Architektura krajobrazu

Ochrona prywatności w ogrodzie – ekran odgradza teren od zewnętrznej willi miejskiej

Porady pomysły pnące rośliny wysoki poziomy płot taras

Zaprojektowanie małego ogrodu w środku wielkiego miasta może być trudnym zadaniem. Właściciele tej willi miejskiej w Nowym Jorku mają podwórko, które absolutnie chcieli przekształcić w oazę w środku wielkiego miasta i zlecili architektom Robin Key Krajobraz z zadaniem. Jednocześnie jednak teren zewnętrzny powinien być dobrze osłonięty – dom znajduje się w gęsto zaludnionej dzielnicy. Ten dobry, ten wlasciwy Ekran prywatności do ogrodu był zatem kluczowy.

Ochrona prywatności ogrodu – wysoki drewniany płot z pnączami

Byliny Trawy Ozdobne Sadzarka Drewno Schody Beton

Przede wszystkim właściciele domów zbudowali wysoki drewniany płot, który chronił ogród przed widokami z zewnątrz. Mieszkańcy bezwzględnie chcieli mieć zielony teren na zewnątrz – i aby zaoszczędzić miejsce, zdecydowali się na ogród wertykalny. Płot z sztachet obsadzony był bluszczem. Zapewniają bujne, wiecznie zielone rośliny Ekran prywatności do ogrodu i spraw, aby podwórko wyglądało przytulnie i zachęcająco. Zielona roślinność odpręża zmysły – tam właściciele domów mogą odpocząć po długim dniu pracy w mieście. Kilka ławek z betonu i drewna zapewnia wystarczającą ilość miejsca do siedzenia dla rodziny i ich gości – nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby spędzić towarzyski wieczór na świeżym powietrzu. Różne poziomy nadają ogrodowi strukturę i życie. Sam taras został ułożony z płyt betonowych – niezwykle wytrzymała i łatwa w pielęgnacji, podłoga idealna dla rodzin ze zwierzętami.

Ochrona prywatności ogrodu – ogrodzenie z naturalnego materiału wizualnie uatrakcyjnia teren zewnętrzny

Stół do układania bluszczu winorośli w pomieszczeniach

Ogrodzenie poziome to idealny wariant do małych ogrodów. Można go szybko i łatwo posadzić – bluszcz, winorośl czy wspaniałe wiatry zamienią ogrodzenie ogrodowe w ekskluzywny element ogrodu. Połączenie bluszczu z różami pnącymi wygląda szlachetnie i wnosi do ogrodu plamy koloru. Jednocześnie pełnią dodatkową funkcję – osłaniają ogród przed wiatrem.

Parawan do ogrodu z poziomym ogrodzeniem z drewna i zimozielonych pnączy

Pomysły ekran prywatności wysoki płot podwórko willa miejska pnące rośliny

Wygodna ławka ogrodowa zapewnia wystarczającą ilość miejsca do siedzenia dla wszystkich członków rodziny

Drewniana ławka ogrodzeniowa dla zwierząt domowych na ekranie prywatności w ogrodzie

Taras wyłożony jest betonową kostką brukową

stworzyć pokój drzewo miejsce do siedzenia ławka ogrodowa kostka brukowa