Architektura krajobrazu

Ogrody botaniczne w Niemczech – cele podróży dla ogrodników hobbystów

 Japońska herbaciarnia w Monachium projekt ogrodu

Zorganizuj zabawną wycieczkę dla całej rodziny i odwiedź jedne z najlepszych ogrody botaniczne w Niemczech – podajemy krótką listę największych i najpiękniejszych. Znajdź, który jest blisko Ciebie!

Ogród Angielski w Monachium – Ogrody Botaniczne

Ogród angielski Monachium

Ogród jesienią

Ogród angielski Niemcy

W centrum Monachium można zobaczyć Ogród Angielski – jeden z największych parków i ogrody botaniczne w Europie znaleźć. Park powstał w XVIII wieku – ta zielona oaza to piękny ogród, w którym prawdziwymi atrakcjami są chińska pagoda, japońska herbaciarnia i zamek w greckim stylu.

Wyspa Mainau – Ogrody Botaniczne w Niemczech

Egzotyczne kwiaty Mainau

W południowo-zachodniej części Niemiec znajduje się tak zwana wyspa kwiatów. Podzwrotnikowe i tropikalne rośliny i kwiaty, wiele motyli i ponad 500 egzotycznych drzew wita gości. Włoski ogród z pergolą, fontanną i posągami przyciąga wzrok w parku, który jest jednym z najlepszych ogrodów botanicznych w Niemczech.

Sanssouci w Poczdamie – duże ogrody botaniczne

Poczdamski Ogród Botaniczny

Pałac Sanssouci

Poczdamskie cele podróży do ogrodu botanicznego

Gdy Fryderyk Wielki chciał odpocząć od codzienności w Berlinie, wrócił do Poczdamu, do swego letniego pałacu Sanssouci /po francusku beztroski/. Ponad 700 akrów ogrodów i parków zaprojektowanych po Wersalu, pałac stał się teraz częścią Unesco.

Tiergarten w Berlinie

zielony Tiergarten Berlin

Zoo w Berlinie było pierwotnie używane do polowań przez królów pruskich. Później został przekształcony w jeden z największych parków w Niemczech. Obecnie jest zielonym sercem Berlina i zajmuje ponad 600 akrów.

Ogród palmowy we Frankfurcie

Palmengarten we Frankfurcie-najlepszy ogród botaniczny

Słynny ogród palmowy, zbudowany w 1868 roku przez mieszkańców Frankfurtu, oferuje zwiedzanie afrykańskiej sawanny, egzotycznych roślin lasów deszczowych i kwitnących kwiatów z całej Europy. W kilku szklanych domach można znaleźć ponad 6000 roślin.

Planten un Blomen w Hamburgu

Ogród Botaniczny w Hamburgu

Ten zielony ogród botaniczny obejmuje największy ogród japoński w Europie. Latem odbywają się tam koncerty muzyki klasycznej i teatr plenerowy dla dzieci. Wspaniałe oświetlenie w wodzie przyciąga uwagę latem.

Tiergarten w Berlinie

Tiergarten Berlin posągi wodne kwiaty

Ogród w Monachium z ciekawymi drzewami

piękny ogród drzew