Architektura krajobrazu

Wskazówki dotyczące dobrej ochrony prywatności tarasu: Jakie są opcje?

Tarasowy ekran prywatności do siedzenia na ścianie rośliny doniczkowe

Otwarty taras to ulubione miejsce wielu osób, gdzie ciepłe dni spędzają razem z rodziną i przyjaciółmi. Nawet jeśli dbasz o dobre sąsiedztwo, chcesz spokojnego zacisza, w którym możesz cieszyć się wolnym czasem. Aby chronić swoją prywatność na zewnątrz, przedstawiamy różne opcje praktycznej osłony prywatności na taras. Poniżej ujawnimy, które materiały najlepiej się do tego nadają.

W ten sposób chronisz siedzenie w ogrodzie przed niechcianymi spojrzeniami

Ogrodzenie ogrodu z ekranem prywatności na patio

Dzięki dobremu ekranowi prywatności możesz cieszyć się pobytem na świeżym powietrzu, niezakłóconym przez ciekawskich sąsiadów lub przechodniów. Ale zanim dokonasz wyboru, spójrz na wszystkie opcje. Tylko w ten sposób można dokładnie określić, jaki materiał i jaki wzór najlepiej pasuje do Twojego ogrodu. Możesz wybierać pomiędzy gotowymi elementami wykonanymi z drewna lub szkła lub zdecydować się na naturalną alternatywę, taką jak żywopłot.

Ekran prywatności na taras i ogród wykonany ze szkła

Ekrany prywatności tarasu wykonane ze szklanych pomysłów na projekt ogrodu

Jeśli szukasz naprawdę skutecznej osłony prywatności na zewnątrz, szkło jest jednym z najlepszych materiałów. Wygląda stylowo i nowocześnie i pasuje do różnych stylów ogrodowych. Aby szkło odstraszało ciekawskie spojrzenia sąsiadów, musi być jednak barwione lub satynowane. W ten sposób elementy szklane są nieprzezroczyste i zapewniają dobrą ochronę przed wzrokiem obcych. A Szklany ekran prywatności jest idealny do użytku na zewnątrz, ponieważ jest odporny na warunki atmosferyczne i łatwy do czyszczenia. Dodatkowo na szybach można nadrukować dowolny motyw, co umożliwia indywidualne zaprojektowanie ogrodu. Jeśli masz małe miejsce w ogrodzie, elementy parawanu wykonane ze szkła stanowią praktyczne i trwałe rozwiązanie.

Elementy drewniane jako osłona prywatności tarasu

Ekran prywatności patio ogród drewniany płot kwiaty

Ponieważ w ogrodzie najważniejsza jest natura, drewno jest kolejnym dobrym materiałem do ochrony prywatności. Ogrodzenie prywatności służy nie tylko do celów praktycznych, ale jest również ważnym elementem wystroju.Drewniane elementy występują w różnych kształtach i kolorach, od glazurowanych po malowane lub o naturalnym wyglądzie. Aby można było całkowicie zablokować widok z zewnątrz, zalecana jest minimalna wysokość 1,80 metra dla osłony prywatności tarasu. Jeśli jednak drewno jest używane na zewnątrz, należy je regularnie pielęgnować, np. lakierem lub glazurą.

Pomysły na taras do ochrony prywatności roślin z drewna kratowego

Jeśli chcesz, aby Twoje ogrodzenie prywatności było nie tylko praktyczne, ale także dekoracyjne, możesz rozważyć również elementy wspinaczkowe wykonane z drewna. Wyglądają pięknie i można je ozdobić różnymi pnączami i doniczkami z kwiatami, aby zapewnić lepszą prywatność.

Ekrany murowane z tarasu

Kominek tarasowy z ekranem prywatności przez mur

Ściany stanowią kolejną skuteczną osłonę prywatności w ogrodzie i na tarasie. Jest to masywna konstrukcja z kamienia lub betonu, która oddziela twoją własność od sąsiadów. Ze względu na swoją masywną konstrukcję ściana może służyć jako praktyczna osłona prywatności na zewnątrz. Nie pasuje jednak do każdego stylu ogrodowego i powinien być dobrze dopasowany do architektury domu. Należy również zauważyć, że również w tym przypadku minimalna wysokość ściany jako ekranu prywatności wynosi 1,80 metra. Decydując się na ten wariant, trzeba z góry zastanowić się, czy tak masywny mur nie będzie wyglądał zbyt dominująco w ogrodzie.

Naturalny ekran prywatności dla tarasu i ogrodu

zielony żywopłot jako wskazówki dotyczące ochrony prywatności na tarasie

Jeśli przywiązujesz dużą wagę do naturalnego projektowania ogrodów, zielone żywopłoty jako osłony prywatności są zdecydowanie właściwym wyborem. Im grubszy żywopłot, tym bardziej nieprzejrzysta staje się zielona ściana. Dobrymi przykładami gęsto rosnących żywopłotów są cisy i żywopłoty, które są wiecznie zielone i dlatego tak samo efektywne latem jak i zimą. Żywopłot nadal można wspaniale łączyć z niskimi ścianami i tworzy piękne zielone tło na zewnątrz.

Dzięki nieprzezroczystemu ekranowi prywatności na tarasie możesz zrelaksować się w ogrodzie – niezakłócony przez wścibskie oczy!