architektura

Zielona fasada jako innowacyjne rozwiązanie dla przyjemnego klimatu w centrum wellness

Zielona fasada w centrum wellness w Wietnamie dla luksusowego relaksu

Coraz popularniejsze stają się zielone ściany w pomieszczeniach i na zewnątrz. Powodem tego jest kilka pozytywnych właściwości, które ze sobą niosą. Z jednej strony zielona ściana naturalnie wygląda bardzo atrakcyjnie i dekoracyjnie. Z drugiej strony ma również pozytywny wpływ na klimat w pomieszczeniach. Jeśli do zazieleniania elewacji wykorzysta się również rośliny, nie tylko uzyskasz naturalny wygląd budynku, który jest przyjazny dla środowiska. Możesz także stworzyć idealną prywatność i ochronę przed słońcem, która w przeciwieństwie do innych wariantów, takich jak rolety zewnętrzne czy zasłony, nie zaciemnia zbytnio wnętrza. I pomimo ochrony przeciwsłonecznej, patrząc przez okno, można zobaczyć coś ładnego. Aby zielona fasada chroniła również przed spojrzeniami i słońcem, musi oczywiście być umieszczona przynajmniej częściowo przed oknami. Jak można to zrobić pokazuje ciekawy projekt, który chcielibyśmy Państwu zaprezentować. W centrum odnowy biologicznej wykorzystano zieloną fasadę. Nowoczesny i ciekawy budynek sprawia, że ​​atmosfera wewnątrz jest jeszcze bardziej relaksująca i wielokrotnie bardziej rozpieszcza klientów. Ale przekonaj się sam!

Zielona fasada centrum odnowy biologicznej w Wietnamie

Innowacyjna zielona fasada połączona z białymi panelami kratowymi jako system wentylacji

Centrum odnowy biologicznej znajduje się w Wietnamie i zostało zaplanowane przez MIA Design Studio i zrealizowane w 2015 roku. Imponujący wynik wyjaśnia również pięć gwiazdek centrum. A zielona fasada to tylko przedsmak tego, co czeka na Ciebie w środku. Do dyspozycji jest łącznie 15 pokoi, a także bujne i otwarte ogrody wewnętrzne, głęboka wanna do relaksu, tapicerowana leżanka dla dwóch osób oraz strefa fitness, w której można również medytować i ćwiczyć jogę, a która znajduje się w na świeżym powietrzu w ogrodzie w salonie. Zostało to zaprojektowane na zielonym wewnętrznym dziedzińcu. Wszystkie ćwiczenia odbywają się rano, gdy jest jeszcze przyjemnie chłodno.

Parter ze stawami i wiszącymi roślinami tworzy uspokajającą atmosferę

Parter składa się z otwartych przestrzeni do wypoczynku. Odprężającą atmosferę tworzą nie tylko małe stawy z kwiatami lotosu, ale także liczne wiszące rośliny, które wykorzystano do stworzenia wiszących ogrodów. Wszystkie te naturalne elementy i wzory tworzą uspokajającą atmosferę, w której ciało, umysł i dusza mogą się doskonale zrelaksować i odprężyć. Czego więcej potrzebujesz po stresującym tygodniu w pracy?

Architektura z innowacyjnym systemem wentylacji

Atrakcyjne ścianki działowe w formie siatek w kolorze białym, połączone z małymi grządkami we wnętrzu

Świeże i chłodne powietrze jest gwarantowane nie tylko dzięki licznym roślinom i zazielenianiu elewacji. Projektanci z MIA Design Studio opracowali również budynek, który jest naturalnie wentylowany. Otwarte ściany i zielone fasady to klucz do przestrzeni, które uprzyjemniają nawet najgorętszy i wilgotny dzień. Jeśli więc chcesz się zrelaksować i dać się rozpieszczać, możesz skorzystać z luksusowych ofert centrum wellness i na pewno nie pożałujesz. W tym budynku gwarantowana jest prywatność!

Otwarta sala wellness z roślinami zamiast żaluzji dla naturalnej atmosfery

Nasadzenia wewnątrz połączone z zazielenieniem elewacji są jednocześnie naturalne i magiczne. Wszystkie obszary spływają równomiernie na siebie i sprawiają, że każdy spacer po budynku jest przyjemnym doświadczeniem. Zielona elewacja ma kształt kraty i jest pokryta roślinnością, która nie tylko osłania tropikalne słońce, ale także tworzy ciekawą grę cieni we wnętrzu. Te panele roślinne na zewnątrz składają się z szerokiej gamy gatunków roślin, które zostały starannie wyselekcjonowane i rozprowadzone, aby stworzyć tę atrakcyjną, a przede wszystkim użyteczną zieloną fasadę.

Zielona elewacja i wnętrza dla idealnego klimatu i atmosfery

Naturalna wentylacja i oczka wodne w stylu zen doskonale współgrają z funkcją wellness budynku

Poniżej uzyskasz więcej informacji na temat imponującego budynku. Spójrz na różne pomieszczenia i plany, które ilustrują sposób, w jaki powietrze krąży w budynku, aby zapewnić przyjemny klimat pomimo tropikalnych temperatur. Zielona fasada tworzy również atmosferę, którą tworzą tylko rośliny domowe. Czujesz się prawie jak w środku natury i możesz się w ten sposób zrelaksować. A może nawet znajdziesz kilka pomysłów na zazielenienie własnej ściany. Jeśli więc planujecie kiedyś wyjazd do Wietnamu, a dokładniej do Da Nang, warto zatrzymać się w tym centrum odnowy biologicznej i przyjrzeć się bliżej architekturze i wzornictwu. A potem skorzystaj z ofert i daj się rozpieszczać!

Dzięki otwartym korytarzom wszystkie obszary łączą się ze sobą równomiernie

Zielona elewacja na roślinach tworzy wewnątrz ciekawą grę światła i cienia

Teksturowane ściany wyglądają jeszcze bardziej efektownie dzięki cieniom roślin

Rolety bambusowe gwarantują dodatkową prywatność w centrum wellness

Wiszące rośliny ozdabiają wnętrza i służą jako ochrona przed słońcem, chroniąca przed upałem

Otwarta i zielona fasada zapewniająca przyjemny klimat i wentylację

Oryginalny pomysł na prywatność i ochronę przed słońcem jako rozwiązanie w gorącym, tropikalnym klimacie

Budynek z zieloną fasadą otoczony jest dużym stawem

Teren wokół budynku przypomina oazę ze stawem i palmami

Zielona fasada nocą z efektownym oświetleniem

Plan parteru z wewnętrznym dziedzińcem i różnymi pokojami

Drugie piętro z licznymi pokojami do pełnego relaksu w zielonym budynku wellness

Plan ilustruje naturalną cyrkulację powietrza w budynku

Nie stosuje się mechanicznej ani elektrycznej wentylacji

Budynek wellness z zieloną fasadą i panelami z boku

Zaprojektowane przez Studio projektowe MIA.