architektura

Zaprojektuj wewnętrzny dziedziniec: wielofunkcyjne stoły ogrodowe z wbudowanymi skrzynkami na kwiaty w chińskiej szkole

Zaprojektuj wewnętrzny dziedziniec, drzewa, pomysły na rośliny

W wielu krajach azjatyckich wielkość dostępnego terenu jest mocno ograniczona. Dlatego nawet budynki użyteczności publicznej, takie jak szkoły, muszą być zwarte. Aby uzyskać więcej przestrzeni użytkowej na sale lekcyjne, architekci zrezygnowali z dużego dziedzińca szkolnego. Zamiast tego w większości szkół projektuje się dziedzińce. Utalentowanym architektom Da Landscape zlecono przekształcenie takiego wewnętrznego dziedzińca w nowoczesną miejską oazę. Zadali sobie pytanie, do czego właściwie służy teren zewnętrzny, a następnie spróbowali wymyślić koncepcję, która spełnia potrzeby uczniów.

Zaprojektuj minimalistyczny wewnętrzny dziedziniec: Przestronny i funkcjonalny obszar na zewnątrz

Zaprojektuj pomysły na dziedziniec zdjęcia drewniany stół szkolny nowoczesny

Jeszcze przed remontem zasadzono wewnętrzny dziedziniec. Rozmieszczenie drzew i roślin na dostępnej powierzchni było jednak niekorzystne. Rośliny przeszkadzały uczniom i uniemożliwiały swobodny ruch. Nie było też miejsc do siedzenia, więc dzieci musiały wstać, aby zjeść bułeczki podczas przerwy na lunch. Dlatego architekci postanowili całkowicie przeprojektować teren zewnętrzny. Projektując wnętrze postawili sobie trzy cele: sale lekcyjne wychodzące na wewnętrzny dziedziniec powinny być chronione przed silnymi promieniami słonecznymi, uczniowie powinni mieć możliwość swobodnego poruszania się po wewnętrznym dziedzińcu, a meble powinny jednocześnie spełniać kilka funkcji . W tym celu zaprojektowano i wykonano kilka stołów ogrodowych ze zintegrowanymi doniczkami na rośliny i kwiatami według wymiarów klienta.

Kierując się ukrytym motywem zapewniającym maksymalny komfort, architekci postanowili rozmieścić stoły ogrodowe w czterech rogach wewnętrznego dziedzińca. Pozostawia to wystarczająco dużo miejsca pośrodku, aby umożliwić swobodne poruszanie się po wewnętrznym dziedzińcu. Jednocześnie stoły oferują wystarczającą ilość miejsc dla jednej klasy. Oznacza to, że latem lekcje mogą odbywać się również na zewnątrz. Opcjonalnie dzieci mogą wygodnie usiąść w przerwie obiadowej i zjeść bułeczki lub wypożyczyć książkę z biblioteki i poczytać ją na świeżym powietrzu.

Azjatycki projekt dziedzińca Dzieci bawią się w przerwę na lunch

Zaprojektuj i posadź wewnętrzny dziedziniec: umiejętnie połączono sukulenty, okrywę i drzewa

Dziedziniec projekt kwiaty rośliny donice stół ogrodowy

Posadzenie dużych donic było dużym wyzwaniem. Z jednej strony teren zewnętrzny powinien wyglądać jak zielona oaza, z drugiej powinien być łatwy w utrzymaniu. Zatrudniono architektów krajobrazu, aby wykonali tę pracę i zasadzili lokalne rośliny okrywowe, kwiaty, krzewy i drzewa. Rośliny zostały rozmieszczone w taki sposób, aby wysokie krzewy i drzewa zapewniały ochronę przed słońcem w salach lekcyjnych. Z drugiej strony doniczki pośrodku ogrodu zostały obsadzone słoneczną roślinnością okrywową.

Wszystkie stoły, krzesła i donice wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu bez problemu wytrzymują słońce, deszcz i śnieg. Materiał jest niezwykle wytrzymały, trwały i łatwy w pielęgnacji, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku na zewnątrz.

Zaprojektuj wewnętrzny dziedziniec: idealna miejska oaza

Projekt wewnętrznego dziedzińca nowoczesnej minimalistycznej szkoły chińskiej

Wszystkie sale lekcyjne i pokoje od strony dziedzińca mają przesuwane szklane drzwi od podłogi do sufitu, które tworzą płynne przejście między wnętrzem a zewnętrzem. Granica między naturą a architekturą przenika się, a dzieci mogą wypoczywać pośród odosobnionych bylin i krzewów. To idealna miejska oaza, w której absolutna nowoczesność spotyka się z funkcjonalnością.

Nawiasem mówiąc, architekci pomyśleli też o oświetleniu. Na stołach ogrodowych zamontowanych jest kilka metalowych lamp stołowych. Dają miękkie światło w zimowe popołudnia i wydobywają rośliny z jak najlepszej strony.

Zaprojektuj wewnętrzny dziedziniec, posadź drzewa, pomysły, boisko szkolne

Architekci Da całkowicie odmienili wewnętrzny dziedziniec szkoły. Przemyślany rozkład pomieszczeń, wielofunkcyjne meble i oczywiście wiele rodzimych roślin sprawiają, że teren na zewnątrz jest swobodnym miejscem na odpoczynek, w którym uczniowie mogą się zrelaksować, wymienić pomysłami lub naładować baterie. W miesiącach letnich możliwe jest, że lekcje odbywają się na świeżym powietrzu. Mały, obficie obsadzony ogród zapewnia również ochronę przed słońcem w klasach.

Długie, szerokie drewniane stoły tworzą wewnętrzny dziedziniec ogrodu

Zaprojektuj wewnętrzny dziedziniec Zintegruj donice ze stołem

Zaprojektuj wewnętrzny dziedziniec i zainstaluj doniczki

Projekt wewnętrznego dziedzińca ławki ogrodowe kwietnik z drewna

Dziedziniec projekt stoły ogrodowe pomysły krzesła

Projekt dziedzińca nowoczesna fasada szkolna z drewna szklanego

Widok na wejście do szkoły w kształcie dziedzińca jesienią

Dziedziniec projekt studencki stołówka bezpłatne stoły drzewa ochrona przed słońcem

Zaprojektuj wewnętrzny dziedziniec Zaprojektuj szkolne podwórko Pomysły na ochronę przed słońcem

Pomysły na wystrój pokoju na dziedzińcu

Przeprojektuj wskazówki dotyczące pomysłów na wewnętrzny dziedziniec

Kształt dziedzińca stół ogrodowy drzewa ochrona przed słońcem zielony

Zaprojektuj wewnętrzny dziedziniec, stoły, krzesła, sale lekcyjne, nowoczesne i purystyczne

Projekt wewnętrznego dziedzińca drewniany sufit sala akustyczna

Projekt wewnętrznego dziedzińca drewniane ściany drewniany sufit

Pomysły na wejście do szkoły na dziedzińcu

Zaprojektuj wewnętrzny dziedziniec, drzewa, plan roślin, pomysły

Zaprojektuj wewnętrzny dziedziniec, drzewa, stoły, plan, plan sadzenia

Zaprojektuj wewnętrzny dziedziniec Plan Widok powyżej Rozkład przestrzeni

Zaprojektuj widok planu wewnętrznego dziedzińca nad przestrzenią dystrybucyjną

Zaprojektuj wewnętrzny dziedziniec, rośliny rozprowadzają dostępny teren

Zaprojektuj widok z góry na projekt konwersji wewnętrznego dziedzińca

Projekt pochodzi z Ponieważ architekci