Architektura, domy marzeń

Dom z basenem oferuje zapierające dech w piersiach widoki

Basen Dream House Republika Południowej Afryki

Ten doskonały Dom z basenem to nowy dom dla pary z Wielkiej Brytanii. Przeprowadzili się do Kapsztadu w RPA i zatrudnili Saota Architects do zaprojektowania dla nich nowego domu. Dom został zbudowany na siedmiu różnych poziomach, dzięki czemu można w pełni cieszyć się pięknym widokiem na góry. Całkowicie przebudowano dolne kondygnacje istniejącego obiektu, podczas gdy górne piętro zostało zniszczone i zastąpione dwoma kolejnymi kondygnacjami.

Dom z basenem oferuje wspaniałe widoki

Wymarzony widok na otwartą część dzienną

Piękna lokalizacja zainspirowała architektów do ich projektu. Góry w tle kontrastują z ciemnymi kolorami elewacji, co automatycznie zwraca uwagę na piękną architekturę. Okolica zapiera dech w piersiach, widać wodę i las, słońce świeci przez cały rok i do szczęścia nie trzeba wiele więcej. To Dom z basenem  charakteryzuje się ciekawym designem – powstaje ekscytująca gra światła i cienia, dzięki czemu budynek wygląda ciekawiej. Część dzienna jest całkowicie otwarta, ściany południowa i zachodnia są całkowicie przeszklone, dzięki czemu zawsze czujesz bliskość natury.

Dom z basenem – nowoczesne wnętrze

fascynująca-nowoczesna-architektura-dom-szklany-sufit

Architekci Saota przywiązują dużą wagę do detali w aranżacji wnętrz Dom z basenem.  Podczas gdy elewacja jest pokryta aluminium, część dzienna wygląda przytulnie i zachęcająco. We wnętrzu zastosowano również czarne akcenty i dużo szkła. Meble są luksusowe i wygodne, a drewniane panele ścienne z orzecha dodają domowej atmosfery. Inspirujące i nowoczesne oświetlenie ponownie akcentuje i podkreśla błyszczące powierzchnie. Eleganckie drewniane schody „unoszą się w powietrzu. Kuchnia wyposażona we wszystko, czego potrzebujesz. Podłogi preferowane są z granitu i marmuru. Super elegancka wanna i wspaniały widok zapewniają pełen relaks w łazience.

Fotograf: Adam Letch

Projektowanie wnętrz – OKHA

Fantastyczny projekt przedpokoju

projekt-domu-wymarzonego-przedpokoju-Saota-Architekci

Basen zewnętrzny

Basen z baldachimem Odkryty wymarzony dom

Dom ze szklaną fasadą basenową

Szklana fasada domu z basenem

Nowoczesne wnętrze w wymarzonym domu

pływające-schody-drewno-nowoczesny-design

Widok z dachu Ocean Republika Południowej Afryki

Widok z dachu Ocean Republika Południowej Afryki