Architektura krajobrazu

Tworzenie stawu ogrodowego w basenie – pomysł przyjazny dla środowiska

Staw ogrodowy w basenie tworzy poziomy-projekt-roślin-łóżko wodne

Jeśli zdecydowałeś, że nie chcesz już korzystać ze swojego basenu i chciałbyś go zapełnić, prosimy o wcześniejsze przemyślenie innej opcji. To dlatego, że doskonale nadaje się do zaprojektowania oczka ogrodowego. Nie ma znaczenia, jak duża jest pula. Im jest większy, tym bardziej naturalny będzie staw ogrodowy. Dziś chcemy Ci pokazać, jak możesz z nich korzystać Stwórz staw ogrodowy w basenie dzięki czemu zyskujesz nową oazę dobrego samopoczucia.

Stworzenie oczka ogrodowego w basenie – wiele zalet

Stwórz oczko wodne w idei basenu-projekt ogrodu-lilie wodne

Pomysł jest szczególnie przydatny, jeśli jak już wspomnieliśmy, zdecydowaliście się i tak pozbyć basenu, a marzycie też o stawie w ogrodzie. Istnieje wiele sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, tworząc w basenie oczko wodne. Basen wymaga dużo konserwacji?.

Stwórz staw ogrodowy w basenie – oszczędzaj energię elektryczną

ogród-staw-basen-tworzenie-trzciny-płytkiej-woda-pływanie-mini-jezioro

Z jednej strony są koszty energii elektrycznej. Pompa utrzymująca basen w czystości musi być regularnie włączana, co oczywiście ma również wpływ na rachunki. Jeśli dodamy do tego lampy basenowe lub inne akcesoria, takie jak fontanny lub małe roboty do sprzątania gruntu, liczba ta z roku na rok rośnie w górę. Jeśli zamiast tego stworzysz oczko wodne w basenie, należy wziąć pod uwagę minimalne koszty utrzymania.

Niedroga alternatywa

ogród-staw-basen-tworzenie-inspiracja-przyjazna-przyjazna-konwersja

Do tego dochodzi coroczne napełnianie basenu wodą, ale także środki chemiczne do czyszczenia wody. Jeśli stworzysz w basenie oczko wodne, nie będziesz już miał tych wydatków. Inwestujesz tylko raz w przekształcenie basenu w oczko wodne, w jednorazowe wypełnienie oraz w projekt z kamieniami i roślinami. To sprawia, że ​​staw jest korzystnym elementem w ogrodzie.

Staw z wodą deszczową

ogród-staw-basen-stwórz-naturalna-optyka-krajobraz-pergola

Aby zaoszczędzić na kosztach wody nawet podczas napełniania stawu, możesz nawet użyć wody deszczowej podczas tworzenia stawu ogrodowego w basenie. Aby to zrobić, możesz najpierw zebrać wodę w beczkach lub rozszerzyć rynnę deszczową, aby stworzyć nowy staw. W tym celu jednak należy to całkowicie skonfigurować. Całość zajmuje trochę więcej czasu, ale warto, jeśli się nie spieszysz.

Brak konieczności prac budowlanych

Ogród-staw-basen-stwórz-inspirację-element-ogrodu-nowoczesny

Skoro już wykopałeś basen, możesz teraz zaoszczędzić na kolejną koparkę. Gdybyś nie tworzył stawu ogrodowego w basenie, ale w innym miejscu, musiałbyś najpierw kopać ponownie. To nie tylko kosztuje, ale także niszczy ogród, gdy koparka musi przejechać przez trawnik.

Folia do stawu czy nie?

ogród-staw-basen-stwórz-graeser-dom-z-stawem-ogród

Jeśli chcesz, aby staw wyglądał tak naturalnie, jak to tylko możliwe, typowy błękit basenu można oczywiście zmienić. Możesz potrzebować koloru przyjaznego dla ryb. Przy tworzeniu oczka ogrodowego w basenie możesz użyć specjalnej folii. Po prostu umieszcza się go nad basenem i przytwierdza do brzegu stawu ziemią i kamieniami, aby nie mógł się ześlizgnąć.

Basen z płytkami

ogród-staw-basen-stwórz-energooszczędny-lilie-zaprojektuj-inspiracje

Twój basen jest pokryty płytkami i nie chcesz inwestować również w wykładzinę? Następnie zostaw go z płytkami, gdy tworzysz oczko wodne w basenie. Z czasem zostaną one pokryte glonami i nabiorą naturalnego zielonego koloru. Ten opuszczony wygląd basenu może nawet wyglądać bardzo romantycznie. Płytki najlepiej pokryć tak zwaną „wykładziną w płynie”. Istniejące przecieki są pokrywane w tym samym czasie.

Strefy płytkiej wody

ogród-staw-basen-utwórz-doniczka-rośliny-wodne-kamienie-woda

Jeśli tworzysz oczko wodne w basenie, pamiętaj, że muszą istnieć strefy płytkiej wody. Aby to zrobić, możesz użyć istniejących poziomów, które znajdują się w puli. Jeśli basen był używany z drabiną, należy ją usunąć i w dowolnym momencie napełnić staw. W tym celu można użyć np. kamieni lub piasku, który znajduje się pod folią.

Różne poziomy

ogród-staw-basen-utwórz-teren-pływania-na zewnątrz-deco-zabawa w kąpieli

Wiele roślin wodnych potrzebuje tych płaskich obszarów, aby uzyskać wystarczającą ilość światła słonecznego. Ponadto zwierzęta mają gwarancję, że bez problemu wyczołgują się z wody. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że utopią się. W końcu chcesz stworzyć komfortowe środowisko dla zwierząt, aby staw wyglądał tak naturalnie, jak to tylko możliwe. Więc nie zapomnij o tym kroku, jeśli tworzysz oczko wodne w basenie.

