architektura

Pomysł na egzotyczny bar z Wietnamu

nowoczesny-bar-wnetrze-idea-Wietnam Zdjęcia: © Phan Quang

Egzotyczny Pomysł na wnętrze baru z Wietnamu zachwyca sprytnym połączeniem ciekawego designu i dobrego oświetlenia. Śnij z nami i wyrusz w wirtualną podróż po tej ciekawej konstrukcji! Nw Bar znajduje się nad jeziorem, w bliskim sąsiedztwie kawiarni o tej samej nazwie – wNW Cafe. Aby uzyskać pewien kontrast z wnętrzem kawiarni, bar został skonstruowany jako kameralny, zamknięty budynek. Poprzez współczesność Pomysł na wnętrze baru Można tam nie tylko wygodnie wypić drinka wieczorem, ale także zorganizować tam koncerty, różne pokazy, a nawet uroczystości rodzinne.

Nowoczesny pomysł na wyposażenie baru – unikalna konstrukcja

ekskluzywne meble barowe bambusowe Zdjęcia: © Phan Quang

Do wnętrza wybrano bambusową strukturę – tę ciekawą Pomysł na wnętrze baru tworzy niepowtarzalną atmosferę. Budynek rozciąga się na wysokość 10 metrów i ma średnicę 15 metrów, co zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich gości. Duża rama wykonana jest z 48 prefabrykowanych jednostek. Każda jednostka składa się z kilku pojedynczych elementów wykonanych z bambusa. Budynek wykorzystuje przyjazne dla środowiska źródło energii – wiatr i chłodną wodę z jeziora do stworzenia naturalnej „klimatyzacji”. Na dachu pozostawiono otwór o średnicy 1,5m na gorące powietrze.

Nowoczesny pomysł na wyposażenie baru i świetne oświetlenie

nowoczesne oświetlenie pomysłu na wnętrze baru Zdjęcia: © Phan Quang

Jako nowa konstrukcja architektoniczna, nowy budynek baru dodaje się do starej kawiarni, a oba są połączone wieloma podobieństwami konstrukcyjnymi. Stały się swoistym znakiem rozpoznawczym zurbanizowanego obszaru. Te  Pomysł na wnętrze baru autorstwa Vo Trong Nghia Architects pokazuje podobieństwa nie tylko do modernizmu, ale także do tradycyjnej architektury z tego obszaru. Jest to niewątpliwie egzotyczna aranżacja wnętrz, ai tak nie można jej pomóc, aby naprawdę poczuć się jak w domu. Bar stał się tak popularny, że można tam nawet organizować konferencje. Oba budynki zostały zbudowane wyłącznie z naturalnych materiałów i harmonizują z otaczającą je zieloną roślinnością. To doskonały przykład na to, jak przy odrobinie wyobraźni i kreatywności można wymyślić projekt przyjazny środowisku.

Drewniane meble we wnętrzu

egzotyczne schody bambusowe Zdjęcia: © Phan Quang

Pomysł na wyposażenie baru bambusowego

nowoczesny bar nad jeziorem bambusowym Zdjęcia: © Phan Quang

Pomysł na umeblowanie baru – bambus jako materiał budowlany

elegancki-drewniany-budynek Zdjęcia: © Phan Quang

Konstrukcja barowa z prefabrykatów

Plan budowy prefabrykatów prętowych