Architektura krajobrazu

Przeprojektuj ogród: Te projekty budowlane przekształcają teren na zewnątrz w oazę!

Praktyczny i stylowo zaprojektowany teren zewnętrzny to nie przypadek, ale wynik przemyślanego planowania i ciężkiej pracy. Udany podział na strefy, zróżnicowane trasy oraz wygodne miejsca do siedzenia i relaksu mają kluczowe znaczenie dla końcowego rezultatu. Szczególnie w ciepłym sezonie warto znaleźć czas na nowe nasadzenia i zrealizować kilka projektów budowlanych. Wyjaśnimy Ci, jak przy odrobinie kreatywności możesz nadać zarośniętej chwastów dżungli nowe oblicze i przekształcić ją w oazę dobrego samopoczucia.

Przeprojektowanie ogrodu: liczy się dobre planowanie

Przeprojektuj ogród i przegląd czterech projektów budowlanych

Niezależnie od tego, czy chcesz przeprojektować swój teren na zewnątrz, czy stworzyć nową działkę, pierwszym krokiem do twojego raju kwiatów jest poznanie terenu. Warto też przejść się po ogrodzie, bo szybko staje się jasne, co można osiągnąć w dostępnej przestrzeni. Następnie stwórz szkic, który będzie służył Ci jako orientacja przez kilka następnych tygodni. Następnie zaznacz granice posesji z wejściem do ogrodu, dom wraz z oknami i drzwiami z odpowiednimi kierunkami otwierania oraz istniejącymi rurami wodociągowymi.

Przebudowa ogrodu Projekt budowy ogrodu skalnego

Ponadto dobre planowanie jest niezbędne do uzyskania efektu końcowego. Przede wszystkim zastanów się, jak powinna wyglądać Twoja osobista oaza dobrego samopoczucia: jakich elementów ogrodu nie powinno zabraknąć? Spróbuj z grubsza podzielić teren zewnętrzny na różne strefy na podstawie szkicu. Twoja kreatywność nie ma granic i możesz rysować kilka wariantów, dopóki nie znajdziesz optymalnej przestrzeni na altanę, miejsce na grilla i dlaczego nie na liczne udogodnienia, takie jak sauna, basen lub wodospad.

Przeprojektuj i zaplanuj ogród w zależności od ukształtowania terenu

Na podstawie szkicu ogrodu można szczegółowo rozplanować poszczególne obszary. Następnie zrób szczegółową listę wszystkich niezbędnych materiałów i akcesoriów. Obejmuje to nie tylko piłę, wiertarkę i mieszarkę do zapraw. Jest to szczególnie opłacalne przy intensywnych pracach budowlanych Instalacja systemu zasilania awaryjnego. Awaryjny generator prądu umożliwia utrzymanie pracy ważnych urządzeń bez podłączenia do sieci zasilającej i zapewnia pewien stopień elastyczności. Nadal można go dobrze wykorzystać po zakończeniu prac budowlanych, na przykład jako zabezpieczenie przed przerwami w dostawie prądu podczas burzy lub jako dodatkowe źródło zasilania dla muzyki i oświetlenia podczas organizacji garden party.

Przebuduj ogród dobre zaplanowanie terenu zewnętrznego

Ostatnim krokiem w planowaniu własnego wymarzonego ogrodu jest określenie stylu ogrodu. Przede wszystkim ważne jest, aby ogród, ogrodzenie i dom tworzyły harmonijny obraz. Ale nie tylko wygląd jest decydujący. To, ile wolnego czasu chcesz lub możesz poświęcić na swój teren na świeżym powietrzu, również odgrywa ważną rolę w Twoim wyborze. Ponieważ rośliny w naturalnie zaprojektowanym ogrodzie są znacznie łatwiejsze w pielęgnacji niż żywopłoty w odwróconym lustrze w klasycznym ogrodzie. W przypadku sauny lub basenu należy spodziewać się dodatkowej pracy na początku i pod koniec sezonu letniego.

Budynek w ogrodzie: przegląd czterech projektów budowlanych

Zbuduj domek ogrodowy w ogrodzie Realizuj projekty budowlane

1. Zbuduj domek ogrodowy w ogrodzie. Dawno minęły czasy, kiedy mała szopa ogrodowa służyła jako szklarnia, boks na rowery i pomieszczenie do przechowywania. Jeśli posiadasz niezbędne pozwolenia na budowę, nie ma ograniczeń co do własnych życzeń. Nowoczesna szopa ogrodowa nie tylko przyciąga wzrok, ale przy odpowiednim wyposażeniu można ją również przekształcić w stylowy pokój hobby lub domowe biuro.

Przeprojektuj saunę ogrodową z beczkami na zewnątrz

2. Zbuduj saunę w ogrodzie. Dla wielu spełnia się marzenie z własną sauną na zewnątrz. Od zajmujących niewiele miejsca saun beczkowych po duże systemy dla 10 i więcej osób: w dzisiejszych czasach każdy może znaleźć coś, co odpowiada jego potrzebom. Domki saunowe są prefabrykowane lub sprzedawane jako zestaw. Przed montażem należy ułożyć linie wodociągowe i energetyczne oraz wykonać fundament. W przypadku domku z sauną należy również uzyskać pozwolenie na budowę od władz lokalnych.

3. Zbuduj wodospad w ogrodzie. Rozpryskujący się wodospad przyciąga wzrok na zewnątrz. Rzemieślniczy hobbyści mogą go dokończyć w wolny weekend.

Altana w ogrodzie z zadaszeniem w cieniu drzewa na końcu trawnika

4. Z Pergola w ogrodzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby odpocząć na świeżym powietrzu. Jeśli chcesz posiedzieć na zewnątrz z rodziną nawet w letnim deszczu, możesz zdecydować się na pergolę z zadaszeniem. Gotowe zestawy znacznie ułatwiają pracę i mogą być bezproblemowo składane nawet przez zupełnie początkujących.