Architektura, domy marzeń

Eko dom w Aspen – blisko natury

patio-obszar-eko-dom-osika

Eko dom znajduje się w jednej z najbardziej aktywnych części Aspen i ucieleśnia filozofię właścicieli i współczesną rodzinę. Jego architektura wnosi światło i widok w głąb, a otaczające go krajobrazy są selektywnie opracowywane. Szklane okna sięgające od podłogi do sufitu powiększają przestrzeń i otaczają piękne widoki leśnego krajobrazu.

Eko dom w Aspen

eko-kominek-dom-góry

Zewnętrzna część i wnętrze tego domu wykonane są głównie ze stali corten i w połączeniu z innymi materiałami tworzą bogatą i przyjazną alternatywę dla bardziej tradycyjnej palety. Dom otwiera się całkowicie na taras od strony południowej, dzięki czemu zewnętrzny „pokój dzienny” jest tak samo ważny jak każde inne pomieszczenie w eko-domu.

Eko dom w Aspen

słoneczny-salon-eko-dom-osika-szkło-okna

Zrównoważone zaangażowanie właścicieli jest integralną częścią i jest wbudowane w cały eko-dom, ale w dużej mierze ukryte przed wzrokiem, z godnym uwagi wyjątkiem aktywnych systemów słonecznych prezentowanych na tarasie na dachu. System fotowoltaiczny 10KW wytwarza energię elektryczną dla gospodarstwa domowego, a ogrodzenie słoneczne służy jako zaawansowany technologicznie ekran prywatności, oprócz dostarczania ciepła i ciepłej wody dla domu.

Projekt autorstwa Cottle Carr Yaw Architects LTD

kamienna ścieżka-krajobraz-eko-dom-góry

Kominek i elementy drewniane

Ökohaus-Aspen-Cottle-Carr-Yaw-Architekci

ogród

dom na podwórku góry

taras

taras na dachu meble ogrodowe,

Jadalnia w ogrodzie

zewnętrzna-jadalnia-domek-góry