Architektura krajobrazu

Sprytne planowanie ogrodu – ogrodnictwo rajskiego ogrodu krok po kroku

nowoczesny pomysł na dziki trawnik

Pokażemy Ci nowy trend na sprytne planowanie ogrodu – wolniejsze ogrodnictwo. Poniżej dowiesz się, co to oznacza i jakie są zalety tej zasady.

Sprytne planowanie ogrodu – powolny ruch

Kształtowanie kamieni żywopłot z trawy

Jeśli / lubisz nas / potrzebujesz ogrodnictwa, aby odpocząć i wolisz spędzać czas na świeżym powietrzu, staniesz się tak zwanym Slow Movement – dla sprytne planowanie ogrodu aby docenić. Ruch ten pochodzi z USA i jest pod wpływem zasady powolnego jedzenia. Podobnie jak w przypadku powolnego jedzenia na pierwszym planie jest zdrowie i teoria, że ​​jeśli jesz wolniej, możesz lepiej cieszyć się jedzeniem, motto powolnego ogrodnictwa to życie bliskie naturze. Ludzie powinni raczej obserwować naturalny rozwój roślin i kwiatów bez wywierania hojnego wpływu. Metoda nie tylko pomaga środowisku, ale także pomaga ludziom – można się zrelaksować i pozbyć stresu.

Sprytne planowanie ogrodu w 5 krokach

Pielęgnacja warzyw z krzewów cytrynowych

Oto 5 prostych kroków dla Ciebie sprytne planowanie ogrodu:

1)      Naucz się czerpać przyjemność z tego procesu. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo powierzyć komuś zadanie stworzenia wymarzonego raju ogrodowego. Ale to, co naprawdę relaksuje zmysły, to samo ogrodnictwo.Zacznij od trawnika, a byliny tak naprawdę nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Zaplanuj szczegółowo, gdzie i co posadzisz i zrób szkic z oznaczeniami. Unikaj egzotycznych roślin i zamiast tego wybieraj lokalne rodzaje kwiatów.

2)      Nawadnianie wodą deszczową i nawozem – Podaliśmy już wskazówki, jak oszczędzać pieniądze i zasoby oraz jak nawadniać ogród wodą deszczową – tutaj. Zbierz kompost, a następnie użyj go do nawożenia ogrodu. Ta technika wymaga czasu i zalecamy szczegółowe zapoznanie się z procesem i cierpliwość.

Sprytne planowanie ogrodu relaksuje zmysły

Zaprojektuj letnie kwiaty krzewy drewno pergola

3)      Warzywa i owoce w ogrodzie – Warzywa i owoce w ogrodzie stanowią alternatywę dla fast foodów. Jeśli masz również zioła w ogrodzie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zjeść smaczny i zdrowy obiad na świeżym powietrzu.

4) Zbuduj domek dla ptaków i zwab motyle do ogrodu – motyle i śpiew ptaków mogą zamienić nawet małe ogrody w raj. Zrelaksuj się w środku natury!

Lato w ogrodzie

Kwiaty ogrodowe rośliny trawnik

Niech godziny i trawa urosną

Ścieżka żwirowa krzewy lokalne pomysły na projektowanie gatunków roślin

Przyjazny dla środowiska i blisko natury

ogród naturalny ścieżka ogrodowa kamienie krzewy

Podwórko z wysokim trawnikiem

zaprojektuj naturalne koszenie trawnika

Ogród warzywny i ogród ziołowy

Pielęgnacja domu doniczki ogrodowe ziołowe

Miejsce do siedzenia w ogrodzie

Niskie rośliny na ławce żwirowej

Japoński ogród

japoński styl kamienie drzewa studen

Ogród w stylu wiejskim

projekt plan kwiaty trawnik studen

Oczko wodne z liliami wodnymi

Lilie wodne letnie kwiaty rośliny