łazienka

15 ciekawych i ekstrawaganckich trendów 2014 dla łazienki

trendy 2014 wanna beżowe płytki w stylu spa meble z ciemnego drewna

W tym artykule zanurzamy się w cudowny świat łazienki. Pokażemy Ci najnowsze Trendy 2014 dla łazienki, którzy przejęli rynek.

1. Styl spa jest jednym z nich Trendy 2014 dla łazienki

trendy 2014 spa łazienka drewniana podłoga okładzina ścienna luksus

Aby zaprojektować styl spa zgodnie z trendami 2014 roku, potrzebujesz pomysłów na przytulną i ciepłą atmosferę. Możesz to osiągnąć m.in. za pomocą drewna. Materiał może być nie tylko reprezentowany przez meble, ale, jak widać tutaj, przez parkiet lub okładzinę ścienną z drewna.

Trendy 2014 – stwórz przytulną atmosferę

trendy 2014 łazienka szkło kwiaty motyw wanna relaks świece

Łazienka również wygląda przytulnie z beżem lub innymi naturalnymi odcieniami. Dodaj świece do całości i gwarantowany jest doskonały relaks. Styl spa, jako przykład trendów z 2014 roku, można równie łatwo osiągnąć za pomocą odpowiednich płytek.

Luksusowe trendy w stylu spa

trendy 2014 zatopiona wanna łazienka szara mozaika białe płytki

Jeśli chcesz dodać odrobinę luksusu do trendów z 2014 roku, wanna wpuszczana może być dla Ciebie. Nie sądzisz, że samo patrzenie na to sprawia, że ​​się odprężasz? Opraw wannę również drewnem lub nowoczesną mozaiką.

Stwórz komfort

trendy 2014 oświetlenie pośrednie romantyczna łazienka deco mokra komórka

Oto kolejny przykład tego, jak można osiągnąć idealny styl spa przy odpowiednim oświetleniu i naturalnych kolorach. Rustykalne akcenty wykonane z drewna równie dobrze prezentują się we wnętrzu łazienki, a także podkreślają przytulną atmosferę.

Gorący prysznic parowy połączony z sauną włoskiego projektanta Di Vapor

sauna w stylu spa w stylu łazienki trend 2014

„Problemy są oznaką życia. Życie jest trudne dla wszystkich.” To jedna z największych prawd w życiu. Jeden z najbardziej znanych psychiatrów dr. M. Scott Peck mówi: „Życie to seria problemów. Czy chcemy narzekać na to, czy go rozwiązać?” „Czy zgadzasz się, czy nie zgadzasz się z tym twierdzeniem, wszyscy napotykają problemy, a sposób ich rozwiązania zależy od tego, jak im przeciwdziałamy. Musimy je zaakceptować, stawić im czoła i stawić czoła problemom. Daj im czas.

Kiedy naprawdę poświęcamy czas na zastanowienie się, jak rozwiązać konkretny bolesny problem. Potrzebujesz do tego odpoczynku. A w dzisiejszych czasach, przy całej zaawansowanej technologii, takiej jak telefony komórkowe, trudno jest znaleźć odpowiedni czas na myślenie. Ludzie coraz bardziej tęsknią za sposobem na wycofanie się, relaks, myślenie, naładowanie baterii i walkę z nerwicą lub depresją.

trend w projektowaniu łazienki 2014 sauna spa uczucie

Takimi miejscami na odpoczynek są hotele spa. Jeden z Trendy 2014 dla łazienki czy takie systemy w domu są projektowane i instalowane przez architektów i projektantów. Zawierają prysznic parowy, saunę i jacuzzi, aby zapewnić pełen relaks. Poniższe zdjęcie pokazuje świetny przykład, w którym prysznic parowy został połączony z sauną i który oferuje prawdziwy zabieg spa.

Ponad 50% nowo wybudowanych domów w Stanach Zjednoczonych ma wannę z hydromasażem. Podobnie jak w tym roku, systematycznie rośnie również liczba obiektów uzdrowiskowych.