Zwierzęta w stawie

ogród-staw-basen-stwórz-naturalny-basen-kamyki-drewno-krawędź-prosta

Gdy staw jest gotowy, wiele zwierząt, takich jak żaby i mikroorganizmy, szybko się osiedli. Ponadto, jeśli stworzysz w basenie oczko wodne, możesz również umieścić w nim ryby.Oferowanych jest wiele różnych gatunków, które będą czuły się bardzo dobrze w tym środowisku. Klasyczna złota rybka jest tylko jednym możliwym przedstawicielem. Koi są również bardzo popularne.

Wybierz odpowiednią rybę

ogród-staw-w-basenie-stwórz-oczywiscie-kamienny-taras-pomysl

Ważne jest, aby poinformować sprzedawcę o wielkości nowego stawu, aby mógł zaoferować odpowiedni rodzaj i ilość ryb. Żadna ryba nie będzie czuła się dobrze w przepełnionym stawie. Zapraszam do łączenia ze sobą różnych ryb, aby stworzyć ciekawą mieszankę. Jeśli stworzysz w basenie oczko wodne, masz tę zaletę, że jest dużo miejsca.

Tworzenie stawu ogrodowego w basenie – rośliny

ogród-staw-basen-stwórz-zimowy ogród-salon-pergola-nowoczesny

Jako rośliny nadają się wszystkie rodzaje roślin, których użyłbyś również do zwykłego stawu ogrodowego. Do sadzenia najlepiej używać wyższych poziomów przy brzegu stawu. Głębokie miejsca mogą okazać się zbyt głębokie. Tutaj również ważne jest, aby wcześniej dowiedzieć się od sprzedawcy o odpowiednich roślinach.

Popływaj w stawie

ogród-staw-basen-utwórz-schody-bez-chemii-letnia-wanna

Chcielibyśmy również wspomnieć, że z nowym stawem na pewno nie stracisz swojego basenu. Jeśli lubisz pływać w jeziorze lub stawie, możesz to zrobić teraz we własnym ogrodzie. Jeśli stworzysz w basenie oczko wodne, nadal masz wspaniałą okazję do odświeżenia się w upalne lato.

Rozwiń pulę

Stwórz staw ogrodowy w basenie basen-pomysł-łóżko-woda-projekt

Jeśli nie chcesz całkowicie zrezygnować z basenu, możesz również zachować jego kształt, a zamiast tego rozszerzyć go na zewnątrz i stworzyć łóżka wodne, że tak powiem. Jest to świetny i prosty wariant, z którego możesz skorzystać, jeśli chcesz stworzyć oczko ogrodowe w basenie. Czyniąc to, ponownie rezygnujesz z chemikaliów do czyszczenia basenu. Mianowicie uszkadzają one rośliny wodne. Wspaniałą rzeczą w stawach jest to, że same czyszczą i dezynfekują. Więc nadal masz czysty basen, który jest jednocześnie stawem?.

Stawy kąpielowe

ogród-staw-basen-stwórz-żwir-ławka-taras-drewno

Stawy kąpielowe to bardzo popularna i coraz popularniejsza alternatywa dla przeładowanych chemikaliami basenów. Jeśli tworzysz w basenie oczko wodne, robisz coś dobrego dla środowiska, obniżając koszty energii, oszczędzając wodę, unikając chemikaliów i zapewniając zwierzętom i mikroorganizmom idealne siedlisko bez utraty ich korzyści.

Staw z wodospadem

ogród-staw-basen-tworzenie-wodospad-kamienie-design-natura

Spokojne wody mogą mieć tę wadę, że służą jako wylęgarnia komarów, które latem szybko stają się uciążliwe. Możesz ograniczyć ten problem, tworząc staw ogrodowy w basenie, po prostu tworząc trochę „wiru” w wodzie. Niewielki wodospad na środku stawu sprawia, że ​​woda staje się bardziej niespokojna i przez to nieatrakcyjna dla wielu owadów. W ten sposób również zaopatrujesz wodę w tlen, jeśli nie pada przez dłuższy czas.

fontanna

ogród-staw-basen-tworzenie-fontanny-energia-słoneczna-ekologiczna

Ci, którzy kochają falowanie wody, mogą po prostu dodać fontannę zamiast skomplikowanego wodospadu. Jeśli robisz w basenie oczko wodne, znajdziesz płytsze miejsce na umieszczenie fontanny. Dostępne są również modele zasilane energią słoneczną, dzięki czemu można nawet zaoszczędzić energię elektryczną.

sieć

ogród-staw-basen-utwórz-kładkę-drewnianą-dekorację-biotop

Możesz sprawić, że nowy staw będzie wyglądał szczególnie autentycznie, dodając mały pomost, a nawet most. Możesz się na nim opalać i wskakiwać do wody. Kiedy więc tworzysz w basenie oczko wodne, wymyśl różne dodatki i dekoracje tego rodzaju, aby przyjazna okolica była jeszcze bardziej przytulna.

Dowolny projekt

ogród-staw-basen-stwórz-nowoczesny-projekt-dom-śródziemnomorski

Puść wodze fantazji podczas projektowania. Jeśli stworzysz staw ogrodowy w basenie, możesz to zrobić zgodnie ze swoimi pomysłami. Niezależnie od tego, czy posadzisz ją romantycznie i wystawnie, czy po prostu tu i tam dla bardziej nowoczesnego stylu, czy chcesz dodać rybę, czy wolisz w niej pływać – decyzja należy wyłącznie do Ciebie. Zachęcamy jednak do wykorzystania naszych przykładów jako inspiracji!