Architektura, domy marzeń

Rustykalna chata narciarska, ale z nowoczesnym remontem

Rustykalna-Skihütte-Oppenheim-Architektura

Aspen w stanie Kolorado to słynny kurort, do którego zimą przyjeżdżają bogaci. Piękne, zamożne miasto w odległym pasmie Sawatch w Górach Skalistych. Aspen ma też coś do zaoferowania turystom – dobre restauracje, zakupy i oczywiście narty. Rustykalny domek narciarski z nutką współczesnego designu to idealny dom dla tych, których na to stać.

Rustykalna chata narciarska pokryta drewnem, kamieniem i stalą

Rustykalna-chata-narty-kamienna-fasada

La Muna jest jednym z pierwszych domów, jakie tu wybudowano. Oczywiście nie wygląda już staro. Dom został gruntownie wyremontowany i dokonano kilku dobudów. Był to projekt Oppenheim Architektura + Design, i został całkowicie odmieniony. Rustykalna chata narciarska została przekształcona w nowoczesną i przytulną rezydencję.

Rustykalna chata narciarska i naturalne materiały

Rustykalny-narty-chata-łóżko-futro-koc-królewski-fotel

Rustykalny domek narciarski jest wyłożony drewnem, kamieniem i stalą, z minimalnym wpływem na zasoby naturalne i okolicę. Architekci, którzy pracowali nad tym projektem, starali się również płynnie wkomponować go w otoczenie, nie odstając zbytnio swoim projektem. Bardzo ważną rolę odgrywają naturalne materiały.

Ciemnoszare sofy i biokominek

Rustykalna-szatka-narty-ciemno-szara-sofy-kominek

Rustykalna chata narciarska ma teraz również zrównoważony design. Posiada kolektory słoneczne, które dostarczają energię do prądu i ciepłej wody. Zastosowano wiele bardzo dużych paneli ze szkła izolacyjnego, aby zapewnić izolację i łatwość łączenia z obszarami zewnętrznymi. Zacierają granice między obszarami wewnętrznymi i zewnętrznymi i bez wysiłku integrują domek z otoczeniem i krajobrazem. Wnętrze willi jest również bardzo urokliwe. Jest nowoczesny i prosty, ale materiały i kolorystyka sprawiają, że jest ciepły, przytulny i zachęcający.

Fascynujący widok na góry

Rustykalna-chata-narty-widok-góry

Duże szklane okna

Rustykalna-chata-narty-osikowa-widok-duze-szklane-okno

Rustykalna kuchnia

Rustykalna-narty-chata-kuchnia-drewniana boazeria

Rustykalna-chata-narty-remont-wanna

Rustykalny-narty-chata-drewniany sufit

Rustykalne-narty-chata-osika-environment

Rustykalny krajobraz chaty narciarskiej