architektura

Okładzina z trzciny na elewację zewnętrzną – minimalistyczny design z ekologicznymi materiałami

okładzina z trzciny zewnętrzna fasada światło słoneczne basen kłamstwo drzewo trawnik eko apartamenty

Cały hotel położony jest obok plaży Tristinika w Grecji, a fasady Eco Suites są pokryte trzciną. Panele wykonane są z lokalnych materiałów, które rosną na terenie hotelu. Panele z trzciny ukrywają za sobą szklane okna sięgające od podłogi do sufitu, tworząc delikatniejszą, bardziej subtelną i nieodblaskową fasadę, która wtapia się w naturalne otoczenie. Jednocześnie przesuwne listwy zapewniają ochronę przed słońcem i prywatność, ponieważ pozwalają gościom przekształcić balkony w prywatne przestrzenie zewnętrzne.

Praktyczna okładzina z trzciny dla naturalnego komfortu

okładzina z trzciny zewnętrzna fasada światło słoneczne białe eko apartamenty chodnik wejściowy kamyk

Na elewacji zewnętrznej znajdują się również pionowe drewniane deski, które wskazują prywatne wejście do każdego apartamentu. Z tego powodu drewniana fasada blokuje bezpośrednie światło słoneczne i umożliwia przepływ morskiej bryzy przez apartamenty. Pokoje w mieszkaniach zlewają się ze sobą, a ogromne przesuwane szklane drzwi zacierają granicę między wnętrzem a zewnętrzem.

Fasada trawnika rama z trzciny konstrukcyjna stalowa meble ogrodowe taras balkon ściany betonowe przesuwne szklane panele drzwi,

Otwarty plan piętra i jego orientacja współgrają z fasadami i zapewniają chłód wnętrzom podczas letnich upałów. Ponieważ nowe eko-apartamenty uzupełniają istniejący hotel, trzeba było wziąć pod uwagę istniejące budynki i kierunki widzenia.

Pokój hotelowy łóżko wentylator sufitowy ściana betonowa okładzina zewnętrzna stroiki laptop drewniana lampa stołowa telewizor z płaskim ekranem

Każdy plan piętra apartamentu jest obracany i przesuwany w celu uzyskania optymalnej orientacji w budynku. Projekt obejmował lokalne materiały i robociznę, a także ręcznie robione meble i podłogi. Ponadto stal konstrukcyjna została użyta do wykonania ramy i prefabrykowanych elementów betonowych do wszystkich ścian i ścianek działowych. Czas budowy na miejscu wyniósł ok. 4 miesiące na 900 m2.

Tradycyjna konstrukcja z nowoczesnymi elementami

zewnętrzny taras balkon okładzina drewniana listwa zabezpieczająca przed upadkiem szare drzwi

Eco Suites zostały zbudowane w 2018 roku i już stały się ulubionym miejscem wielu turystów. Są mieszanką unikalnego minimalistycznego designu, przyjazności dla środowiska i gościnności. Apartamenty oferują przestronne pokoje dwu- i trzyosobowe, które znajdują się zaledwie kilka kroków od idyllicznej plaży Tristinika.

okładzina z trzciny elewacja zewnętrzna światło słoneczne płytki basenowe strefa relaksu trawnik eko apartamenty chodnik lampa uliczna,

Jest to mały, rodzinny hotel designerski należący do rodziny podróżników, którzy są bardzo zakochani w tej lokalizacji i otoczeniu. Można tam cieszyć się słońcem, leżeć na plaży i, co najważniejsze, poczuć się jak w domu. Na terenie ośrodka znajduje się również restauracja samoobsługowa, tawerna, bar przy basenie oraz bar na plaży.

Ekskluzywnie zaprojektowane wnętrza

Sypialnia podwójne łóżko malowanie wyczynowa lampa wisząca czarna tylna ściana!

Eco Suites nie są typowymi pokojami hotelowymi i zostały zaprojektowane z myślą o wyjątkowym poczuciu życia. Do budowy architekci użyli wyłącznie naturalnych i zrównoważonych materiałów, co widać po okładzinie z trzciny i drewnianej elewacji.

minimalistyczny design aranżacja wnętrz zrównoważone materiały fotel kanapa

Wbudowane panele słoneczne zapewniają również ciepłą wodę przez całą dobę. Inteligentne kinetyczne elementy architektoniczne chronią budynek przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Zainstalowane wentylatory sufitowe zapewniają maksymalną naturalną wentylację wnętrza.

*Strona architektów

okładzina z trzciny zewnętrzna fasada światło słoneczne basen kłamstwo drzewo trawnik eko apartamenty drewniana podłoga korytarze

drewniana ławka kolorowe poduszki ochrona przed słońcem prywatność stołek stołek boazeria z trzciny odcień

okładzina z trzciny elewacja zewnętrzna światło słoneczne płytki basenowe strefa relaksu trawnik eko apartamenty parasole

Sypialnia podwójne łóżko malowanie feat wisiorek światło czarne krzesło na zewnątrz

kuchnia minimalistyczna lampa wisząca krzesła betonowe ściany zlew płyty kuchenne ekspres do kawy naczynia kuchenne

łazienka ściana działowa szklane lustro prysznicowe ściana betonowa okładzina zewnętrzna drewniana listwa umywalka

okładzina z trzciny elewacja eko apartamenty plan aranżacji wnętrz plan piętra