Architektura krajobrazu

Pomysły na ogrodzenie gabionowe – 30 wariantów wykonanych z kamienia, drewna i szkła

Dziś mówimy o coraz bardziej popularnym ogrodzeniu gabionowym i mamy dla Ciebie kilka pomysłów na projekt ogrodu z gabionami. Kamienne ogrodzenie faktycznie służy jako ochrona przed hałasem, wiatrem i prywatnością, szczególnie w pobliżu autostrad lub innych ruchliwych dróg. Ale to już nie jedyne obszary zastosowań. Ogrodzenie wypełnione kamieniami lub innymi efektownie ułożonymi materiałami staje się coraz bardziej popularne i wybierane jako atrakcyjna alternatywa dla ogrodzenia czy muru. A co najważniejsze, możesz dostosować własne ogrodzenie, a nawet stworzyć ładne wzory.

białe kamienie gabionowe ogrodzenie pomysły wysoka ściana domu dużo

Gabiony ogrodowe – pomysły z muszlami

muszle materiał ogrodzenia gabionowe tulipany pomysł na ogród

Wybierz różne kolorowe, duże lub małe kamienie i łącz je według własnego uznania. W żadnym wypadku gabiony muszą być wypełnione kamieniami. Są też ładne warianty z drewnem lub innymi materiałami. Jeśli nie masz jeszcze jasnego pomysłu, ten artykuł Ci pomoże. Poniżej zebraliśmy dla Ciebie 30 pomysłów na ogrodzenia gabionowe, w których na pewno się zakochasz i które mogą służyć jako inspiracja.

Pomysły na ogrodzenie gabionowe – klasyczny wariant z kamieniami

Bauzaun nowoczesny pomysł na ogrodzenie gabionowe z kamieniami diy

Tutaj można zobaczyć ogrodzenie gabionowe, które jest klasycznie wypełnione kamieniami. W ten sposób przezroczyste ogrodzenie staje się idealną osłoną prywatności, która może mieć różną długość w zależności od potrzeb. Jasne kamienie sprawiają, że ciemny metal wchodzi w grę, co nie miałoby miejsca bez wypełnienia.

Gabiony jako dekoracja w ogrodzie – ściany i inne pomysły

Gabiony w ogrodzie – samodzielnie buduj podniesione łóżka, ławki i ogrodzenia gabionowe

Ogrodzenie gabionowe w ogrodzie – wnieś kawałek natury do swojego domu!

Pomysł na ogrodzenie gabionowe z dużymi kamieniami

pomysły na ścianę gabion płot brama metal rdza kamień

Wielkość kamieni można również dowolnie dobierać. Oto przykład, w którym użyto dużych kamieni i ułożono je jak puzzle. Kamienie mają subtelne odcienie szarości, czerwieni i żółci, co sprawia, że ​​nowoczesna rdzawa brama jest podkreślona mocnym czerwono-brązowym kolorem.

Pomysły na ogrodzenie gabionowe wykonane z cegły

pomysły na ogrodzenie gabionowe kostka brukowa z bluszczu

Można również zastosować dolne palisady, a nawet kostkę brukową. Wspaniałą ich zaletą jest to, że oferowane są nie tylko w różnych rozmiarach, ale także w różnych kolorach. W ten sposób, przy odrobinie wyobraźni, możesz tworzyć ładne wzory, łącząc różne kolory. Tak też zrobiono w tym przykładzie. Widać szare, żółtawe i czerwone kamienie.

Ogrodzenie gabionowe z kolorowego szkła

szklane kamienie niebieski gabion ogrodzenia pomysły sztuka ogród

Ogrodzenia prywatności i ściany wypełnione szkłem z pewnością będą przyciągać wzrok. Tutaj ponownie można dowolnie wybrać kolor. Sam decydujesz, czy chcesz zaprojektować ogrodzenie monochromatyczne, czy kolorowe.Upewnij się, że ogrodzenie jest wystarczająco szerokie, aby pomieścić wystarczającą ilość szkła, aby było nieprzezroczyste.

Ogrodzenie gabionowe z kamieni z motywem w postaci drzewa

wzór drzewo gabion płot pomysł na projekt kamienie ogród

Klasyczne gabiony z kamieniami można również urozmaicić i stanowić doskonałe tło dla dzieł sztuki. A co lepiej pasowałoby do nowoczesnego projektu ogrodzenia niż stal Corten? Istnieje wiele różnych motywów wykonanych z tego materiału, które można przymocować do metalowego ogrodzenia. Wybierz do wypełnienia wystarczająco lekki rodzaj kamienia, aby motywy również mogły zaistnieć.

Wariant dla ogrodzenia gabionowego w połączeniu drewna i kamienia

drewno białe kamienie wzór ogrodzenia gabionowego efekt krajobrazu

Kratki można nawet wypełnić drewnem. Drewno zyskuje na znaczeniu, gdy połączysz je z kamieniem lub innym materiałem. W powyższym przykładzie użyto do tego celu eleganckiego białego kamienia. Ze względu na różnicę kolorystyczną obu materiałów, doskonale się podkreślają. Oczywiście możesz również wybrać wypełnienie szklane lub muszlowe.

