Architektura krajobrazu

Niemal naturalny ogród łączy architekturę krajobrazu i przyrodę

prawie naturalny krajobraz ogrodu i naturalne materiały budowlane

To spektakularne ogród naturalny został zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzanego architekta krajobrazu z Współpracownicy Łucka Utworzony. Projektanci udowodnili, że granice między architekturą krajobrazu a naturą mogą zniknąć. W ultranowoczesnej rezydencji Ketchum nie ma wyraźnego podziału na ogród i krajobraz naturalny. Obszar stworzony ludzkimi rękami trudno odróżnić od dzikiego naturalnego krajobrazu.

Odpowiednio zaprojektuj naturalny ogród

prawie naturalny krajobraz ogrodowy i materiał z kamienia naturalnego

Ta rezydencja i jego ogród naturalny znajdują się w Wood River Valley, Ketchum, Idaho, USA. Dom znajduje się blisko podmiejskiej ścieżki, ale korzysta z naturalnego, dzikiego otoczenia. Podczas gdy wiele projektów architektonicznych celowo dąży do podziału naturalnego krajobrazu i przestrzeni życiowej, tutaj piękno dzikiej przyrody zostało włączone do przestrzeni mieszkalnej. Naturalne otoczenie rezydencji Ketchum przenosi się bezpośrednio do prywatnego ogrodu. Ten naturalny wygląd uzyskano poprzez zachęcanie do wzrostu rodzimych i dzikich roślin między kamieniami ścieżki i przy ścianie.

Zasadź prawie naturalny ogród z rodzimą florą

prawie naturalny krajobraz ogrodu i naturalne dzikie rośliny

Klimat w tym regionie nie jest szczególnie przyjazny i trochę pustynny. Amplitudy temperatur są bardzo duże – latem jest bardzo gorąco, a zimą szczególnie zimno. Dlatego ten ogród naturalny głównie rodzime rośliny, które są przyzwyczajone do ekstremalnych zmian temperatury. Flora, która rośnie w tym regionie jest dość ciekawa i różnorodna. Dlatego różne kolory roślin w naturalnym ogrodzie rezydencji są odpowiednim środkiem do urozmaicenia sztywnej geometrycznej architektury domu.

Ogród blisko natury wymaga niewielkiej konserwacji

naturalny krajobraz ogrodu i naturalna szklana ściana

Projektanci Lutsko Associates z powodzeniem wkomponowali dom w lokalny ekosystem, budując zespół pawilonów i tarasów. Projekt tych konstrukcji został celowo zaprojektowany tak, aby był tak samo kanciasty jak budynek główny, aby przedstawić jednolity wygląd zewnętrzny rezydencji. Naturalnie wyglądające ścieżki ogrodowe mają na celu zachęcić ducha odkrywania i pragnienie przygody.

Dopasuj paletę kolorów między kwiatami, materiałami budowlanymi i wyposażeniem

naturalny krajobraz ogrodowy i naturalny krajobraz naturalny

Jedność domu, ogrodu i naturalnego krajobrazu zapewniła staranny dobór kolorów. Paleta kolorów materiałów budowlanych, twardego krajobrazu i roślin została starannie skoordynowana. Ten ogród naturalny a sąsiedni dom został pomyślany tak, aby wymagał jak najmniejszej konserwacji. W ten sposób zyskujesz więcej czasu na relaks i wypoczynek. Starannie dobrane zostały również materiały budowlane – lokalny kamień i oczywiście zardzewiała stal.

Naturalny ogród tworzy miłą atmosferę

naturalny krajobraz ogrodowy i schody z kamienia naturalnego

Krótko mówiąc, natura została zaproszona bezpośrednio do Rezydencji Ketchum. Połączenie prostych linii, naturalnych materiałów i rodzimych roślin tworzy niepowtarzalną atmosferę spokoju i czujesz się częścią natury. Ten ogród naturalny jest doskonałym przykładem na to, jak można pogodzić architekturę krajobrazu z dziką przyrodą.

Naturalne przejście między twardym i miękkim krajobrazem

naturalny krajobraz ogrodowy i połączenie przyrody

Połączenie granic ogrodu z naturalnym krajobrazem

niemal naturalny krajobraz ogrodu i naturalne otoczenie

Naturalne materiały pasują do otoczenia

prawie naturalny krajobraz ogrodu i naturalne kratki drzwiowe

Ścieżka ogrodowa z kamienia naturalnego

prawie naturalny krajobraz ogrodu i naturalna kamienna ścieżka

Dzikie rośliny docierają do domu

naturalny krajobraz ogrodu i harmonizacja natury