyczne. Wapno i brud przyklejają się do spoin łatwiej niż na gładkich powierzchniach. W najgorszym przypadku rozwój pleśni może również stać się poważnym problemem w łazience.

ciemny kamień jako akcent w łazience z wolnostojącą wanną i drewnianymi półkami

Trend w renowacji łazienek i nowych łazienkach zmierza zatem w kierunku mniejszej liczby łączeń. Okładziny ścienne i panele tylne prysznica wykonane z Pleksiglasu lub Tadelaktu to powłoki odporne na zarysowania. Dlatego wielu specjalistów w tej dziedzinie stosuje jako alternatywę duże płytki, terrawork, szpachlówkę, tynk wapienny, beton ciré (beton woskowany) lub żywice syntetyczne. Podczas gdy wielkość płytek jest szczególnie ograniczona ich wagą, np. szkło akrylowe pozwala na zastosowanie elementów bezszwowych o wymiarach do 2 x 3 metry.

Płytki w łazience bez fug

bezszwowa łazienka z praktycznymi pomysłami na okładziny ścienne i podłogi z lub bez płytek i przegrody szklanej

Tak więc przewidywanym trendem łazienkowym na 2019 rok jest stosowanie dużych paneli zamiast płytek na ścianach, aby wyeliminować potrzebę fugowania. Ale czy naprawdę można bezproblemowo układać płytki ceramiczne na ścianach i podłogach? Ułożyłbyś je tak, aby zaprawa była prawie niewidoczna. Prawie mitem jest jednak, że możliwe jest układanie płytek bez fug. Nie zawsze jest prawdą, że płytki nie muszą mieć spoin między sobą, choć może to sugerować bezspoinowa łazienka lub taki układ.

podwórkowy pensjonat z łazienką Luksus Ta imponująca podwórko Szopa biny Kwatera mieszkalna Łazienka

Teoretycznie dzięki specjalnej technice przycinania krawędzi, czyli korygowania ich, możliwe byłoby ich łączenie bez łączeń. W praktyce jednak nie powinno się tego robić. Zaleca się stosowanie wąskich spoin od 1,5 do 2 milimetrów. Układanie bezszwowe można zatem uznać za tradycyjną metodę, która odnosi się do minimalnych spoin, a nie ich braku.

bezszwowa aranżacja łazienki jako stylowa i przykład nowoczesnej minimalistycznej łazienki w kolorze białym z podwójną umywalką

Aby zainstalować podłogę ceramiczną z minimalnymi fugami, rozważ zakup płytek rektyfikowanych. Ich cechą charakterystyczną są równo przycięte krawędzie, które są frezowane pod kątem prostym, dzięki czemu płytki idealnie do siebie pasują. Ważne jest również, aby wymiary takich płytek były identyczne. Więc nie powinno być żadnych odchyleń, które czasami mogą wystąpić w przypadku nieciętych paneli. Dzięki tym właściwościom płytki rektyfikowane zyskały wielu zwolenników. Po ułożeniu na podłodze lub ścianie tworzą prawie równą powierzchnię z bardzo drobnymi liniami fugi.

Projekt ściany dla jednolitej łazienki

szary wygląd betonu licowego w łazience z lustrem i meblościanką w kolorze białym

Panele ścienne mogą również łatwo nadążyć za różnorodnością płytek pod względem wzornictwa. Asortyment jest zazwyczaj dostępny w wielu różnych kolorach, a do swojej bezszwowej łazienki możesz dodać dowolny wzór. Obejmują one projekty z cegły lub drewna, a także fotografie. Wszystkie warianty charakteryzują się niezwykłym efektem głębi, co przyczynia się do stworzenia powierzchni o wysokim połysku. Materiały te są również często używane w kuchniach jako osłona przeciwbryzgowa o wysokim połysku. Efekt ten uzyskuje się w tego typu produktach poprzez nałożenie dodatkowej warstwy o wysokim połysku i bezbarwnej na warstwę barwionego szkła akrylowego. Ta kombinacja sprawia, że ​​kolory wyglądają jeszcze bardziej olśniewająco.

błękit nieba w połączeniu z bielą w małej łazience z kabiną prysznicową i oknami

Aby uzyskać solidną i łatwą w pielęgnacji, bezszwową łazienkę, musisz jednak upewnić się, że Twój projekt będzie trwał przez długi czas. Odporne na zarysowania i gładkie powierzchnie odporne na chemikalia są łatwe do czyszczenia. Ponadto mogą wytrzymać wysoką wilgotność i stałe wahania temperatury w łazience. Oprócz tych wszystkich zalet, okładziny ścienne lub tylne ściany prysznicowe tego typu stanowią oszczędzającą czas alternatywę dla płytek.

łazienka bez płytek z kabiną prysznicową nowoczesny design z tapetą i betonową posadzką w kolorach ziemi i połączeniu z drewnem

Majsterkowicze i specjaliści mogą przykleić te okładziny bezpośrednio do starych płytek lub włożyć je w system profili. Nie jest więc konieczne, aby najpierw usunąć stare płytki. Może to być zadanie, które zawsze wiąże się z dużym hałasem i brudem. Bezspoinową łazienkę można na ogół bardzo łatwo zagospodarować, ponieważ można ją przyciąć lub wywiercić na miejscu. W bardzo krótkim czasie starą łazienkę można przekształcić we współczesne pomieszczenie wellness we własnym domu.