2. Żywe ściany jako trendy w łazience w 2014 roku

Jeden z naturą Siola

Trendy 2014 do łazienki ogrodowa wanna z zieloną ścianą

wystrój łazienki pionowa ściana wanna z mchu

Żywe ściany nie są obecnie tak rozpowszechnione, ale wciąż trafiają na listę Trendy 2014 dla łazienki. Przykuwają wzrok, gdy są odpowiednio zaprojektowane. Poniższy przykład to praca Siola, która jest po prostu imponująca i dodaje łazience namacalnej energii, która nie byłaby możliwa w żaden inny sposób. Najbardziej niepokojące jest podlewanie roślin na ścianie. Istnieją specjalne systemy nawadniające dla roślin doniczkowych, które automatycznie nawadniają rośliny w zależności od pory i wilgotności gleby. Żywe ściany stają się coraz bardziej popularne i są jednym z Trendy 2014 dla łazienki.

3. Wbudowane na zamówienie kabiny prysznicowe jako trendy w łazience w 2014 roku

kabina prysznicowa z deszczownicą z drewnianą podłogą trend 2014

Oszałamiająca kabina prysznicowa od Grupa CTA

Te prysznice to czysty luksus. Są otwarte i łatwo dostępne oraz mają dużą słuchawkę prysznicową. Tożsamość osobista i indywidualność, a także wynikający z niej efekt, to trend rosnący. Znajduje zastosowanie w różnych obszarach, w tym w łazience. Ci, których na to stać, uciekają się do niestandardowych projektów w stylu spa i często kabin prysznicowych. Ten trend istnieje od wielu lat i utrzyma się w tym roku.

Oddziel się od tłumu i wybierz indywidualność. Nie będziesz żałować.

4. Styl przybrzeżny

trendy 2014 łazienka rama lustra w stylu przybrzeżnym z drewna drift

Projekt przybrzeżny ADL III

Jeden z Trendy 2014 dla łazienki w ogóle jest styl przybrzeżny. Używaj naturalnych akcesoriów, takich jak kamienie, muszle i wyrzucone przez wodę drewno, które nadają łazience naturalny wygląd plaży. Następne zdjęcie jest doskonałym przykładem lustra z drewna dryfującego, które możesz kupić lub wykonać samodzielnie. Aby to zrobić, potrzebujesz oczywiście dużo czasu, wyobraźni i dostępu do artykułów plażowych. Kup zwykłe lustro, wybierz się na spacer po plaży i zbierz wszystkie kawałki drewna, które nadal dobrze wyglądają. Następnie przyklejasz je do ramy lustra. Poszukaj również okładzin na pióro i wpust oraz akcesoriów z wikliny, które pasują do ogólnego projektu.

5. Wzór mozaiki

wzór mozaiki ściennej podłogi trendy 2014 łazienka

Mozaikowa łazienka z pracowni architektonicznej Elevation w południowej Kalifornii

Nie musisz wybierać tak odważnego projektu do swojej łazienki jak na przykładowym zdjęciu, ale mozaiki są zdecydowanie jednym z nich Trendy 2014 dla łazienki. Możesz również dodać do niego styl retro. Uważaj jednak, aby szybko nie stało się niesmaczne lub staromodne, jak to często bywa w przypadku takich projektów. Stare wanny z nóżkami, a także nowoczesne umywalki stalowe z cokołem i podświetlanymi lustrami, jak widać na zdjęciu, dobrze komponują się z mozaikowymi wzorami. Dopóki masz na to oko, możesz łączyć mozaikę z różnymi rzeczami.

Do Trendy 2014 dla łazienki Przede wszystkim są mocne, jasne i w pełni wykorzystane wzory mozaiki i płytek.

6. Naturalne materiały jako trendy 2014 do łazienki

naturalne materiały trendy w projektowaniu łazienek 2014 do łazienki

Naturalne drewno zapewnia świetne efekty (Konstruktor Schomes)

Stosowanie naturalnych materiałów to trend, który widać również w innych dziedzinach. W przeciwieństwie do bardziej ryzykownych wariantów powyżej, są ponadczasowe i pozostaną modne przez wiele lat. Jeśli przeprowadzasz renowację, sprawdź, czy w suficie znajdują się naturalnie postarzane belki, które można poprawić lakierem lub woskiem. Mogą stanowić świetny akcent w łazience.

