architektura

Zaskakująca historia wieżowca

Wieżowiec w Dubaju John Townsend

Wieżowce są symbolem nowoczesnej architektury, ich kultowa sylwetka jest rozpoznawalna w każdym większym mieście. ten Historia wieżowca wskazuje na koniec XIX w. Przynajmniej mniej znanym i być może zaskakującym faktem jest to, że ta wysoka konstrukcja znana jest od czasów starożytnych.

Historia wieżowca – pełna zaskakujących faktów

Ekscytująca-historia-wieżowca-nowoczesnego

Rzymianie budowali wysokie budynki, które miały ponad 10 pięter i niesamowitą wysokość 25 metrów. Niższe kondygnacje były zwykle wykorzystywane na sklepy lub ewentualnie zajmowane przez zamożne rodziny, podczas gdy wyższe kondygnacje wynajmowała klasa średnia. ten Historia wieżowca zaczął.

Historia wieżowca – architektura w Chicago

nowoczesna-architektura-wiezowiec-chicago

Tradycyjne w Historia wieżowca królowie i bogaci budowali coraz wyżej. Z jednej strony miały służyć jako wieże obserwacyjne, z drugiej były symbolami statusu. Doskonałym przykładem jest rezydencja Towers of Bologna, której budowę ukończono w XII wieku. Ze swoimi zdumiewającymi 97,2 metrami wieże te nadal stanowią jedną z imponujących atrakcji w mieście.

Wieżowiec o ekscytującym designie

nowoczesny-wieżowiec-nowoczesna-architektura

W Fustat w Egipcie historycy podziwiali kilka budynków o wysokości 14 pięter. I nie tylko to – uwagę wszystkich przykuwały znakomite tarasy dachowe z systemami nawadniającymi. Ta lista może być kontynuowana. Z biegiem czasu większość miast opracowała własną wersję wysokich budynków. W XVI wieku drapacze chmur w Kairze nie były niczym niezwykłym.

Nowoczesne wieżowce – budynki z historią

nowoczesna fasada ze stali architektonicznej,

Do dziś zachowały się ruiny ceglanej konstrukcji Shibam. W Edynburgu w Szkocji architekci zaprojektowali złożony system wysokich budynków, aby zrekompensować niewielką ilość gruntu. Bloki miały wówczas od 10 do 14 pięter. ten Historia wieżowca Nasze stulecie się nie zaczyna i nie kończy.

wysoki wieżowiec o futurystycznym designie

ekscytująca-architektura-wieżowca

Aqua Tower w Chicago

Aqua Tower Chicago Nowoczesna architektura