Architektura, aranżacja wnętrz

Przyjazny dla środowiska dom na wybrzeżu w Kostaryce

Dom przyjazny środowisku -oświetlenie -basen

Ten Ekologiczny dom na plaży znajduje się na półwyspie de Osa w Kostaryce?. Dom będzie wykorzystywany do wykonywania różnych czynności, takich jak medytacja, ćwiczenia, joga i relaks.

Wspaniały widok z domu na plaży?

Ekologiczny dom w Kostaryce

Proces projektowania, SDRA (Dynamic System Robles Arquitectos) wezwał, uwzględnił 10 istotnych elementów w badaniu obszaru: lokalizacja, klimat, energia, woda, materiały, środowisko, atmosfera, koszty, innowacyjność oraz wykorzystanie strategii pasywnych w realizowanych procesach. Architekci zaprojektowali wiele balkonów, przesuwane przeszklone ściany i otwarte przestrzenie tak, aby zacierała się granica między wnętrzem a zewnętrzem i można było cieszyć się niekończącymi się widokami na plażę. Elementy te zostały przeanalizowane w celu opracowania projektu i planu zarządzania, zmniejszając tym samym potencjalny negatywny wpływ tego domu na środowisko naturalne.

Przyjazny dla środowiska dom na wybrzeżu w Kostaryce

Ekologiczny dom w Kostaryce nocą?

Wszystkie proponowane materiały zostały przetestowane pod kątem wilgoci, deszczu, pleśni, grzybów. Egzoszkielet owada był inspiracją dla projektu konstrukcyjnego, tworząc otwarte przestrzenie między ścianami i sufitami. Panele termiczne są stosowane jako materiał bazowy ścian i dachu ze względu na ich współczynnik odbijania promieni słonecznych, właściwości strukturalne i akustyczne oraz zdolność do zapewnienia komfortu cieplnego.

Przyjazny dla środowiska dom w Kostaryce widok z boku

Ekologiczny dom w Kostaryce - balkon  Ekologiczny dom w Kostaryce -basen

Ekologiczny dom w salonie w Kostaryce

Ekologiczna domowa kuchnia Kostaryki

Przyjazna dla środowiska nieruchomość w łazience Kostaryki?