Architektura krajobrazu

Tworzenie ogródka działkowego – stwórz ogrodową oazę w 4 krokach

Stwórz małą donicę ogrodową-graeser-modern-kominek-drewnianą podłogę

Jeśli masz małą przestrzeń na zewnątrz i jedną tam? Stwórz ogródek działkowy wtedy możesz wykorzystać przestrzeń tak efektywnie, jak to możliwe. Aby stworzyć poczucie elegancji i przestronności, posadź tam kwiaty w jasnych kolorach, na przykład białym, niebieskim i różowym. Jeśli chcesz zmotywować siebie i swoich współlokatorów do działania, postaw na ogniste kolory. Bez względu na to, jaki pomysł wybierzesz, zawsze potrzebujesz precyzyjnego planu, zgodnie z którym odpowiednio stworzysz swój zielony raj.

Tutaj chcemy podać kilka przydatnych wskazówek dotyczących tworzenia małego ogrodu. Gdybyś ich przestrzegał, naprawdę mógłbyś stworzyć małą oazę spokoju dla siebie, swojej rodziny i przyjaciół.

Tworzenie ogródka działkowego krok po kroku – symetria

Stwórz ogródek działkowy nowoczesna symetria-bukszpan-kulki-żywopłoty-trawnik

Wiele osób uważa, że ​​ma świetne pomysły i łatwo może je zrealizować Stwórz ogródek działkowy. Niestety, zawsze potem okazuje się, że brakuje miejsca na jego realizację. Dlatego mały ogród często jest przepełniony nadmierną ilością roślin i elementów dekoracyjnych. Jeśli umieścisz dużo małych przedmiotów w małej i zamkniętej przestrzeni, będzie wyglądała na jeszcze mniejszą i ciaśniejszą. Dlatego jako właściciel małego ogródka musisz starać się tego unikać. W Twoim przypadku najskuteczniejsze środki opierają się na symetrii, czyli: w Twoim małym ogródku muszą panować wyraźne, ostre linie. Jak dokładnie można to osiągnąć w ogrodzie? Możesz posadzić krzew róży i dodać wokół niego wiecznie zielony bukszpan, aby przyciągnąć uwagę i wywołać poczucie perfekcji.

Stwórz ogródek działkowy – prywatność i ochrona przed słońcem z atrakcyjnymi pnączami i krzewami

Stwórz małe ogrodowe rośliny pnące-ekran prywatności-drewno-taras-podniesione łóżko

Krzak róży pełni jeszcze jedną funkcję, zaciemnia pobliski zakątek, gdzie można wygodnie odpocząć na pięknej ławce pokrytej różanym łukiem. Takie spojrzenie zawsze budzi we mnie chęć zbliżenia się i doświadczenia tego, co jeszcze jest w tej okolicy, co pozostaje niedostępne dla oczu. Biały żwir umieszczony wokół pierścienia wizualnie powiększa przestrzeń zewnętrzną i tworzy iluzję przestronności.

Cztery filary – obeliski otoczone pnączami w donicach służą nie tylko jako symetryczny akcent, ale także jako element wertykalnego ogrodu.

Nasza wskazówka: jeśli masz? Stwórz ogródek działkowy,  te same rośliny najlepiej sadzić we wszystkich czterech pojemnikach na rośliny.

Ogródek działkowy w okrągłym kształcie wydaje się wizualnie większy

mały-ogród-utworzyć-okrągły-design-drzewo-akcent-domek-dla-gościn

Jeśli masz okólnik Stwórz ogródek działkowy, optymalnie wykorzystasz dostępną przestrzeń. Takie rozplanowanie ma ciekawy efekt wizualny: długie i wąskie obszary wydają się bardziej przestronne. Dynamiczny wygląd tego ogrodu opiera się na różnej wielkości poszczególnych obszarów. Wielkość koła określa praktyczne cele każdej strefy.