Naturalne materiały to nie tylko drewno, ale także kamień, łupek i inne materiały z ziemi. Dlatego zazwyczaj do każdego projektu są odpowiednie materiały. Warianty noszone, podszyte i dzielone są nazywane Trendy 2014 dla łazienki preferowane. Ale dopóki jest to naturalne, możesz założyć, że jest nowoczesne.

7. Miedź to także jeden z trendów w łazience w 2014 roku

trendy 2014 łazienka miedziana wanna w stylu vintage żwirowa podłoga

Ponadczasowa miedziana wanna od K i K Custom Cabinets

Jeśli regularnie interesujesz się nowymi trendami, zauważysz, że miedź staje się coraz bardziej nowoczesna. Szczególnie rury wykonane z miedzi należą do Trendy 2014 dla łazienki, które są wyraźnie widoczne i używane jako akcent. Takie akcenty szczególnie dobrze komponują się z tradycyjnie zaprojektowanymi łazienkami. Poszukaj również lamp, zlewozmywaków i innych akcesoriów wykonanych z miedzi i urozmaicaj swoją łazienkę.

8. Trendy 2014 dla łazienki – prysznice bezramowe

bezramowe szklane płytki ścienne prysznicowe optyka z drewna kamiennego

Bezramowy prysznic od Joshua Lawrence Studios INC. Dno pochodzi z Nowa Rawenna

Jeden z największych Trendy 2014 dla łazienki, podobnie jak w ciągu ostatnich 5 lat są to proste i minimalistyczne prysznice bez ramek i bez dodatków. Do utrzymania konstrukcji wykorzystuje się tylko to, co jest absolutnie niezbędne, a są to np. chromowane klipsy do mocowania szyb. Te prysznice to właściwy wybór, jeśli szukasz trwałości, wszechstronności i klasy. Wybierz ciężkie słoiki o grubości około 10 mm, masywne uchwyty i upewnij się, że są wodoodporne, dociskając szyby silikonem.

Ten wariant jest jak Mercedes pod prysznicami i również w tym roku pozostaje trendem, na który przysięgają projektanci i producenci.

9. Trendy 2014 dla łazienki – hotelowy glamour

łazienka luksusowa czarna wanna wzór zebry

Wspaniała łazienka przy Nieto projekt

To tylko jedno ze słów na temat wspólnych trendów projektowych w tym roku. Łazienki w stylu glamour w stylu hotelowym stają się coraz bardziej popularne w nowo budowanych projektach. Czemu nie? Są odważni, nieustraszeni i wołają o przyjemność. Należą również do Trendy 2014 dla łazienki.

Wybierz lekkie i duże. Sfałszuj duży pokój, dodając podświetlane lustra. Jeśli lubisz ekstrawagancję, możesz również zabudować wannę ze wzorem zebry.

10. Kwiatowe akcenty w odważnych kolorach

Trendy 2014 do łazienki kwiatowa dekoracja ścienna czerwony kwiat

Jasnoczerwony hibiskus namalowany bezpośrednio na ścianie.

Żywy i dynamiczny to cechy, które każdy z nas powinien mieć w swoim życiu. Nic nie oddaje tego uczucia lepiej niż ładne, wyraziste malowidła ścienne w postaci kwiatów. Od dawna są nowoczesne do sypialni, ale teraz należą również do Trendy 2014 dla łazienki. Przykład na poniższym obrazku pokazuje, jak oszałamiająco piękny jest ten pomysł. Zadziwią każdego, kto wejdzie do łazienki.

Taki żywy i dynamiczny projekt jest dokładnie tym, co powinieneś wziąć pod uwagę. Jeśli to możliwe, poproś artystę, aby narysował obraz bezpośrednio na ścianie, aby uzyskać świeży i niepowtarzalny wygląd. Ożywi zmysły i pobudzi wyobraźnię.

11. Proste, monochromatyczne motywy jako trendy 2014 do łazienki

trendy 2014 łazienka monochromatyczne kolory cały czarny

Proste, monochromatyczne motywy do łazienki autorstwa Meble Jordan

Klinicznie czysty i po prostu monochromatyczny jest również jednym z Trendy 2014 dla łazienki. Różne odcienie tego samego koloru, a także błyszczące lub matowe kafelki są wykorzystywane do łączenia najnowszych nowoczesnych stylów. Chodzi o to, by łazienka była prosta jak Skandynawowie. Unika się falbanek i używa tylko wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu otoczenie wygląda promiennie, gustownie i elegancko.

