architektura

Zacienienie na zewnątrz: willa z systemem ochrony przeciwsłonecznej z metalu

zacienienie na zewnątrz leżaków przy basenie balkon pokryty rattanem

Nowoczesna, minimalistyczna willa w Arizonie wyróżnia się kreatywnym systemem ochrony przeciwsłonecznej wykonanym z metalu. Koncepcja tworzy płynne połączenie pomiędzy częścią dzienną a patio: zacienienie na zewnątrz chroni dom przed silnymi promieniami słońca, a jednocześnie pozwala na daleki widok na piękną okolicę. Kilka ważnych elementów zostało umiejętnie połączonych tak, aby mieszkańcy czuli się komfortowo w upale pustyni. W końcu zadaszony taras i balkon, osłonięte metalowymi drzwiami harmonijkowymi, zapewniają optymalny komfort. Przedstawiamy dom wakacyjny Red Rocks.

Zacienienie na zewnątrz – przebudowywana jest willa w hiszpańskim stylu kolonialnym

zacienienie na zewnątrz domu metalowe drzwi harmonijkowe balkon,

W środku Arizony, na wzgórzu, znajduje się posiadłość ze wspaniałym widokiem na równiny i pobliskie miasteczko. Pierwotnie stał na nim dom w hiszpańskim stylu kolonialnym. Sam stary budynek był bardzo piękny, ale po prostu nie odpowiadał potrzebom nowych właścicieli. Na niewielkim tarasie nie było miejsca na stolik kawowy, sam budynek miał małe okna i otynkowaną fasadę, która szybko się nagrzewała w upalne dni. Nie przekonywał też układ wnętrza – okazałe wejście witało gości, ale prowadziło do małej i ciemnej części dziennej. W końcu mieszkańcy nie mogli się zachwycać widokiem, tylko regulowali temperaturę w pokoju za pomocą klimatyzacji i wysokich kosztów energii elektrycznej, a małe okna i tak nie wpuszczały do ​​pokoi wystarczającej ilości świeżego powietrza. Doskonały przykład na to, że architekturę trzeba najpierw dopasować do terenu i otoczenia, a nie do osobistych preferencji stylistycznych.

Zacienienie na zewnątrz w minimalistycznym stylu

Zacienienie dla zewnętrznej części wypoczynkowej wanny z roślinami pustynnymi

Właściciele zatrudnili architektów The Ranch Mine do zaprojektowania nowoczesnego domu, w którym łączy się granica między wnętrzem a zewnętrzem. Jednocześnie nowy budynek powinien być energooszczędny – czyli mieszkańcy nie chcieli już inwestować w klimatyzację, ale w system ochrony przeciwsłonecznej. Architekci postanowili zburzyć stary budynek i wybudować na jego miejscu minimalistyczną willę. Nowy dom składa się z bryły budynku z płaskim dachem. Konstrukcja została wykonana z betonu i stali – zastosowano naturalne materiały takie jak trawertyn i drewno, aby elewacja harmonijnie wtapiała się w otoczenie.

zacienienie dla systemu ochrony przeciwsłonecznej elewacji zewnętrznej domu,

Duże okna od podłogi do sufitu na drugim piętrze wpuszczają do pomieszczeń dużo światła słonecznego i pozwalają gościom podziwiać krajobraz z każdego pokoju. Basen zachęca do ochłody. Absolutną atrakcją na zewnątrz jest przestronny, osłonięty słońcem balkon, który otacza dom i zadaszony taras przy basenie. Z jednej strony oferuje więcej miejsca do przebywania na zewnątrz, z drugiej strony zacienienie na zewnątrz zapewnia zrównoważony klimat pomieszczenia w części dziennej i sypialnej.

zacienienie na zewnątrz balkonowe drzwi składane naturalne

Balkon jest chroniony przed promieniami słonecznymi przez system sterowany elektronicznie – perforowane pionowe metalowe żaluzje składane mogą osłonić tylko część balkonu lub cały balkon, w zależności od potrzeb. Atrakcyjne motywy tworzą ekscytującą grę światła i cienia na balkonie w ciągu dnia. Wieczorem drzwi przesuwne można odsunąć na bok, aby rodzina mogła podziwiać zachód słońca.

cieniowanie dla pomysłów na zewnętrzne metalowe salony

Wygodna strefa wypoczynkowa z narożną sofą daje możliwość odprężenia się przed mocnymi promieniami słońca i zakończenia wieczoru z przyjaciółmi przy koktajlu. W przeciwieństwie do tradycyjnych żaluzji, perforowane metalowe płytki przepuszczają wiatr. Wszystkie sypialnie, które znajdują się na drugim piętrze, wychodzą na balkon i płaski teren.

zacienienie balkonu dla roślin zewnętrznych

Od silnych promieni słonecznych chronią je także wysokie palmy i pustynne krzewy. Rośliny i kwiaty odgrywają kluczową rolę i znacznie zwiększają czynnik dobrego samopoczucia, a jednocześnie są niezwykle łatwe w pielęgnacji i mogą przetrwać przy niewielkiej ilości wody. Zdecydowana zaleta, ponieważ pozwala to zaoszczędzić zasoby.