Nasza rada: nie zakłócaj ogólnej harmonii okrągłego tarasu, gdyby to było możliwe, stół powinien mieć ten sam okrągły kształt. Taras otoczony jest okrągłym trawnikiem z klombami. Ścieżka łączy taras z kolejnym mniejszym kącikiem do wypoczynku. Tam ziemia pokryta jest białym żwirem, stoi tam ławeczka, dookoła tylko pachnące kwiaty i krzewy w okrągłej koronie. Czy to nie wygląda super fajnie??

Wąskie ogrody to duże wyzwanie

mały-ogród-tworzenie-minimalistyczny-kamyki-białe-ścieżka-ogrodowa-szary-kamień-płyty-okrywowa

Tereny wokół domu są często nie tylko małe, ale również wąskie i długie. Jednak mają tę zaletę, że można je łatwo formować. To z kolei pozwala na użycie różnych typów projektów w celu określenia trafności tego czy innego obszaru.

Mini ogród posiada taras, który służy jako otwarty kącik do odpoczynku i relaksu. Dla mocniejszego efektu zapewnij wygodną ławkę pod gałęziami drzew. Zielone kraty z rozłożystymi roślinami, masywne ściany lub gęste żywopłoty mogą dopełnić wygląd Twojego ogrodu tylko wtedy, gdy masz dla nich wystarczająco dużo miejsca.

Rodzinna sielanka z placem zabaw na działce

Pomysły na projekt ogrodu Klettwerwand zamontować ogrodzenie ogrodowe

Jeśli masz rodzinę z małymi dziećmi, nie zapomnij o maluchach podczas projektowania krajobrazu. W miarę możliwości zorganizuj dla najmłodszych plac zabaw z piaskownicą, huśtawkami i kącikiem zabaw z trawnikiem.

Wiele rodzin projektuje większy plac zabaw, w zależności od swoich zainteresowań, gdzie mali i duzi mogą ze sobą rozmawiać.

Ważna wskazówka: Chociaż ogród jest często zaprojektowany jak bajka, owinięty krzewami róż i drzewami o grubych koronach i podzielony na strefy, powinno być możliwe oglądanie zabawy dzieci ze wszystkich stron domu.

Na przykład możesz zaadaptować pobliską połowę ogrodu dla pozostałych członków rodziny. Wskazane jest utworzenie tam tzw. tarasu w stylu freestyle, wokół którego będą kolorowe i pachnące rabaty kwiatowe. Tak, to rodzinna sielanka, prawda??

Mały, ale ładny – przytulny taras, kwiaty i trawnik do zabawy?

Kamienne płytki podłogowe metalowe meble byliny trawnik

Wykorzystaj każdy wolny zakątek w ogródku działkowym

pionowe pomysły na zazielenienie ścian nowoczesny projekt ogrodu

Nawet wąski ogród może wyglądać na większy

Pomysły na projektowanie ogrodu ścieżka ogrodowa drewniana kostka brukowa krzesła

Prysznic na zewnątrz i funkcje wodne na podwórku

Twórz pomysły na ogród gry wodne prysznic ogrodowy

Małe drzewa mogą również zapewniać cień

Struktura z nowoczesnej podłogi, miejsca do siedzenia, kostki brukowej, żwiru

W ogródku działkowym nie powinno oczywiście zabraknąć przytulnej części wypoczynkowej

tworzyć pomysły egzotyczne rośliny wysokie byliny drzewa

Stwórz małe pomysły na ogród, oryginalny projekt ogrodu, oszczędzając miejsce

Budowa ogródka działkowego Twórz pomysły Elementy wodne w siedziskach

Tworzenie ogródka działkowego Ochrona prywatności wysokich bylin

Pomysły okrągłe kształty wody mają ekran prywatności wysokich roślin

Pomysły na ekran prywatności z wiecznie zielonymi roślinami na działce

Cięcie wiecznie zielonego żywopłotu – 23 fajne pomysły na projekt dla ogrodników hobbystów