Tadelakt łazienka

porcelana dla jednolitej łazienki z luksusowymi elementami designu i gustownym designem

Marokański tadelakt w łazience to również świetny pomysł na bezproblemową łazienkę. Ten antyczny tynk wapienny to najlepsza opcja do łazienek, jeśli szukasz wyjątkowego, eleganckiego i luksusowego wykończenia. W zależności od jakości Tadelaktu i jego zastosowania, materiał oferuje również bardzo trwałe powierzchnie i zazwyczaj jest całkowicie samoczyszczący. W dzisiejszych czasach każdy rodzaj powierzchni płytek w łazienkach może być bardzo nowoczesny. Jednak za kilka lat te powierzchnie nie będą już tak aktualne.

minimalistyczny design z kaloryferem i baterią wykonany z metalowego zlewu ceramicznego i tynku wapiennego z kamienną szpachelką

Większość z nas chce co roku korzystać z nowych funkcji i pozostawić za sobą stare trendy z ostatnich kilku lat. Z drugiej strony Tadelakt jest absolutnie ponadczasowy i będzie miał ten sam efekt za 20 lat. Nikt nie powie, czy Twoja bezszwowa łazienka została wykonana z niego w latach 80., 90. czy 2000. Zawsze będzie wyglądać jak coś wyjątkowego i fascynującego.

zestawienia kolorystyczne brązowych paneli ściennych i szarych ścian z kabiną prysznicową w salonie

Chociaż na pierwszy rzut oka Tadelakt może wydawać się nieco drogi, w rzeczywistości nie oblicza kosztu za metr kwadratowy płytek ze średniej półki ani kosztu umieszczenia. Okazuje się jednak, że przy większości ofert jeszcze bardziej opłaca się wykorzystać go do pokrycia bezszwowej łazienki. Oto kilka przykładów tego, jak Twoja łazienka mogłaby wyglądać z tym materiałem. Wszystkie pokazane zdjęcia to prawdziwe projekty, które zostały stworzone przez klientów i optymalnie wykorzystują dostępną przestrzeń.

Wiele opcji dla jednolitej łazienki

współczesny-projekt-łazienki-z-drewnianymi-listewkami-i-ciemny-kamień-w-kabinach-prysznicowych-i-podłogach-

Zastosowanie paneli, tynku kamiennego czy polerowanego wylewki designerskiej w łazienkach może być bardzo różnorodne. Masz więc szeroki wachlarz dostępnych opcji pod względem rodzajów paneli lub wykończeń, aby uzyskać łazienkę bez płytek lub bez szwów. Dostępnych jest wiele opcji dopasowanych do różnych budżetów i projektów wnętrz. Rzeczywiście, koszt dostarczenia i zainstalowania paneli może być dość porównywalny do kosztu układania płytek w średnim przedziale cenowym.

szary niuanse tynk ścienny w łazience z dwiema umywalkami lustra zintegrowane oświetlenie podłogowe

Jednak to, że panele są bezszwowe, nie oznacza, że ​​będą one koniecznie wolne od pleśni. Z tego powodu należy najpierw sprawdzić specyfikację w momencie wyboru, aby upewnić się, że otrzymujesz produkt, który spełnia Twoje potrzeby w zakresie projektowania i czyszczenia. Niektóre produkty, które kupujesz, mogą być odpowiednie do wilgotnych warunków, ale wymagają odpowiedniej wentylacji i światła słonecznego, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Po kliknięciu obrazu projektant udostępni dokładny produkt, którego użył na ścianach.

Opcje materiałowe i kolorystyczne

Drewniana podłoga z listwami i ścianami z tadelaktu dla jednolitej łazienki o nowoczesnym designie

Bezszwowe ściany prysznicowe i kamienne podłogi oferują różne kolory i wzory na każdy gust, wystrój i budżet. Prawie wszystkie warianty są trwałe, łatwe w pielęgnacji, a także wyglądają stylowo, nowocześnie i luksusowo. Z reguły używa się do tego materiałów takich jak marmur, granit, steatyt, kwarc, porcelana i inne podobne skały.

Ściany łazienki bez płytek z tynku wapienno-mineralnego marmuru

przestronna bezszwowa łazienka z panelami ściennymi z marmurowego tynku wapiennego w niuansach

Posadzki techniczne marmurowe wykonane są z naturalnych kruszyw i wypełniaczy w połączeniu ze specjalnym spoiwem żywicznym utwardzanym termicznie. Materiał nadaje się do bezszwowej łazienki i oferuje ekologiczne rozwiązanie, które jest również atrakcyjne i niedrogie. Ściany i podłogi o wyrafinowanym designie nadają Twojemu domowi trwałe piękno i wartość, a bezszwowa konstrukcja ułatwia czyszczenie.

Bezproblemowa łazienka z Beton Cire

luksusowa łazienka bez fug z wnękami wannowymi z tyłu z nowoczesnymi prysznicami przy kuchni

Materiał ten jest tworzony przez drobnoziarnisty tynk cementowy o wyglądzie odsłoniętego betonu. Możesz nałożyć cienką warstwę na ściany łazienki, a także odpowiednio ją uszczelnić, aby była wodoodporna. Jednak ten rodzaj okładzin ściennych powinien być wykonany przez profesjonalistę, aby uniknąć niepożądanych efektów. Beton Cire można również barwić różnymi pigmentami.

szara-okładzina-ściana-z-betonu-cier-do-minimalistycznie-zaprojektowanej-łazienki-z-toaletą

Poczuj zupełnie nowe poczucie dobrego samopoczucia bez fug z zagruntowanymi powierzchniami. Pokryj je wodoodpornymi, otwartymi, łatwymi w pielęgnacji, jednolitymi lub realistycznymi materiałami, które mogą stworzyć duże rozmiary w pomieszczeniu. Każda z tych powłok jest wyjątkowa i nadaje całościową wartość wybranemu przez Ciebie kolorowi i Twojej osobowości.