architektura

Zaha Hadid – architekt-wizjoner

Montpellier-Architektura-Projekt-Zaha-Hadid

ten Architekt Zaha Hadid ma na swoim koncie kilka nagrodzonych projektów dzięki nowatorskim projektom architektonicznym. Jej praca zapiera dech w piersiach i odzwierciedla nie tylko jej wielką kreatywność, ale także jej podejście. Wybraliśmy dla Ciebie niektóre z ich dzieł architektonicznych.

Wnętrze Montpellier autorstwa architekta Zahy Hadid

Nowoczesna architektura wnętrz Montpellier

ten Architekt Zaha Hadid ugruntowała swoją pozycję jako odnosząca sukcesy i utalentowana architektka w „świecie mężczyzn”. Perfekcjonistka na wskroś, dąży do jak najlepszej realizacji Twoich projektów. Kilkakrotnie odmówiła kompromisu z poborem, co z jednej strony doprowadziło do strat finansowych. Z drugiej strony utalentowana architektka okazała się prawdziwą artystką, co zwróciło na nią uwagę. Nic nie może stanąć na drodze do purystycznego wyglądu Twoich budynków. Ma Twoje zasady i jest za to ceniona.

„Tańczące wieże” – projekt architekta Zahy Hadid

Tańczące Wieże-Zaha-Hadid

Hadid jest znana ze swojego temperamentu, a czasami jest nawet określana jako „Diva”. W każdym razie, kiedy wykonujesz tak wysokiej jakości pracę, zrozumiałe jest, że wiele uwagi poświęca się szczegółom. Wkrótce po ukończeniu liceum w Londynie stało się jasne, że architekt Zaha Hadid nie był w tej chwili jednym z modnych postmodernistów.

Projekt kolei linowej autorstwa Zahy Hadid

nowoczesna-architektura-kolej-kablowa

nowoczesna-architektura-kolej-kablowa

Hadid czerpie inspirację przede wszystkim z modernizmu. Jej własny styl to ekscytująca mieszanka modernistycznych zasad i nowoczesnego spojrzenia na świat. Hadid lubi eksperymentować z różnymi konstrukcjami i konfiguracjami i tworzy rzeźbiarskie formy, które równie dobrze wyglądają w zgiełku miasta i na łonie natury.

Od Jaz

Galeria Roca w Londynie

Roca-Gallerie-Londyn-Nowoczesna-Architektura

Wnętrze Galerii Roca

Wnętrze Roca Londyn

nowoczesny wystrój wnętrz – futyrystyczna galeria Roca

Wnętrze Galerii Roca

Hala sportowa na Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012 r.

Igrzyska Olimpijskie w Londynie 2012 Architektura

Hala sportów wodnych w Londynie

Londyn-Wodna-Nowoczesna-Architektura-2012