łazienka

5 wskazówek dotyczących optymalnego oświetlenia w łazience

Optymalnie oświetli łazienkę bez okna beżową wannę kaflową

Każdy, kto tworzy w łazience piękną i zachęcającą atmosferę, może cieszyć się nią za każdym razem, gdy odwiedza łazienkę. Tak więc wcześnie rano masz okazję poczuć się dobrze i zacząć dzień z żywym uczuciem. Jak optymalnie oświetlić łazienkę, aby w tym ważnym pomieszczeniu we własnym domu zrobiło się przytulnie? Dajemy 5 wskazówek, jak idealnie oświetlić łazienkę.

Różne opcje oświetlenia w czeku

Zdjęcie ładnie oświetlonej łazienki

Obecnie w sklepach dostępne są różne źródła światła. Więc są z. B. Reflektory LED, za pomocą których można umiejętnie zainscenizować obraz. Lampy LED są również bardzo popularne, jeśli chodzi o tworzenie bardzo specyficznego nastroju w pomieszczeniu. Tuby nadają się do optymalnego oświetlania jak najdłuższych powierzchni. Specjalne żarówki potrafią stworzyć bardzo specyficzny nastrój. Te cztery lampy są dostępne w sklepach w różnych mocach. Możesz stworzyć wyjątkową atmosferę dzięki zimnym i ciepłym źródłom światła, takim jak włączone oświetleniedirekt.de można znaleźć, wygenerować.

Oświetlenie łazienkowe nowoczesne spoty sufitowe beżowe płytki

Wskazówka 1: różnorodność tematów

Nie myśl tylko w jednym kierunku! Masz możliwość zainstalowania odpowiedniego oświetlenia do każdej czynności w łazience.

Na przykład:

• specjalne jaśniejsze światło, które Cię obudzi (na poranny prysznic)

• specjalna, selektywna i jasna lampa robocza (do codziennego makijażu)

• specjalne stonowane i przytulne światło (do relaksu w wannie)

Różnorodne oświetlenie łazienkowe może okazać się naprawdę wszechstronne. Sama lampa nie może tego zrobić. To, co lubisz, jest tutaj dozwolone. Tworzy to zespół źródeł światła, które możesz kontrolować i dostosowywać zgodnie z wymaganiami.

Oświetlenie łazienkowe Zielona ściana Walk In Shower Lampa wisząca Lustrzane lampy sufitowe

Wskazówka 2: temat klas ochrony

Szczególnie w łazience, gdzie woda spotyka się z elektrycznością, ważne jest przestrzeganie różnych klas ochrony poszczególnych lamp. Podczas instalacji światła muszą być chronione przed wodą. Ochrona ta jest również określana jako „klasa ochrony” lub „klasa IP” źródeł światła. Im wyższy numer IP, tym większa ochrona przed wodą.

Przykłady klas ochrony:

• IP 23 dla oświetlenia wewnętrznego

• IP 44 dla oprawy przeciwwilgociowej

• IP 68 dla specjalnych lamp podwodnych

Wskazówka 3: Specjalne zalecenia dotyczące Twojej łazienki

Jako oświetlenie ogólne najlepiej jest zainstalować jedną lub więcej lamp na suficie. Jeśli chcesz, możesz również użyć w tym miejscu prostych lamp wpuszczanych, ale zazwyczaj wyglądają nieco nudno. Specjalne kinkiety są zawsze dobrym dodatkiem do oświetlenia ogólnego. Oznacza to, że lustra mogą również znaleźć się w centrum uwagi.

Wskazówka 4: spoty, reflektory i oświetlenie pośrednie

Jeśli masz w łazience szczególnie cenne i atrakcyjne meble, masz możliwość ustawienia sceny za pomocą specjalnych reflektorów i reflektorów. W ten sposób niektóre przedmioty dekoracyjne lub przedmioty artystyczne są ulepszane i przyciągają wzrok w pomieszczeniu. Dzięki pośredniemu oświetleniu lustro łazienkowe może stworzyć wyjątkową atmosferę. Te pośrednie światła świetnie prezentują się również na szafce z lustrem lub na umywalce.

małe prysznicowe punkty łazienkowe reflektory białe światło

Wskazówka 5: ogólne zalecenia

Instalacja oświetlenia łazienkowego nigdy nie powinna przebiegać według określonej formuły. Zamiast tego powinieneś zacząć od poznania własnych potrzeb. W ten sposób otrzymujesz indywidualne oświetlenie i codziennie czujesz się komfortowo w swojej łazience. Najlepiej poznać siebie i resztę rodziny. Co lubisz robić w łazience? Jakiego światła potrzebujesz do czego? Jak światło może wspierać Cię w łazience? W ten sposób pozytywnie wpływasz na atmosferę w łazience.

Źródła obrazu:

2. Shutterstock.com / Artazum – 215259730

1., 3.-6. / licencja pxhere.com CCO