architektura

Tańczące smoki w Seulu – dwie wieże o innowacyjnym designie

Wieżowiec-Tańczący-Smocze Wieże-Seul

Tańczące smoki to jeden z ostatnich projektów, które zdefiniują panoramę Seulu. Nowoczesne Wieże zachwycają elegancką konstrukcją i kompaktowymi funkcjami – oferują przestrzeń mieszkalną, powierzchnię reklamową i pomieszczą wiele restauracji.

Dwa nowoczesne Wieże w Seulu

Wieżowiec Adrian Smith Gordon Gill Architektura

Projekt powstał we współpracy dwóch partnerów – Adriana Smitha i Gordona Gilla Architektur. Razem macie dwoje Wieże zaprojektowany i zrealizowany. Para wieżowców znajduje się w ruchliwym centrum miasta, na północnym brzegu rzeki Han. Projekt tańczącego smoka jest częścią planu modernizacji dzielnicy biznesowej Yongsan w Seulu.

Koncepcja i budowa dwóch wież

tańczący-smok-wieżowiec-seul

Dwójka Wieże – tańczące smoki – znajdują się obok siebie w centrum dzielnicy Yongsan. Są bardzo podobne i oferują podobny wygląd, choć nie do końca identyczny. Wyższy wieżowiec pary ma ponad 450 wysokości. Obie mają szklane misy wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska i z oryginalnym kolorowym oświetleniem. Konstrukcja ma segment pośrodku i kilka przypominających skrzydła. Ciekawym rozwiązaniem w zakresie wentylacji jest to, że pomiędzy taflami szkła wbudowano kraty, aby umożliwić wentylację. Duże żyrandole na każdym budynku oświetlają konstrukcję.

Dwa ciekawe drapacze chmur w Seulu

dwa-latawce-wieże-seul

ten Wieże Nie tylko wyglądają futurystycznie, są miłym dodatkiem do centrum miasta i oferują dodatkową przestrzeń dla sklepów – na pierwszym piętrze znajdzie się ogromna galeria handlowa, a na pozostałych 400 kondygnacjach znajdzie się przestrzeń mieszkalna. To sprawia, że ​​jest to największy projekt budowlany w Korei Południowej – którego ukończenie ma nastąpić w 2024 roku. Fasady obu budynków mają egzotyczny wygląd i będą odbijać promienie słoneczne, co całkowicie odmieni całą dzielnicę. Konstrukcja dla tańczących smoków składa się z ośmiu ogromnych kolumn, które pionowo otaczają dwie wieże. Innowacyjny projekt, który został już opatentowany, będzie wspierać „skrzydła”. Projekt jest ostatecznym dowodem na to, że Adrian Smith i Gordon Gill Architektur opracowali unikalny projekt.

Abigail

Tańczące smoki w Seulu

Projekt Wieżowiec Seul

Panoramę Seulu

Wieżowce w panoramie Seulu