architektura

Remont zabytkowego domu – połączenie nowoczesnej architektury z tradycyjnym stylem architektonicznym

tradycyjna architektura z dawnego domu robotniczego z białymi elementami

Jeśli chcesz wyremontować dom z klasy II, jest to świetny przykład. Ten dawny dom robotniczy znajduje się na rogu dwóch ulic we Fremantle w Australii. Służył architektom jako ekscytująca baza do budowy nowoczesnego domu jednorodzinnego. Koncepcja polegała na zachowaniu i podkreśleniu istniejącej chaty.

Wyremontuj i zrewitalizuj zabytkowy dom

elewacja zewnętrzna z dużym oknem i bramą garażową od strony ulicy

Dom składa się z oddzielnego gabinetu i sypialni. Mogą one zostać wynajęte przez właściciela w przyszłości, jeśli sobie tego życzy. Wysoce wypolerowane powierzchnie marmuru „Nero Marquina”, biały oksydowany beton i błyszczące czarne drewno tworzą dramatyczny kontrast z surowymi i matowymi powierzchniami domu. W ten sposób powstał celowy kontrast, który odnosi się do oryginalnych materiałów o przeciwnej powierzchni. Właściciele zamierzali wykorzystać pobliskie parki i kawiarnie jako rozszerzenie podczas renowacji swojego domu wymienionego na liście klasy I.

Odnów klasyczną architekturę w nowoczesny sposób

teren zewnętrzny ze zintegrowanym grillem i pojemnikami na rośliny

Zamówienie wymagało stworzenia nowoczesnego domu rodzinnego, który pozostałby wierny popularnemu domowi robotniczemu, a mimo to otrzymałby funkcjonalne i ekscytujące dodatki. Z tego powodu interwencja była minimalna, co można również zrobić podczas remontu domu wymienionego w klasie II.

sufit z czarnymi drewnianymi listwami i nowoczesnym oświetleniem z diodami LED

Takie zmiany obejmowały zamontowanie świetlików w przedpokoju, przekształcenie istniejącej odrapanej kuchni i łazienki w większą, rodzinną łazienkę. Ponadto architekci odnowili łazienkę i pierwotnie okrągłą werandę, a także przeprowadzili ogólne prace konserwatorskie.

elewacja domu wykonana z cegły szkła i metalu wyremontować nowoczesny zabytkowy dom

Do realizacji projektu właściciele zatrudnili architekta zabytkowego Phillipa Griffitha, który przyjęli jego rekomendacje. Jedyną zmianą w istniejących ścianach zewnętrznych było poszerzenie istniejącego otworu w celu podłączenia do nowych fabryk.

Umywalka z czarnego marmuru z lustrem w łazience

Zespół ukrył również nowe ściany budynku pod istniejącymi okapami. Kuchnia, wewnętrzny dziedziniec, gabinet, garaż oraz sypialnia i łazienka na piętrze tworzą nowe dzieło, dla którego architekci mogli wyremontować zabytkowy budynek.

Funkcjonalny projekt minimalistycznej przestrzeni życiowej

salon z telewizorem nad kominkiem i obrazami

Dzieląc części mieszkalne, biuro i sypialnię powyżej można w przyszłości wynająć na życzenie. Biuro na parterze musiało być spójne pod względem wielkości i kształtu z sąsiadującymi powierzchniami komercyjnymi przy George Street. Decydujące znaczenie dla zachowania charakteru ulicy miały również wysokiej jakości materiały oparte na istniejącym języku regionu.

Gabinet z krzesłem i monitorami w czerni i bieli z betonową podłogą

Ukośny attyk biura nawiązuje do linii dachu oryginalnego domu. Nad ulicą zwiększa się tłumienie wysokości budynku przez środek działki. W ten sposób wyrównuje się na wschód. Materialność łączy projekt z jego kontekstem.

Połącz listwy metalowe i ceglane i wyremontuj zabytkowy budynek

Mur z czerwonej cegły przejmuje istniejące elementy spoiny, a betonowe nadproża w nowoczesny sposób interpretują dawne nadproża chaty. Trójkolorowa, przeszklona ściana z czerwonej cegły, ułożona we wzór ombre, otula biuro i bawi się tradycyjnymi odcieniami czerwieni domu. Okładzina węglowo-aluminiowa powyżej miała zejść na dalszy plan i zdominować poziom ulicy.

wewnętrzny dziedziniec i przejście do nowoczesnej kuchni z wyspą kuchenną i przesuwanymi szklanymi drzwiami

Kluczem do kontraktu, dzięki któremu architekci mogli wyremontować tak zabytkowy dom, było poczucie przestronności na małej posesji. Linie wzroku od wejścia przez wewnętrzny dziedziniec do rzędu domów były decydujące dla projektu.

długi korytarz w klasycznym stylu budynku z podłogą z desek i białymi ścianami

Podwieszany ciemny sufit tworzy przejście z budynku domu do kuchni z wyższym sufitem. Równe progi i dopasowane wykładziny podłogowe biegną również z kuchni na wewnętrzny dziedziniec. Przestrzenie magazynowe w istniejących sypialniach również z szacunkiem modernizują dom. Szaty nie przylegają do istniejących powierzchni.

Wyremontuj teren zewnętrzny i zabytkowy dom

rozbudowa domu nowoczesny dom jednorodzinny ze starego domu robotniczego mur z cegły

Architektura krajobrazu była więc pomyślana jako rozszerzenie architektury. Architekci zaprojektowali różne wkłady, takie jak oczko wodne i betonowy grill. Ten ostatni był właściwie dosłownym przedłużeniem parteru.

Marmurowy stół jadalny i grafika na ścianach w kuchni

Projektant mebli Jack Flanagan otrzymał zlecenie stworzenia rzeźbionej metalowej podstawy dla wolnostojącego marmurowego stołu jadalnego. Idealnie pasuje do stałego elementu meblowego. Producenci stali Steele & Co. pomogła zbudować pionowe żaluzje, które filtrują zachodnie słońce do sypialni na piętrze i innych niestandardowych stalowych elementów.

*Strona architektów

Zachowany styl architektoniczny z drewnianym kominkiem i nowoczesnymi meblami w salonie

płytki w łazience w połączeniu z marmurową umywalką z czarną baterią

Plan piętra zabytkowego domu remontującego kuchnię

Odnów szkic i plan piętra dla całego zabytkowego budynku