Ten trend jest popularny od kilku lat i nie osłabnie również w 2014 roku.

12. Obszar mokry

nadd obszar czarno-biała mozaika ścienna deco

Otwarta mokra strefa od Savio & Rupa

Ten przykład Trendy 2014 dla łazienki istnieje od lat. Ale trafia na listę, bo mimo swojego wieku nie wychodzi z mody i pozostaje popularny. Jest to droga opcja, więc nie jest dostępna dla wszystkich, ale ci, którzy mają pieniądze na zakup tak mokrego terenu, nie będą tego żałować. Same projekty obszarów mokrych dostosowują się do obecnych Trendy 2014 dla łazienki jak widać na przykładowym zdjęciu poniżej z monochromatyczną łazienką.

13. Przyciemniana drewniana podłoga

Podłogi drewniane trendy 2014 nowoczesna łazienka

Świetna przyciemniona drewniana podłoga od Neumann Mendro Andrulaitis Architekci

Te Trendy 2014 dla łazienki pokrywają się trochę z tymi z naturalnych materiałów, o których już wspomniano. Podłoga z barwionego drewna zasługuje na wymienienie wraz z przykładem zdjęcia, ponieważ reprezentuje szczególnie wielki trend. Może nawet stać się jednym z najpopularniejszych wariantów na rok 2014, które są również wykorzystywane do kuchni.

Szczególnie dobrze do tego projektu pasują długie szafki dolne, jak widać na zdjęciu, a także kwadratowe i prostokątne płytki. Stosuj ten sam odcień kolorystyczny do szafek i innych mebli, aby się uzupełniały.

14. Krzywe jako trendy w łazience w 2014 roku

trendy 2014 łazienka ściana dzieląca pokój krzywe czarna mozaika

Zakręcony włoski projekt Increation

W ostatnich latach trend łazienkowy zdominowały proste linie. Jednak w tym roku coraz większą popularnością cieszą się krzywe i zaokrąglone krawędzie. Wszystko w łazience można zaokrąglić, od ścian po wannę, umywalkę i lustro, po szafki i system prysznicowy.

Krzywego pasuje do krzywego. Więc kiedy już wpadniesz w ten styl, będzie to równie ważne Trendy 2014 dla łazienki usłyszał, zaczął się trzymać w łazience. To nie tylko tworzy pewną równowagę. Pomaga dobrze wykorzystać przestrzeń, ponieważ zaokrąglone szafki można umieścić w ciasnych przestrzeniach, nie wyglądając na ciasne i ograniczone.

15. Płytki marmurowe i onyksowe

trendy 2014 łazienka deco marmurowe panele z onyksu

Oszałamiająca płyta z onyksu by Wnętrza Robyn Scott

Dzięki dużym, naturalnym płytom z marmuru i onyksu każda łazienka staje się wyjątkowa, ponieważ każda płytka ma swój własny wzór. Należysz do nie bez powodu Trendy 2014 dla łazienki. Ściany z weneckiego marmuru są popularne w każdej innej części domu, a teraz są również w łazience. Obowiązuje zasada: im większe, tym lepsze. Preferowane są poszczególne części. Ściana wykonana w całości z naturalnego piękna, tworzona przez miliony lat, po prostu zapiera dech w piersiach.

To coś, co trzeba zobaczyć, aby zdać sobie sprawę z imponującego efektu. Ale ponieważ jest to jeden z Trendy 2014 dla łazienki to może będziesz miał okazję popatrzeć na taką łazienkę i na własne oczy przekonać się, jaka jest piękna.

nowoczesny projekt łazienki 2014 szklana ściana prysznicowa

luksusowa łazienka marmurowa wanna z kremem do płytek

Trendy 2014 do łazienki naturalne materiały roślinne drewno

Trendy 2014 do łazienki nowoczesne wzornictwo drewnopodobne płytki podłogowe