Zacienienie na zewnątrz – zadaszony taras

Rozszerz zacienienie dla nowych budynków na zewnątrz

Na parterze mieszkańcy mogą liczyć na przestronny taras na dwóch poziomach. Niczego tam nie brakuje – basen, jacuzzi, leżaki nie pozostawiają nic do życzenia pod względem wellness. Kilka oświetlonych stopni prowadzi do kuchni na świeżym powietrzu i przylegającej do niej jadalni. Drugie piętro rzuca chłodny cień na miejsce do grillowania, a wzgórze chroni przed wiatrem część wypoczynkową na świeżym powietrzu. W Arizonie temperatury typowe dla pustynnego krajobrazu są bardzo zróżnicowane. W ciągu dnia jest bardzo gorąco, a wieczorem bardzo zimno. Aby mieszkańcy czuli się komfortowo na tarasie nawet po zachodzie słońca, ochrona przed wiatrem odgrywa decydującą rolę.

Zacienienie na zewnątrz reguluje klimat wewnętrzny w części mieszkalnej

cieniowanie na zewnątrz wysokie schody szklane balustrady drewniane,

Zacienienie na zewnątrz reguluje klimat w domu – dzięki temu mieszkańcy mogą podziwiać przyrodę przez obficie przeszkloną elewację. Salon jest bardzo jasny, ale nadal jest w cieniu. Betonowa podłoga przyjemnie chłodzi stopy, a wbudowany system wentylacji (typowy dla amerykańskich domów) podnosi komfort mieszkania.

zacienienie na zewnątrz część wypoczynkowa salon kominek wysoki sufit

Umeblowanie było dość oszczędne, typowe dla minimalistycznego stylu życia. Białe ściany i szklane balustrady tworzą płynne przejście między różnymi obszarami i poziomami. Pod względem materiałów skóra, len, szkło i metal tworzą atrakcyjną całość. Prosty język designu mebli stanowi idealne tło dla sztuki współczesnej. Liczne obrazy zdobią ściany i nadają pomieszczeniom charakteru.

cieniowanie poza białą wyspą kuchenną

zacienienie na zewnątrz płyt granitowych posadzka z betonu licowego

zacienienie na zewnątrz komoda telewizor podłoga z betonu licowego

cieniowanie zewnętrzne półki ścienne biała przestrzeń do przechowywania książek

cieniowanie na zewnątrz pluszowy fotel dywanowy

zacieniające zewnętrzne drzwi przesuwne sofa trzyosobowa skórzany stołek designerski fotel

cieniowanie na zewnątrz z baldachimem w sypialni w domku

zacienienie na zewnątrz sypialni balkon ochrona przed słońcem

cieniowanie poza widokiem na łazienkę

cieniowanie na zewnątrz łazienki widok na góry

cieniowanie oświetlenia poziomu zewnętrznego poniżej

zacienienie na zewnątrz podjazdu betonowe płyty chodnikowe

zacienienie elewacji z płyt kamiennych,

zacienienie ogrodu wejściowego na zewnątrz

zacienienie na zewnątrz ścieżki ogrodowej żwirowe płyty betonowe

zacienienie na zewnątrz tarasu z desek podłogowych

cieniowanie poza basenem żwirowa okrywowa ziemia pustyni

cieniowanie na zewnątrz zagraj w cień słońce

cieniowanie na zewnątrz ochrona prywatności nowoczesne

cieniowanie na zewnątrz wzór metalowy system ochrony przeciwsłonecznej,

zacienienie na zewnątrz metalowego systemu ochrony przeciwsłonecznej,

osłona przeciwsłoneczna na zewnątrz metalowe drzwi przesuwne,

cieniowanie zewnętrznych szklanych drzwi przesuwnych

zacienianie zewnętrzne balkonowe drzwi harmonijkowe sterowane elektronicznie

osłona przeciwsłoneczna na zewnątrz balkonu,

cieniowanie widok na zewnątrz wzgórza

cieniowanie poza pustynią arizona zachód słońca

zacienienie na zewnątrz domu plan parteru pierwsze piętro przed renowacją

cieniowanie poza rzutem bocznym rzutu

zacienienie na zewnątrz plan piętra plan budynku drugie piętro

Projekt: Kopalnia Ranku