Architektura krajobrazu

Pomysły na projekt ogrodu – 10 najlepszych drzew do małych ogrodów

Ostrzeżenie: rozmiar pliku (): statystyka nie powiodła się dla /www/sites/deavita.com/wp-content/uploads/2014/02/Gartengestaltung-Ideen-Obstbaum-Schattenspender-Terrasse-768×512.jpg w /www/sites/deavita.com/wp-content/themes/deavita-lite/functions.php online 415

Drzewa zapewniają latem ochronę przed słońcem, przyciągają ptaki i wiewiórki, osłaniają ogród przed obcymi i nadają strukturę Twojemu ogrodowi. Nie ma więc o czym myśleć, drzewa trzeba znaleźć. Jednakże, ponieważ wiele gatunków drzew rośnie na bardzo duże rozmiary, nie wszystkie z nich nadają się na małe tereny zewnętrzne, ponieważ z biegiem lat zajmowałyby zbyt dużo miejsca. Przedstawiamy listę 10 najlepszych drzew, które doskonale nadają się do sadzenia działek, a także kilka Pomysły na projekt ogrodu do pozycjonowania drzew, aby jak najlepiej wykorzystać niewielką ilość miejsca.

Pomysły na projekt ogrodu dla małych ogrodów – drzewa, które przepuszczają światło i zapewniają cień

Pomysły na projektowanie ogrodu drzewa cyprys

Małe ogrody to duże wyzwanie. Możemy zaoferować ci trochę Pomysły na projekt ogrodu, dzięki któremu opanujesz to wyzwanie jak profesjonaliści. Ogrody zacienione przez sąsiednie domy nie wymagają dodatkowej ochrony przed słońcem. W tym przypadku idealne są drzewa takie jak czereśnia ozdobna „Fukubana”, która może osiągnąć wysokość do 5 metrów i uwielbia zacienione miejsca. Wiosną drzewo ma jasnoróżowe kwiaty. Drzewo migdałowe ma również koronę, która przepuszcza światło. Jej kwiaty pojawiają się pod koniec wiosny, a potem tworzą nawet migdały. Drzewo może osiągnąć wysokość od 5 do 6 metrów.

Małe, zalane słońcem ogrody wymagają odpowiedniej ochrony przed słońcem. Tutaj na przykład pod uwagę wchodzą drzewa owocowe, takie jak ozdobne jabłka czy ozdobne wiśnie, które mogą osiągnąć wysokość do 4 metrów. Rosną też dość szybko i mogą zapewnić ochronę przed słońcem nawet w ciągu trzech lat.

Pomysły na projekt ogrodu dla małych ogrodów – drzewa kuliste

Pomysły na projekt ogrodu-małe-drzewa-japoński-klon-ogród z przodu

Bardzo atrakcyjne są drzewa kuliste, takie jak kulisty klon, kulista akacja czy kulista trąbka. Wszystkie trzy mają jedną wspólną cechę – nawet bez cięcia, z czasem tworzy się kulista korona. Należy jednak pamiętać, że wszystkie trzy gatunki drzew rosną powoli i osiągają maksymalną wysokość 3-4 metry w ciągu minimum 8 lat. Do gatunków drzew z koroną parasolową należą np. bez czarny, drzewo Judasza czy kasztanowiec. Możesz nawet z powodzeniem wymienić parasol w ogródku działkowym.

Drzewa w ogrodzie – wskazówki dotyczące sadzenia i pielęgnacji

Pomysły na projekt ogrodu-cieniste drzewa-płytki z kamienia naturalnego

Właściwy czas na sadzenie drzewa to wiosna. Trzeba jednak starannie planować – jeśli posadzimy drzewo zbyt blisko ogrodzenia, korona może za kilka lat niepokoić sąsiadów. Jeśli jest zbyt blisko domu lub innego budynku w ogrodzie, mogą sobie nawzajem przeszkadzać. Wybierając lokalizację, weź pod uwagę maksymalną wysokość i szerokość wybranego drzewa. Możesz utrzymać szerokość w granicach i wpłynąć na nią w pewnym stopniu za pomocą regularnego cięcia.

Ładne drzewo jako akcent na podwórku?

Projekt ogrodu-pomysły-byliny-przydomowy ogród-stwórz

Drzewa mogą też po prostu mieć efekt dekoracyjny. Drzewo może szczególnie zadomowić się na środku łóżka lub trawnika. Wspaniale, że ludzie wokół pnia mogą również sadzić rośliny kochające cień, aby obszar wokół drzewa nie był zbyt pusty lub nudny. Albo co myślisz o pomysłach na projekt ogrodu, takich jak ten powyżej, gdzie drewniany taras został po prostu zaprojektowany wokół pnia? Krzesła można rozłożyć na postumencie, natomiast bezpośrednio na bagażniku zaprojektowano stół, który może pełnić również funkcję ławki. Już podczas upalnego lata w przyjemnym cieniu możesz cieszyć się kawą, przekąską lub książką.

