Architektura krajobrazu

Futurystyczny dom z ogrodem w Singapurze – zielona architektura

Singapur Maximum Garden House Fasada

Ten niezwykły Dom z ogrodem nie jest pomysłowym pomysłem na architekturę przyszłości. Zielony dom z ogrodami na dachu to jedna z kilku atrakcji Singapuru. Ale jak powstał i zrealizowano tak wielki projekt marzeń? Oferujemy krótkie podsumowanie, które zainteresuje tych, którzy chcieliby utrzymać ogród, ale nie mają przestrzeni na zewnątrz. Poniższe, optymalnie skoordynowane pomysły na sadzenie można dostosować do kilku współczesnych budynków.

Dom z ogrodem – nasadzenia pionowe

nowoczesne projekty architektury house-green

Wspaniały zielony projekt Pracowni Formwerkz Architects został ukończony w 2010 roku. Nawet jego nazwa jest wymowna – Maximum Garden House. Zajmuje stosunkowo niewielką powierzchnię, ale to nie przeszkadzało projektantom w aranżacji małego zielonego raju zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Właściciele domów chcieli bezpiecznego miejsca, w którym ich dzieci mogłyby się bawić. Nowoczesny Dom z ogrodem Niestety na zewnątrz jest niewiele miejsca, co zależy od reszty budynków. Jednak dzięki tym współczesnym strukturom architektonicznym problemy sadzenia są z powodzeniem rozwiązywane.

Malowniczy krajobraz miasta – zielony dom z ogrodem

Zielone domy Singapur

Dziwny Dom z ogrodem oferuje wystarczająco dużo odpoczynku i relaksu. Aby oszczędzać zasoby i środowisko, stworzyć dodatkową przestrzeń dla roślin i piękny dom dla ludzi, architekci zbudowali pionowy las zamiast tradycyjnych płaskich powierzchni. Życie na wsi to przyszłość wielkich miast. Taras staje się prywatnym lasem, co ma wiele zalet. W ramach elewacji zaprojektowano malowniczy parasol z roślin. Ogród i dom wyglądają jak organiczna jednostka.

Projekty zielonej architektury

Ogród na dachu domu

Podstawowym pomysłem na sadzenie w pionie jest dalszy rozwój tradycyjnej skrzynki okiennej. Tutaj pudełka są po prostu większe i zdecydowanie za dużo. W zależności od pory roku w skrzynkach na kwiaty można przechowywać kilka roślin doniczkowych. Nie wszystkie z nich są łatwe w utrzymaniu, ale istnieje system nawadniania. Zasada jest bardzo prosta – woda przelewa się z górnego poziomu na dół. Futurystyczny Dom z ogrodem to modelowy projekt sprytnego wkomponowania elementów natury w architekturę. Wystarczą tu tak ważne dla dzieci światło dzienne, świeże powietrze i czystość. Salony są komfortowo umeblowane i mają dostęp do obszarów zewnętrznych. Charakterystyczne są zielone dwuspadowe dachy i nietypowy kształt elewacji.

Niezwykły projekt autorstwa Pracownia Architektoniczna Formwerkz 

Projekt elewacji zielonego domu

Nowoczesny salon – wyraźne linie i szykowne drewniane meble

Nowoczesne meble do salonu w purystycznym stylu

Przestronność i wygoda we wnętrzu

Płytki ścienne dekoracyjne salon dom schody ogrodowe

Duże szklane ściany

Oświetlenie nocne schodów Maximum Garden House

Domek ogrodowy Maximum – wewnątrz

Schody Maximum Garden House Inside

Białe ściany – naturalne światło

Schody na zewnątrz drewnianej podłogi wyjście

Schody zewnętrzne

Niewłaściwy sposób Maksymalny dom

Szerokie tereny zewnętrzne – Aussisch w mieście

nowoczesna architektura singapur budynku

Dom z ogrodem na dachu

Architektura krajobrazu miejskiego

Łazienka – elegancka i prosta

Układ projektu łazienki

Dom z profilu

Profil Singapur Maximum Garden House

Rysunek planu ekologicznego domu