architektura

Spiralny minimalistyczny projekt domu w hiszpańskim miasteczku rybackim

innowacyjny projekt domu - falisty minimalistyczny dom

Autor: „Momo Estudio” – architekci z Murcji, Hiszpania

Ten atrakcyjny, kreatywny, nowoczesny Projekt domu zawiera gustowny i pomysłowy system krętych elementów łączących oddzielne strefy mieszkalne i kilka pięter. Dom znajduje się w starej dzielnicy „Miasto Rybackie” w El Campello w Hiszpanii. Otaczająca go architektura charakteryzuje się specyficznym i tradycyjnym stylem, a domy mają przeważnie 1-2 kondygnacje. Zaprojektowanie domu na stosunkowo niewielkiej powierzchni pomiędzy dwoma budynkami stanowiło wyzwanie dla architektów. Jedynym sposobem, aby dom był przestronny, był wysoki budynek.

Spiralny minimalistyczny projekt domu

projekt domu spiralnego - dach szklany

Całość Projektowanie wnętrz jest zaprojektowany w kolorze białym, dzięki czemu kolor i światło tworzą iluzję większego pomieszczenia. Półprzezroczyste ściany tworzą jasny dom. Światło słoneczne wpada również przez kilka okien na wysokim dachu. To Projekt domu jest typowo minimalistyczny – gustowne meble łączą w sobie funkcjonalność i formę. Projekt białego domu bynajmniej nie jest przeładowany – w przestrzeni życiowej nie ma nic zbędnego. Nacisk kładziony jest na piękną architekturę.

Spiralny minimalistyczny dom w Hiszpanii

ciekawa minimalistyczna konstrukcja świetlika

Główną cechą charakterystyczną domu jest system powiązanych ze sobą łuków, które łączą spiralne schody, krzywe ściany i kręte korytarze. Zakrzywione kształty różnych elementów architektonicznych przypominają płaskorzeźbę tego typowego obszaru przybrzeżnego.

Chociaż fasada tego projektu domu jest w zasadzie minimalistyczna, niektóre elementy (takie jak balkony) zostały dodane, aby stworzyć wizualne połączenie z innymi budynkami wzdłuż ulicy. Dzięki systemowi kilku balkonów, które stają się coraz mniejsze od dołu do góry, prostokątny kształt domu nie wygląda już tak dominująco lub nieodpowiednio.

Projekt wnętrz – kręty dom

ciekawa minimalistyczna aranżacja wnętrza - balkon

Ten dom może być stosunkowo mały, ale to biały wystrój wnętrz wygląda niesamowicie pięknie. Być może dom najlepiej identyfikuje główne kręte schody, które wiją się spiralnie w dach. Możesz zobaczyć niebo przez okrągłe szklane okno na dachu. Dramatyczna gra światła i cienia tworzy wyjątkową atmosferę w tym zapierającym dech w piersiach domu.

 Od Jaz

Spiralny minimalistyczny projekt domu - dach

taras słoneczny drewniany leżak relaksacyjny

Sofa, kuchnia, meble do jadalni w kolorze białym

biały wysoki połysk kuchnia okrągłe krzesła stół jadalny

sypialnia dwa pojedyncze łóżka i białe ściany

Kuchnia w przedpokoju schody drewniana podłoga

Meble kuchenne, jadalnia w kolorze białym

Schody szklane ściany białe poręcze