architektura

Szklany dom w Hollywood – minimalistyczny pomysł na projekt z USA

nowoczesny szklany dom w Hollywood - fasada

Ten współczesny dom znajduje się na słynnych wzgórzach Hollywood w mieście LA w Kalifornii. Jej twórcą jest architekt John Lautner. To typowy Szklany dom w Hollywood, który pobudza naszą wyobraźnię dzięki całkowitej ekspozycji na środowisko i ma czysty, nowoczesny design. Konstrukcja szkieletowa wykonana jest z betonu zbrojonego, a większość ścian zewnętrznych, nawet w łazience, jest przeszklona. Widoki ukazujące się z każdego zakątka przezroczystych ścian są niesamowite. Pokazują otaczającą dziką roślinność, a także panoramę miasta w oddali. To dziwaczne połączenie miejskiego i naturalnego, które sprawia, że ​​czujesz się w jakiś sposób związany z miastem, mimo że jest daleko.

Szklany dom z minimalistycznym wystrojem wnętrz w Hollywood

minimalistyczny wystrój wnętrz - szklany dom w Kalifornii

Projekt wnętrza domu jest schludny i pozbawiony trudnych detali. Jest zbudowany w standardowym minimalistycznym stylu – małe meble do przestronnych pomieszczeń, powierzchnie z naturalnych tkanin w neutralnych kolorach i dużo powietrza. Wnętrze tego nowoczesnego Szklany dom  wygląda prosto, ale też bardzo efektownie, ponieważ światło wpadające przez duże przeszklone ściany rozprasza się do wewnątrz i tworzy ciekawy świat cieni. Ruch liści zmienia cienie, a obrazy w na wpół pustych przestrzeniach nagle ożywają. Ten Szklany dom w Hollywood jest zaprojektowany zgodnie z zasadą, że niewiele znaczy więcej w aranżacji wnętrz, jeśli pozwoli się na to, aby natura mogła odgrywać rolę.

szklany dom w Hollywood

nowoczesna szklana fasada - ogród

Kuchnia i łazienka mają ciekawy design. Wystrój w obu jest minimalny. Kuchnia zachwyca drewnianym sufitem, który ma duży otwór, przez który widać niebo. Łazienka jest całkowicie wyeksponowana na świat zewnętrzny dzięki szklanym ścianom, ale to nie problem – nie ma nikogo, kto naprawdę Cię widzi.

Ogród ma rozsądną wielkość. Jest zaprojektowany z drewnianą podłogą i małymi oczkami wodnymi. Sprawia, że ​​dom wygląda jakby wyłaniał się z bogatej otaczającej roślinności. Ten Szklany dom w Hollywood jest dobrym przykładem tego, jak budynek powinien wpływać na przyrodę.

ciekawe wnętrze - sypialnia