architektura

Rozbudowa nowoczesnego drewnianego domu na dom w stylu wiktoriańskim

Rozbudowa domu z drewna nowoczesny-taras-ogród

Jeśli rodzina się powiększa, a przestrzeń mieszkalna jest zbyt ciasna, niekoniecznie musisz kupować nowy dom. Jeśli dom ma większy ogród, możesz zdecydować się na rozbudowę. Pozwala to na rozbudowę przestrzeni mieszkalnej i dostosowanie jej do potrzeb mieszkańców. Architekci Mick i Jules Moloney z Moloney Architects wybrali ten wariant, projektując przedłużenie drewnianego domu dla własnego domu w Australii. Rozbudowa domu ma nowoczesny styl i kontrastuje z wiktoriańskim stylem oryginalnego domu.

Wiktoriański dom z nowoczesną dobudówką z drewna

wiktoriański-dom-niebieska-fasada-australia

Ten piękny wiktoriański dom z niebieską fasadą znajduje się w Ballarat w Australii i jest zamieszkany przez pięcioosobową rodzinę. Ze względu na zmieniające się potrzeby wielodzietnej rodziny architekci postanowili zmniejszyć powierzchnię ogrodu i wybudować dobudówkę na podwórku. Pomimo wiktoriańskiej fasady zaprojektowali nowoczesną, drewnianą dobudówkę, której w ogóle nie widać od strony ulicy. Rozbudowa kontynuuje linię dachu oryginalnego domu, zachowując w ten sposób jego dziedzictwo.

Nadbudowa z drewna z nowoczesnym wyposażeniem w kolorze białym, czarnym i szarym

dom-nadbudówka-drewno-wnetrza-projekt-szaro-bialy

Nadbudowa z drewna została zaprojektowana jako duża przestrzeń mieszkalna, która łączy kuchnię, jadalnię i część dzienną w jednym. Białe ściany w połączeniu z drewnem tworzą wrażenie ciepła, które tworzy przytulną atmosferę.

nadbudowa-domu-drewno-otwarta-salon-kuchnia

Szara tapicerowana sofa i szary dywan są wybrane do salonu i idealnie wpasowują się w jasne wnętrze. Od strony ogrodu zaprojektowano harmonijkowe drzwi, które prowadzą na taras i wewnętrzny dziedziniec. Przy ładnej pogodzie możesz zostawić ją otwartą i cieszyć się naturalną wentylacją.

Dom-nadstawka-drewno-nowoczesna-kuchnia-mata-czarna

Do kuchni projektanci wybrali czarne matowe fronty wykonane z pewnego rodzaju sklejki. Szeroka półka z roślinami doniczkowymi tuż nad kuchnią dodaje naturalnego akcentu całemu wnętrzu i znacznie je odświeża.

nadbudowa-domu-drewno-nowoczesne-salon-lustro

W salonie otwarta półka z wbudowanym schowkiem na drewno opałowe. Tuż obok widać też kominek. Na ścianie wisi duże lustro, które sprawia, że ​​pomieszczenie wydaje się większe, a jednocześnie ukrywa telewizor, gdy nie jest używany.

nadstawka-drewno-parapet do zabudowy

Tuż przy części dziennej jest wbudowany parapet, który wykorzystuje naturalne światło w oknie. Przestrzeń pod ławką została zaprojektowana jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania, co zawsze jest korzystne dla dużej rodziny.

Dom-dobudowa-drewno-nowoczesny-taras-drewniany taras

Do budowy domów z drewna projektanci wykorzystali łącznie trzy różne rodzaje drewna. Stolarka okienna i strop belkowy wykonane są z drewna dębowego, elewacja z cedru a podłoga z drewna eukaliptusowego.

nowoczesne-łazienkowe-białe-płytki-żółte-akcenty

Podczas remontu domu projektanci zaktualizowali również jedną z łazienek. W tym celu połączyli białe płytki z żółtymi akcentami i drewnianymi meblami łazienkowymi. Efekt – zalana światłem łazienka o przyjaznym designie.

* projekt autorstwa Moloney Architekci