architektura

Zrównoważony, praktyczny i nowoczesny: energooszczędny dom kontenerowy w Grecji

energooszczędny dom kontenerowy elewacja drewniana okładzina okien

Większość ludzi marzy o własnym domu z ogrodem. Ale budowa całego domu lub kupno prefabrykowanego domu jest dla wielu po prostu niemożliwe ze względów finansowych. Jednym z możliwych rozwiązań są tzw. domy kontenerowe, które w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Budownictwo modułowe nie jest już nowym tematem. W domu kontenerowym można mieszkać równie stylowo, jak w tradycyjnym domu i za znacznie niższą cenę. Korzyści na tym się nie kończą. Ponieważ te domy są nie tylko tańsze, ale także bardziej zrównoważone. W dzisiejszym artykule przedstawiamy przykład – energooszczędny dom kontenerowy wybudowany przez Cocoon Modules w Grecji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wyjątkowym domu.

energooszczędny projekt domu kontenerowego nowoczesny praktyczny

Projekt realizowany jest we współpracy z greckim producentem materacy Coco-mat. To ekologiczny prototyp nowoczesnego domu o modułowej konstrukcji i nowoczesnym wyposażeniu. Dom kontenerowy jest zbudowany w Kifisia w Grecji i jest otwarty dla publiczności.

energooszczędny dom kontenerowy nowoczesny wystrój wnętrz ekologiczny

Zdaniem architektów, taki energooszczędny dom kontenerowy można zbudować nie tylko szybciej niż konwencjonalne budownictwo, ale także o około 50% taniej. Będzie również wyposażony w nowoczesne, inteligentne systemy do codziennych potrzeb, a także wyposażony w zrównoważone meble. Umeblowanie nadal koncentruje się na maksymalnym komforcie, wnętrze jest jasne i przyjazne i oferuje widok na ogród.

organiczne meble z jasnego drewna energooszczędny dom kontenerowy

Energooszczędny dom kontenerowy, taki jak ten, można również zbudować znacznie szybciej niż konwencjonalny dom murowany o tej samej wielkości. Zwykle wystarczy tylko kilka tygodni. Konstrukcję można następnie łatwo przetransportować na posesję i od razu wykorzystać.

projekt salonu dom kontenerowy nowoczesny jasny

Dom kontenerowy Cocoon Modules jest wyposażony w ekologiczne, ekologiczne meble firmy Coco-mat. Meble są minimalistyczne, ale masz wszystko, czego potrzebujesz: mały aneks kuchenny z jadalnią, mały salon z wygodną kanapą i dużą półką ścienną, przytulną część sypialną i małą łazienkę. Duże okna wpuszczają do pomieszczenia dużo światła, dzięki czemu wnętrze jest bardzo jasne i zachęcające. Przy ładnej pogodzie okna można otwierać na zewnątrz, aby zlikwidować granice między wnętrzem a zewnętrzem.

sypialnia kontener dom okno otwieranie ogrodu

Mała sypialnia ma również duże okna wychodzące na ogród. W celu ochrony prywatności mieszkańców okna, a tym samym pomieszczenie można schować za nieprzezroczystymi drzwiami. Na dachu kontenerowca znajduje się niewielki ogródek na dachu ze żwirem, do którego prowadzą małe stalowe schody.

energooszczędne drzwi części sypialnej kontenera

dom kontenerowy energooszczędny niedrogi nowoczesny prototyp

dach kontenerowy dom zielone rośliny żwir

wizualizacja przestrzeni mieszkalnej domu energooszczędnego,

projekt wnętrz domu kontenerowego kuchnia jadalnia wizualizacja

wizualizacja powierzchni sypialnej domu energooszczędnego kontenerowego,

Więcej o modułach Cocoon tutaj