Pomysły na projekt ogrodu – Wiecznie zielone drzewa dodają plamy koloru do ogrodu zimowego

Pomysły na projektowanie ogrodu ławka ogrodowa kostka brukowa drewniany płot niskie byliny

Drzewa mogą stanowić przedłużenie parawanów i sprawić, że ogród będzie wyglądał bardziej naturalnie. Przede wszystkim gęste korony zapewniają doskonałą ochronę przed wzrokiem ciekawskich. Upewnij się, że początek korony znajduje się nad ogrodzeniem, aby nie przeszkadzały sobie nawzajem. Ponadto używaj wiecznie zielonych gatunków drzew, jeśli chcesz cieszyć się kolorem i oczywiście osłoną prywatności również zimą.

Pomysły na projekt ogrodu dla niskich drzew na stoku ogrodu

Pomysły na projektowanie ogrodów pionowe zazielenienie małe drzewa pomysły na drewniane ogrodzenia

Użycie mniejszych gatunków drzew jest również bardzo odpowiednie do tworzenia skarp. Rozprzestrzenianie się korzeni chroni nawet zbocze przed osuwaniem się ziemi, ponieważ dobrze zabezpieczają ziemię. Na zewnątrz drzewa tworzą strukturę i przyciągają wzrok. Najlepiej używać drzew karłowatych, które nie są zbyt duże. Istnieją nie tylko karłowate drzewa owocowe, ale także karłowate drzewa ozdobne. Na przykład, jeśli chcesz, aby jesienią przyciągały wzrok, możesz wybrać klon japoński, który zachwyca jasnymi kolorami liści.

Wysokie drzewa mogą przeszkadzać sąsiadom podczas ich wzrostu

Pozycjonowanie pomysłów na ogród Elementy wodne Ogród oczko wodne Trawnik

Połącz drzewa liściaste lub iglaste z trawami ozdobnymi, krzewami i krzewami, aby uzyskać równe przejście do trawnika pod względem wysokości lub po prostu użyj uderzającej wysokości drzew, aby ustawić akcenty. Tak czy inaczej, powinieneś używać tego typu roślin, nawet jeśli jest mało miejsca. Jeśli stworzysz nawet kilka zakątków z drzewami ozdobnymi i owocowymi, możesz cieszyć się śpiewem ptaków o każdej porze dnia.

Dlatego drzew nie należy sadzić w pobliżu ogrodzenia ogrodu

Sąsiedzi ogrodzeń tworzą ogrody działkowe budują strukturę

Jeśli nie masz sąsiada z jednej lub kilku stron swojej nieruchomości i jeśli nie ma działki, którą pewnego dnia można by sprzedać, możesz sadzić drzewa tak, jak chcesz, nie martwiąc się o dyskomfort. W ten sposób możesz np. rozłożyć je w taki sposób, aby o każdej porze dnia rzucały cień na Twój taras. Nawiasem mówiąc, orzech znany jest z niezwykle przyjemnego cienia. Będzie jednak dość duży, więc warto się zastanowić, czy wystarczy miejsca na ten okaz.

Cień w kształcie parasola w koronie trawnika z kostki brukowej ścieżka ogrodowa

Po rozdzieleniu małych drzewek wystarczy poczekać kilka lat, aż wyrosną. Czekanie jest zdecydowanie tego warte, i to nie tylko po posadzeniu drzew owocowych. Twój ogród zmieni się w idealną oazę dobrego samopoczucia i sprawi, że Twoje wolne godziny na zewnątrz będą szczególnie przyjemne. A najlepsze w drzewach jest to, że ogólnie nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Tylko za pierwszym razem należy go regularnie podlewać. Gdy korzenie wyrosną, same znajdą wystarczającą ilość wilgoci. A potem pozostaje tylko średnia roczna.

Drzewa liściaste niskie do 5 metrów posadzki z płyt kamiennych

Pomysły na projektowanie ogrodu przytulna część wypoczynkowa metalowy beton

trawnik nowoczesny oryginalny fajny pomysł

Ozdobne jabłka kuliste pomysły na małe ogrody

Drzewa małe ogrody szybko rosnąca okrągła korona

Kształtuj zbocze, trawnik, kamienną ścieżkę, twórz wysokie drzewa

wysokie drzewa płyty chodnikowe most ogród staw rośliny wodne

Drzewa trawnik letnie miejsce do opalania kamienna ścieżka ogrodowa

angielski ogród drzewa kwitnące wiśnie pomysły wiecznie zielone krzewy

Jesienne drzewa do ogrodu zimowego Acer Griseum małe kompaktowe

wysokie, kuliste drzewa korona wiosenne zimozielone byliny

Rodzaje drzew Siedzisko Ogrodzenie klien Ogrody tworzą pomysły

Trawnik, ogródek działkowy, pomysły, oryginalny projekt

Świecąca korona drewniany płot dom nowoczesny oryginał