Architektura krajobrazu

Najlepsze gatunki roślin do ogrodu wodnego i oczka wodnego

gatunki roślin do informacji o ogrodzie wodnym

Tutaj znajdziesz ważne informacje o których Gatunki roślin do ogrodu wodnego najlepiej nadają się. Dodaj naturalne piękno do stawu ogrodowego!

1. Gatunki roślin do ogrodu wodnego – lotos

Lotosowe kwiaty podobne do piwonii w ogrodowym stawie

Jeden z najbardziej eleganckich Gatunki roślin do ogrodu wodnego ma duże egzotyczne kwiaty, takie jak piwonie i kwitnie przez całe lato. Kwiaty występują w różnych kolorach i stanowią doskonałe uzupełnienie pięknych niebiesko-zielonych liści.

2. Gatunki roślin do ogrodu wodnego – Luizjana Iris

Luizjana Iris Water Garden staw budowlany brzeg

Irys Luizjana pochodzi z Ameryki Północnej. Opracowano wiele hybryd, ale jedną z najbardziej eleganckich jest gatunek o czerwonych kwiatach Iris fulva lub terakota irys.

3. Roślina żółtego dzbanka – hybryda sarracenia

roślina wodna roślina wodna gatunki roślin ogrodowych

Ta roślina jest mięsożerna, co oznacza, że ​​zjada owady. Ciesz się rurkowatymi liśćmi, a także fascynującymi czerwonymi, fioletowymi, żółtymi lub zielonymi kwiatami na wiosnę.

4. Indyjski kwiat rurki

Sadzenie laski w oczku ogrodowym

Trzcina kwiatowa to popularne, staromodne rośliny, rzadko używane w ogrodzie wodnym. Dodają orzeźwiającego, tropikalnego charakteru Twojemu krajobrazowi.

5. Słodka flaga

rośliny wodne gatunki roślin tataraku

Wyhoduj te rośliny, aby uzyskać efektowne liście. Różne rodzaje oferują jasnokremowe i zielone paski, które wyróżniają się spośród innych roślin.

6. Lilie deszczowe

lilia deszczowa staw ogrodowy roślina ogrodowa wodna

Podobnie jak krokusy do oczek wodnych, lilie deszczowe mają delikatne kwiaty w miesiącach letnich. Kolory – różowy, fioletowy, żółty i biały.

7. Sitowie

Budowa stawu ogrodowego opałowego

Szybko rosnąca roślina o brązowych kulistych kwiatach i pięknych zielonych liściach.

8. Pierwiosnek Siebolda

Japoński miecz liliowy staw ogrodowy

Idealną małą rośliną na brzeg stawu ogrodowego jest pierwiosnek Siebold. Są to piękne byliny, które dobrze rosną w kwaśnych glebach.

9. Wieloletni hibiskus

Wieloletnia roślina wodna Hibiscus odpowiednie gatunki roślin

Możesz użyć dużych, odważnych kwiatów hibiskusa do dramatycznego pokazu. Ta roślina pochodząca z wilgotnych obszarów Ameryki Północnej jest równie długowieczna i łatwa w uprawie, co urocza.

10. Japońska lilia mieczowa

Miecz bagienny lilia fioletowy ogród wodny

Innym ulubionym wśród nich jest japońska lilia mieczowa Gatunki roślin do ogrodu wodnego. Duże kwiaty oferują uroczą paletę zestawień kolorystycznych.

11. Taro

uszy słonia taro sadzenie stawu ogrodowego

Stwórz tropikalny wygląd za pomocą taro (czasami nazywanych uszami słonia). Aby dodać dramatyzmu, wybierz jedną z pięknych odmian o fioletowych liściach.

12. Papirus

Gatunki roślin papirusowych odpowiednie do ogrodów wodnych

Podczas gdy starożytni Egipcjanie używali tej rośliny do produkcji papieru, jest ona również doskonałym wyborem na oczko wodne. Wysokie łodygi nadają ogrodowi zdecydowanie tropikalny wygląd.

13. Lilia wodna

gatunki roślin ogród wodny staw budowlany lilia

Ogród wodny nie jest kompletny bez wielu pięknych lilii wodnych. Istnieją gatunki tropikalne i odporne, a także odmiany kwitnące w dzień i w nocy.