Architektura, aranżacja wnętrz

Zrównoważona architektura – Sampan House

Zrównoważona architektura – Sampan House

Sampan House - zrównoważony projekt domu

To pięknie zrównoważona architektura został zaprojektowany przez BQ + A. Dom położony jest w Mont-Roland Hill, Dole, Francja. Niekonwencjonalny kształt tego domu jednorodzinnego wynika ze spadku terenu. Jest zbudowany w specjalny sposób, aby uchwycić malowniczy widok na północ i słońce na południe. Architekci zaprojektowali ten dom w taki sposób, aby mieszkańcy nie przegapili słońca i mogli z niego korzystać przez cały dzień, nie rezygnując przy tym z fantastycznego widoku na panoramę krajobrazu. Wiąże się to z podwójną koncepcją architektoniczną tego obszaru. Te zrównoważona architektura udowadnia, że ​​wyobraźnia nie zna granic.

Zrównoważony projekt domu – Dom Sampan z daleka

Daleki widok z domu Sampan

Te zrównoważona architektura posiada również piękny ogród i garaż. Zewnętrzna i wewnętrzna część domu dosłownie przenikają się, tworząc poczucie otwartości dla mieszkańców. Na drugim piętrze znajduje się rozległy taras z panoramicznym widokiem na horyzont. Tam mieszkańcy mogą uciec od stresu i cieszyć się pięknem przyrody na ich oczach. Widok zapiera dech w piersiach. Te zrównoważona architektura charakteryzuje się innowacyjnymi rozwiązaniami i pomysłami architektonicznymi.

 Ogród i garaż od domu

zrównoważony projekt domu - spojrzenie na boki

Struktura tego zrównoważona architektura pokryta jest panelami z drewna sosnowego, co sprawia, że ​​budynek jest bardzo rozpoznawalny wśród sąsiednich domów. Wewnątrz domu widoczne są sufity, które zapewniają akumulację ciepła przez cały rok. Atmosfera w domu jest przyjemna i zachęcająca. Przestrzenie wewnętrzne są rozległe, w pełni umeblowane i wyposażone. Te zrównoważona architektura jest nowoczesny, innowacyjny i funkcjonalny.

Słoneczna i przyjemna atmosfera w zrównoważonym domu

zrównoważony projekt domu - Intereur by Sampan Haus

Różne przykłady zrównoważona architektura, doskonale nadaje się na pobyt w pełnym wymiarze godzin, ale może być również używany jako dom wakacyjny. Sampan House to jedno z najlepszych miejsc do wypoczynku i relaksu. Łączy w sobie piękne wnętrze ze wspaniałym krajobrazem. Budynki w sąsiedztwie są oddalone od siebie, nie zakłócając prywatności tego zrównoważonego domu. Sampan House to naprawdę wspaniała rezydencja?.

Rebecca T.

Okładziny drewniane w tej zrównoważonej architekturze

zrównoważony projekt domu - drugie piętro Sampan Haus

Klatka schodowa w domu Sampana

Przytulna strefa relaksu na drugim piętrze

Teren rekreacyjny - dom sampan

Wnętrze domu Sampan

Projekt kuchni autorstwa Sampan Haus

Dom Sampan - projekt kuchni

Widok z domu na krajobraz