Drewno w stalowej ramie

drewniane ogrodzenia gabionowe pomysły metalowa konstrukcja skuteczna

Nie oznacza to jednak, że drewno bez innych materiałów wygląda mniej atrakcyjnie. Użyj drewnianych krążków o różnych rozmiarach i długościach, aby znaleźć miejsce w siatce i jednocześnie dobrze ją wypełnić. Przy odrobinie cierpliwości i wyobraźni można stworzyć nawet ciekawe motywy lub wzory za pomocą różnych średnic.

Kłody drewna w metalowym ruszcie

dekoracja dom struktura mieszkalna ogród taras gabion płot pomysły kamienie brązowy

Być może nadal masz dostępne kłody i wolisz używać ich zamiast drewnianych krążków. To absolutnie żaden problem! Nie zapominaj, że projekt zależy wyłącznie od Twojego gustu. Jednak niektóre materiały, takie jak kamień, są trwalsze niż na przykład drewno.

Zintegruj ławkę

ściana budowa ławka ogrodowa gabion płot drut palmy

Pomysły na ogrodzenia gabionowe mogą być również wykorzystane jako ściana oporowa dla nieruchomości na zboczu. Nie tylko w atrakcyjny sposób oddzielają i wspierają wyższy poziom, ale jednocześnie dekorują przestrzeń zewnętrzną. Możesz również wkomponować siedzisko w ogrodzenie, tak jak tutaj. Jeśli ściana nośna jest niższa, siedzisko z desek można po prostu zamontować na ogrodzeniu z gabionów.

Ściany nośne na zboczu

działka ogrodzenie gabion żwirowa ścieżka basen trawnik

Oczywiście bardzo ładnie wyglądają również bez ławek. W ten sposób można podeprzeć nie tylko wysokie łóżka. Możesz również użyć dowolnych pomysłów na ogrodzenie gabionowe na podwyższonych tarasach lub basenach, łóżkach ramowych i miejscach do siedzenia lub wymyślić coś kreatywnego samodzielnie.

Ekran prywatności wykonany z kamienia i drewna

dom granica gabion ogrodzenia pomysły drewniane listwy nachylenie trawnik

Wysokie mury z wypełnionych kamieniem gabionów mogą okazać się zbyt masywne i nudne. Następnie projekt można łatwo połączyć z osłoną prywatności wykonaną z drewna. Po prostu zamień deski i gabiony z kamieniem, przy czym gabiony służą również jako fundament. Wygląd staje się zróżnicowany i nowoczesny.

kamyki filary ogrodzenia drewniane ogrodzenia gabionowe pomysły sadzarka

To ogrodzenie prywatności jest podobnym wariantem. Jednak elementy drewniane są tutaj na wyższym poziomie. Same gabiony również mogą mieć ciekawą strukturę i niekoniecznie muszą być proste. W tej ścianie imitowane są na przykład kolumny, między którymi mocowane są drewniane panele.

Ogrodzenie gabionowe z szarymi kamieniami

biały płot pomysły kamienie szary ogród ścieżka trawnik projekt ściany

Jak widzisz, możesz bawić się zarówno wysokością, jak i szerokością ogrodzenia i w ten sposób dostosować go do swoich życzeń i potrzeb. Jeśli chcesz oddzielić tylko niektóre obszary i nie cenisz sobie prywatności, po prostu użyj zwykłej wysokości dla ogrodzeń ogrodowych.

Małe ogrodzenie gabionowe jako akcent na tarasie

akcent ogród taras patio gabion płot krzesło palmy

Pomysły na ogrodzenie gabionowe – tło do fontanny z wodospadem

pomysły na projektowanie krajobrazu ogrodzenie gabionowe kwadratowa fontanna wodospadowa

projektowanie krajobrazu gabionowe ogrodzenie-szkło niebieskie połączenie drewnianego ogrodzenia

taras ściana część wypoczynkowa gabion płot kamienie stół jadalny

drzewa ogrodowe kamienie budowa gabion ogrodzenia pomysły projekt tarasu

pomysły na ogrodzenie gabionowe ściana o połowie wysokości duże kamienie kombinacja kolorów

pomysł na projekt gabion ogrodzenia rama białe kamienie basen

wzór fala biały gabion płot kamień brązowy pomysł na ogród skalny graeser

Logi ogrodzenie gabionowe projekt wody taras na brzegu

projekt ogrodu hiacynt biały kamienie-gabiony ogrodzenie mech

pomysły na ogrodzenie gabionowe niska rdza optyka metalowa willa z kamienia

pomysły na ogrodzenie gabionowe ekran prywatności pomysł fontanna funkcja wody akcent ogrodowy

Pomysły na ogrodzenie gabionowe nowoczesny design Kamienny ogród z przodu nowoczesny

ogrodzenia gabionowe pomysły szary kamień białe płyty akcenty mur oporowy trawnik

gabion ogrodzenia pomysły ławka drewniane paski nowoczesny design krajobraz