Architektura, aranżacja wnętrz

106 letnia willa – historyczny wygląd i nowoczesna technologia

historyczny wygląd i nowoczesna technologia

Willa w USA autorstwa J.S. Wharton

Ten dom, w Rhode Island Narragansett Bay w USA wbudowany, na pewno pochodzi prosto z bajki. To było z tego Architekci J.S. Kochający Wharton razem z Artysta William Trost Richards wybudowany. Kamienny dom wznosi się nad wodą z otoczenia i ma 360-stopniowy widok na morze. W 1961 roku bostoński architekt Henry Wood i jego ówczesna żona Joan kupili 106 letnia willa? za jedyne 3600 USD. W tym czasie wybito każde okno, zawaliły się podłogi, a dach w większości zniknął.

Wspaniały widok na ocean?

Drewniana willa w USA - widok na ocean

Przestronny dom ma trzy kondygnacje, duży centralny hol i 23 pokoje. Wnętrza wyłożone są drewnem, z oryginalnym wzornictwem. Dom posiada również 10 dużych pokoi z pięknymi widokami. Ten 100-procentowy drewniany dom ma również wnętrze z drewna w kolorze miodu. Pomimo antycznego stylu dom jest wyposażony w nowoczesne technologie, takie jak systemy słoneczne i turbiny wiatrowe do wytwarzania energii elektrycznej, systemy filtrowania wody deszczowej i morskiej. Posiada również toalety kompostujące, które tak naprawdę potrzebują tylko jednego litra wody na spłukiwanie, a kompost jest następnie używany do nawożenia w ogrodzie. Niesamowity projekt domu jest „zielony” lub zrównoważony, od wiatraka na dachu po toalety.

Miodowy wystrój wnętrz

Willa w USA -jadalnia

Meble są prawie nowe, wanna pochodzi ze zrujnowanej willi w Newport. Ta spektakularna willa jest droga w utrzymaniu z powodu wojny o sól i wodę z otaczającego oceanu, więc rodzina chciałaby przyciągnąć więcej „zielonych” najemców, którzy doceniają niski ślad węglowy.

Willa w USA - daleki widok

Willa w USA -zachód słońca

Willa w USA - kącik do czytania

Willa w USA autorstwa J.S. Panele drewniane Wharton

Drewniana willa w kuchni USA

Willa w USA - daleki widok