architektura

Wiejski dom nad jeziorem – nowoczesna architektura z Kanady

nowoczesna architektura willa w lesie

Ten piękny Wiejski dom nad jeziorem znajduje się w Bowen Kanada. Wyspa jest najbardziej znana jako miejsce wypoczynku wśród mieszkańców Vancouver, ponieważ rejs promem z Horseshoe Bay w zachodnim Vancouver zajmuje tylko 20 minut. Spokojna, zalesiona wyspa oferuje wiele popularnych plaż kąpielowych oraz coroczne wyścigi żeglarskie i kajakowe. W pobliskim Parku Regionalnym Crippen znajdują się wypielęgnowane szlaki turystyczne i tereny piknikowe.

Nowoczesna architektura – wiejski dom nad jeziorem

Drewniana willa nad jeziorem o nowoczesnym wyglądzie zewnętrznym

To idealne miejsce na relaksujący wypoczynek, który oferuje ten budynek nad jeziorem. To Wiejski dom nad jeziorem został zaprojektowany przez biuro architektoniczne Sturgess z Calgary i został zbudowany dla pary i ich dwójki dzieci, gości i dziadków. Pracownia znana jest z innowacyjnych, zrównoważonych i praktycznych projektów. Na czele 20 pracowników stoi klient Jeremy Sturgess, który za swoje projekty zdobył szerokie uznanie i liczne nagrody. Wygrali krajowy konkurs na główny plan mostu w 1999 roku, a dziś są jedną z czołowych kanadyjskich firm architektonicznych i urbanistycznych.

ciekawy dom projektowy w Kanadzie

nowoczesna fasada zewnętrzna drewniana willa

Zespół postanowił podzielić budynek na główną rezydencję i strefę dla gości. To Wiejski dom nad jeziorem skierowana na północ na stromym klifie i zwrócona w stronę Howe Sound (sieć fiordów znajduje się bezpośrednio na północny zachód od Vancouver). Otoczony naturą z wodą, wygląda tak, jakby tylko dach zaznaczał swoją obecność w krajobrazie. Dom ma ciekawy plan budowy – dzięki szklanej elewacji można w pełni cieszyć się zapierającym dech w piersiach widokiem.

nowoczesne wnętrze – willa w Kanadzie

nowoczesna drewniana willa dzienna

Dwie części domu połączone są drewnianym baldachimem pokrytym cedrowym gontem i dachem w kolorze miedzi. Stamtąd najlepiej podziwiać piękny widok. Wejście prowadzi na zadaszony taras, który zachęca do relaksu.

nowoczesna kuchnia wnętrz w drewnianej willi

kominek w nowoczesnym stylu w salonie

nowoczesna architektura drewnianej willi nad jeziorem

Taras w wiejskim domu - nowoczesne designerskie rozwiązanie

nowoczesny innowacyjny projekt drewnianej willi