Architektura, aranżacja wnętrz, domy marzeń

Nowoczesny dom nad morzem autorstwa Bates Masi Architects

Genius Loci House Oświetlenie Dom przybrzeżny

Ten fascynujący dom znajduje się w małym nadmorskim miasteczku Montauk w stanie Nowy Jork. Bates Masi Architects powiedzieli o swoim projekcie, że wyjątkowa historia, warunki klimatyczne i folklor tego obszaru znacząco przyczyniły się do ich decyzji projektowych. To „Dom Geniusza Loci” jest w jakiś sposób przesiąknięta esencją tego klimatycznego miejsca. Enigmatyczny nazwany imieniem jednego „Geniusz loci”:

„…inteligentny duch lub magiczna moc, która mieszka w jednym miejscu”. Wikipedia

Więc możliwe, że ten nowoczesny dom nad morzem ucieleśnia ducha Montauk? W tym celu musiałby pokazać elementy architektoniczne nawiązujące do tradycji, topografii regionu, jego tajemnic i legend.

Nowoczesny dom na wybrzeżu z dalekimi widokami z Genius Loci House

Odległy widok z nowoczesnego nadmorskiego domu Genius Loci House

Początki tego domu sięgają pokoleń. Pierwotnie było to ranczo dla koni, więc ta nowa konstrukcja zapuściła już korzenie w tym tajemniczym terenie. Uznając wyzwania klimatyczne, nowoczesna konstrukcja jest solidnie zbudowana, aby wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe, takie jak gęsta mgła i częste burze. Być może solidna konstrukcja powinna również powstrzymać więcej wizyt takich stworzeń, jak legendarny „Montauk Monster”. Budowa tego nowoczesnego nadmorskiego domu była ambitnym i wymagającym projektem. Dom jest szeregowy i subtelnie zakorzeniony na stromym zboczu, nie ograniczając dostępu do światła dziennego.

Kryty most łączy oba budynki

nowoczesny-dom-nadmorski-kryty-most

Od południa dom wydaje się być dwoma oddzielnymi domami. Fundament domu łączy się z niebem i oceanem. Jednak północna elewacja ujawnia rozległe rozmiary budynku. Ten nowoczesny dom nad morzem jest pełen niespodzianek, a wnętrze jest naprawdę magiczne, z nieformalną, przyjazną atmosferą. Następuje wyraźna fuzja – pomiędzy tradycyjnymi elementami a bardziej nowoczesnym, otwartym stylem architektonicznym. To dom, w którym możesz być wolny, ale jest też przytulny – miejsce, które zachęca do komunikacji, może z rodziną i przyjaciółmi lub opowiadania dziwnych historii z Montaukiem. Te dwie różne cechy widać w kontrastujących ze sobą materiałach – otwarte, przezroczyste szkło i ciepłe drewno ochronne, które są używane naprzemiennie w tym domu.

Słoneczny taras w nowoczesnym nadmorskim domu Loci

nowoczesny-dom-nadmorski-taras-beton

Tradycyjne aspekty stylu architektonicznego Montauk można dostrzec w głębokim dwuspadowym dachu, który w tym przypadku został zmodyfikowany tak, aby pasował do współczesnej konstrukcji ten nowoczesny dom nad morzem pasować. Oprócz wyjątkowego „ducha” tego domu istnieje wiele nieoczekiwanych szczegółów. Na przykład zadaszony most, który łączy obie konstrukcje, umożliwia zmianę światła na dziedzińcu poniżej. W dzień wydaje się płaski i dwuwymiarowy, ale w nocy światło kreśli fascynujące wzory poprzez wycięte w deskach kształty. Te wzory dotyczą również niebieskiego ekranu umieszczonego przed rzędem świetlików. Jak mówią architekci:

\ … kamień wydaje się nieważki, ponieważ z wzoru usuwane są naprzemiennie kamienie, aby wpuścić światło do pokoju gościnnego. Te nieoczekiwane szczegóły wzmacniają większą ideę łapania nieoczekiwanego. “

Co jest zasadniczo tylko jednym z przykładów tego, jak ten nowoczesny dom nad morzem został zaprojektowany, aby stać się fizyczną manifestacją klimatycznego i zaskakującego obszaru Montauk.

przez Jaz

nowoczesny wystrój wnętrz w domu Genius Loci

Salon w domu Genius Loci

Jadalnia w Domu Loci

Kuchnia w domu Genius Loci

Łazienka w Domu Loci

Sypialnia w nowoczesnym nadmorskim domu

Jasna atmosfera w nowoczesnym domu nadmorskim

nowoczesny dom przybrzeżny z drewnianym wzorem

Plan architektury domu Loci

Plan architektoniczny i plan piętra

nowoczesny-projekt-domu-nadmorskiego-plan-lokalizacji-zewnętrznej