architektura

Ucieczka do lasu – minimalistyczny domek leśny By CORREIA / RAGAZZI Arquitectos z Portugalii

minimalistyczny dom w lesie stok-nowoczesny-las-design

Ten dom, który znajduje się we wspaniałym naturalnym otoczeniu rzeki Cavado, jest inteligentną rekonstrukcją istniejącego zrujnowanego budynku w minimalistycznym stylu architektonicznym. Surowy nowoczesny w przeciwieństwie do otaczającego dom lasu i rzeki, jest pewnym przykładem niezwykle minimalistycznego projektu leśnego domu.

minimalistyczny domek leśny – widok z boku

minimalistyczny domek leśny okno front-beton-elewacja-taras-drewno

Pod wieloma względami wygląd zewnętrzny domu nie jest szczególnie zauważalny – całkowicie pozbawiony ozdób i mający kształt wydłużonego pudełka. Wielkość i konstrukcję domu ograniczał schemat istniejącego zniszczonego budynku oraz surowe przepisy budowlane. Najbardziej dramatycznym aspektem tego budynku jest konstrukcja wspornikowa. Dzięki temu górna kondygnacja pozostaje „nieważka” nad stromą rzeką.

minimalistyczny styl architektoniczny domu leśnego

minimalistyczny dom w lesie -balkon-skala-wychodnia-budynek-nowoczesny

Prostota minimalistyczny styl architektoniczny pomógł architektowi zjednoczyć architekturę z otoczeniem. Skromna forma tego weekendowego odosobnienia wydaje się drugorzędna w stosunku do magii natury. Aby nadmiernie nie zdominować tego chronionego miejsca o naturalnym pięknie, dom został sprytnie zbudowany. Jedyny dość ważny aspekt tego minimalistyczny projekt domu jest odsłonięta podłoga. Architekci komentowali:

„Od pierwszej wizyty na stronie było dla nas jasne, że mamy do czynienia z bardzo wymagającym projektem. Przy tworzeniu projektu ważne było również, aby otoczenie było najważniejszą podstawą do budowy.

Odległy widok na minimalistyczny dom leśny

minimalistyczny-dom-leśny-projekt-architektura-wąska-konstrukcja

Minimalistyczny styl architektoniczny został wybrany do tego projektu, ponieważ główny obiekt tego projektu został jasno określony. Celem było zapewnienie wspaniałej lokalizacji i wygodnej ucieczki od miasta dla rodzin, które chcą bliżej doświadczyć i cieszyć się przyrodą. Ze względu na ulubione sporty wodne rodzina chciała mieć łatwy dostęp do rzeki.

Zapierający dech w piersiach widok z domu?

minimalistyczny-dom-leśny-szara-fasada-widok-jezioro

Architekci dość dobrze zrozumieli wagę zamiaru wprowadzenia do domu widoków z zewnątrz. Dlatego zbudowany jest jako platforma widokowa lub pomost między mieszkańcami a spektakularną panoramą na zewnątrz. To minimalistyczny projekt domu w tym przypadku staje się fajką do cieszenia się naturą. W związku z tym projekt zewnętrzny domu zajmuje drugie miejsce za tą ważną rolą.

Wrażenie nieważkości z minimalistycznego leśnego domu

minimalistyczny-dom-leśny-działka-przyroda-budynek-styl-architektura-styl

minimalistyczny-dom-leśny-pływający-efekt-salon-panorama

minimalistyczny-dom-leśny-wejście-teren-ogrodu-ścieżka-drzwi-szare

minimalistyczny-waldhaus-beton-wygląd-projekt-ściany-kuchnia-stal nierdzewna

minimalistyczny-dom-leśny-jadalnia-salon-okno-frontowe-drewniane

minimalistyczna-leśna-domek-salonu-wyposażenie-nowoczesna-sofa-biała-kanapé

minimalistyczny-dom-leśny-wejście-ogrodowe-okno-metalowe-drzwi

minimalistyczny-waldhaus-korytarz-okładzina-ścienna-drewno-ciepły-ambient

minimalistyczny-dom-w-leśnym-projekt-plan-piętra-widok-boczny-dom-budynek-architekci

Od Jaz

CORREIA / RAGAZZI