architektura

Wąski Shoei House w Japonii charakteryzuje się japońskim stylem architektonicznym i dużą przestrzenią mieszkalną

wąski japoński dom długi styl budowy

W dzisiejszym poście chcielibyśmy zaprezentować Wam japoński dom „Shoei House” w Kioto, który dzięki swojej wyjątkowej architekturze jest niewątpliwie jednym z architektonicznych arcydzieł. Wąski i długi „Shoei House” został zaprojektowany w 2017 roku przez architektów Hearth Architects. Od kilku lat w Japonii panuje japoński styl architektoniczny, którego nie można znaleźć w Europie. „Shoei House” zachwyca wyjątkową japońską architekturą. Nowe pomysły architektoniczne, takie jak tzw. „łóżka węgorza”, powstają z powodu braku miejsca, na którym buduje się nawet najmniejszą szczelinę.

dom wąski spiczasty dach w stylu japońskim

Wąski i długi dom w Kioto ma ten szczególny styl architektoniczny. Unagi no Nedoko, tzw. łóżka węgorza, to domy oferujące ogromną przestrzeń życiową na najmniejszej działce. Na przykład dom Shoei został zaprojektowany na działkę o szerokości 5,5 metra. Nowoczesny dom japoński rozciąga się ze wschodu na zachód i ma całkowitą długość 32 metrów. Japoński styl architektoniczny, taki jak ten, stał się tradycyjnym stylem domu w Kioto. Ze względu na orientację domu prawie żadne światło nie przenika od północy i od słodyczy. To był wystarczający powód, aby rozmieścić pokoje na dwóch piętrach. W tym wąskim domu nie ma bezużytecznej przestrzeni.

blat kuchenny roślina stół do jadalni wyspa

Na piętrze znajduje się wejście do domu, komórka lokatorska, pokój dziecięcy, szatnia i sypialnia. Część dzienna, kuchnia z jadalnią, pralnia i weranda znajdują się na drugim piętrze. Całkowita powierzchnia mieszkalna to 115,72 metrów kwadratowych. Kolejną atrakcją w Shoei House jest wiele roślin i drzew, które zostały posadzone zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki temu możesz poczuć naturę i pory roku, nawet gdy jesteś w środku. Wysokie drzewo rozciąga się od pierwszego piętra na dach, a nawet wygląda przez świetlik. Wnętrze domu charakteryzuje spokojny i prosty styl japoński. Jako wykładzinę podłogową zastosowano ciepłe drewno, które harmonizuje z drewnianymi belkami na suficie. Meble kuchenne i łazienkowe również zostały wykonane z jasnego drewna.

sufit drewniane belki drewniany stół jadalnia krzesła

kuchnia jadalnia wyposażona w prostą wiszącą lampę

stół jadalny drewniane belki drzewo schody

płyta kuchenna krzesła drewno

drewniana belka deke japońska architektura sofa

umywalka łazienkowa drewniana próżność sufit z drewna

balustrada metalowa świetlik wnętrze drzewa

świetlik japońskiej architektury wnętrza drzewa

sofa okno drzewo podłoga z drewna dywan,

betonowe ogrodzenie węgorz łóżko dom japonia oszczędność miejsca

weranda drewniany taras drzewa kamienie na zewnątrz

węgorz łóżko dom wąska ściana drzewo kryty japonia

kamyki sadzenie na zewnątrz mchu

drzewa ogrodowe rośliny mchy kamyki

boazeria z drewna ciemne jasne kamienie beton

roślina wewnętrzna ślepe okno japoński dom,

japoński dom sadzenie drewna w środku

Shoei dom w stylu japońskim plan piętra budynku

plan piętra shoei dom w stylu japońskim długi

* projekt autorstwa Architekci paleniska