architektura

Umebluj wygodnie: drewno wnosi naturę do twoich własnych czterech ścian

przytulne pomysły na umeblowanie salonu rustykalne

Niezależnie od tego, czy chodzi o meble, jako wykładzinę podłogową, czy jako dekorację rustykalną: we wnętrzu stosuje się obficie drewno. Naturalny materiał jest jednocześnie nowoczesny i przytulny, tworzy uroczą atmosferę i jest łatwy w pielęgnacji. Jeśli chcesz komfortowo umeblować swój dom, możesz polegać na drewnie. Mając to na uwadze, architekci FMD z Australii zaprojektowali nowy dom dla pary. Budynek znajduje się na przedmieściach Melbourne w Australii i został ukończony w 2018 roku. Klienci chcieli przekształcić swój dom w wygodne, funkcjonalne i stylowe schronienie od zgiełku wielkiego miasta. Przedstawiamy doskonały efekt końcowy i wyjaśniamy, w jaki sposób można wdrożyć rozwiązania pokojowe i pomysły na dekorację we własnym domu.

Wygodnie umebluj salon: meble, akcesoria domowe i rośliny

Przytulne umeblowanie salonu Porady pomysły

Na parterze domu jednorodzinnego znajduje się przestronna część dzienna, w której mieści się kuchnia, jadalnia i salon. Wysokie, przesuwne szklane drzwi sięgające od podłogi do sufitu łączą obszary wewnętrzne i zewnętrzne oraz umożliwiają płynne przejście z kuchni do sąsiedniej jadalni z grillem na świeżym powietrzu. Architekci zintegrowali świetliki, dzięki czemu duży salon wydaje się jasny i zachęcający.

Wykonane na zamówienie drewniane meble dopasowane do podłóg i ram okiennych tworzą nowoczesny program mieszkaniowy. Od licznych szafek do zabudowy, przez przytulne biurko we wnęce, po jadalnię dla ośmiu osób i wyspę kuchenną z lustrzaną powierzchnią: meble są ze sobą gustownie połączone i harmonijnie wtapiają się w przestrzeń życiową.

wygodnie ustawić salon ciemnoszara sofa stołek stół rustykalny

Absolutną atrakcją w salonie jest ściana akcentująca, która została całkowicie pokryta drewnem. Oferuje wiele opcji projektowych i zawsze może być zaaranżowany na nowe sposoby. Czy jako nowoczesna meblościanka, czy jako powierzchnia wisząca do obrazów i plakatów: drewniana ściana przyciąga wzrok. Wraz z sofą w kolorze antracytowym i fotelem w kolorze neonowej zieleni tworzy przytulny kącik do czytania, który zaprasza do odpoczynku w słoneczne letnie weekendy.

Wygodne umeblowanie: kuchnia, jadalnia i wygodna część wypoczynkowa

salon kuchnia przytulne pomysły na umeblowanie świetliki spadzisty dach

Kuchnia to serce każdego domu. Nawet jeśli przestrzeń życiowa jest ograniczona, istnieje możliwość stworzenia wygodnej strefy kuchennej z wbudowanymi szafkami i nowoczesnymi koncepcjami przestrzeni do przechowywania. Drewniane fronty sprawiają, że kuchnia wygląda przytulnie i jest idealnym wyborem dla wszystkich, dla których minimalistyczna biała kuchnia wygląda zbyt sterylnie i chłodno. Nawiasem mówiąc, architekci celowo zrezygnowali z meblościanek. Dzięki temu kuchnia wygląda na bardziej przestronną. Aby wyspa kuchenna nie wyglądała zbyt masywnie na ograniczonej przestrzeni, została również wyłożona lustrami. Okap kuchenny z lustrzaną powierzchnią stanowi ostateczny szlif nowoczesnej, purystycznej koncepcji.

wygodnie ustawić drewniany stół jadalny ze spadzistym sufitem

Tuż obok wyposażonej kuchni z wyspą do gotowania zaprojektowano nieformalną jadalnię. Stół jadalny ze skrzyżowanymi nogami oferuje miejsca dla ośmiu osób. Gładka i polerowana płyta drewniana zapewnia wystarczającą ilość miejsca do przechowywania drobnych akcesoriów domowych, doniczek i posągów. Plecione siedziska krzeseł stanowią atrakcyjny kontrast z bardziej nowoczesnym wyglądem zestawu mebli do jadalni. Biała komoda z drzwiami szafki bez uchwytów zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania naczyń i napojów.

komfortowo urządzona kuchnia jadalnia lustro frontowa wyspa kuchenna

Jadalnia na świeżym powietrzu zapewnia wiele nieformalnych godzin na świeżym powietrzu. Właściciele domów mogą zakończyć wieczór grillem z przyjaciółmi lub zrelaksować się w ciągu dnia w chłodnym cieniu baldachimu. Wystająca bryła konstrukcji z częścią sypialną osłania również taras przed widokami z zewnątrz i chroni go przed wiatrem. Liczne donice o egzotycznej i rodzimej runie, byliny i krzewy wprowadzają naturę do domu i na taras. Ogródek z balią idealnie nadaje się na ogródek działkowy.

przytulna, rozsuwana szklana powierzchnia kuchenna

Umebluj wygodnie: sypialnie w purystycznym stylu życia

przytulna parapet z drewnianymi oknami

Podczas gdy salon prezentuje się w nowoczesnym stylu wiejskim, sypialnie są zaprojektowane w purystyczny sposób. Architekci przy urządzaniu skoncentrowali się na tym, co najważniejsze. Łóżko, funkcjonalne biurko przy oknie i mała komoda dopełniają życiowego programu. Nie było dekoracji, zamiast tego tekstylia urozmaicają wnętrze. Od wełnianych koców, przez lniane poduszki, po zasłony i dywany: mała sypialnia to oaza spokoju i ciszy.

przytulna konfiguracja świetlika sufitu słonecznego domu

Liczne okna wpuszczają dużo światła słonecznego do wszystkich pomieszczeń i tworzą ekscytującą grę światła i cienia. Światło słoneczne pozwala, aby naturalne piękno drewnianej ściany i podłogi z litej deski uwydatniło się.

Umebluj komfortowo drewniane meble w przedpokoju projektowym

Żaden dom nie jest kompletny bez zachęcającego przedpokoju. Jeśli chcesz wygodnie umeblować swoje wejście, powinieneś zdecydować się na drewniane podłogi i meble. Tworzą spokojną i przyjazną atmosferę. Jednocześnie szatnia i szafka na buty zapewniają wystarczającą ilość miejsca do przechowywania butów i płaszczy. Absolutną atrakcją w przedpokoju jest długa komoda, która zapewnia wystarczająco dużo miejsca na akcesoria domowe i rośliny. Duże okna wpuszczają również dużo światła słonecznego do korytarza.

wygodnie ustawić drewniane okładziny ścienne w salonie

Wygodne meble, liczne możliwości przechowywania, swobodny salon i purystyczne sypialnie: dom firmy FMD Architects przekonuje funkcjonalnymi meblami i pomysłowymi rozwiązaniami pokojowymi.

komfortowo urządzony taras zadaszone wejście do domu

wygodnie ustawić rustykalne meble na zadaszonym tarasie

przytulny taras z drewnianymi podłogami

wygodnie ustawić wejście do domu kamienie wejście do ogrodu

przytulna strona z widokiem planu

wygodnie skonfiguruj projekt domu z przodu

wygodnie ustawić dom rozmieszcza pokoje