architektura

Okładzina elewacyjna z płyt włóknocementowych w architekturze – 9 niezwykłych przykładów z nowoczesnym materiałem budowlanym

dom z dwuspadowym dachem okna podwieszane na górze panele z cementu z włókna drzewnego pokryte kamykami przednia strona chodnik wejściowy dla dzieci

Planujesz budowę lekkich i modułowych elewacji z płyt z włókna cementowego w stylu rustykalnym i monolitycznym? Okładzina elewacji z płyt włóknocementowych składa się z cementu, celulozy i materiałów mineralnych. Ta metoda konstrukcji pozwala na lekkie, niepalne i przeciwdeszczowe okładziny ścian, tworząc elewacje o różnej strukturze, kolorystyce i odcieniach. Panele są łatwe w obsłudze i przepuszczalne. Fasady wentylowane można skonfigurować, instalując je z pewną przestrzenią między tylną ścianą. Wystarczy spojrzeć na 9 projektów, w których architekci zastosowali okładzinę elewacyjną z płyt z cementu włóknistego.

Praktyczna okładzina elewacyjna z płyt włókno-cementowych

okładziny elewacyjne z płyt włókno-cementowych architektura niezwykłe przykłady okładziny drewniane okna budynki

W pierwszej propozycji elewacja grupy domów składa się z paneli perforowanych metalowymi ramami i wyposażonych w lakierowane okna. Przypadkowy układ okładzin elewacyjnych z płytami z cementu włóknistego powoduje zmiany w ich różnych orientacjach.

okładzina elewacyjna z płyt włókno-cementowych architektura niezwykłe przykłady plan piętra

Rzut tej rezydencji dla osób z niepełnosprawnością intelektualną obejmuje szereg wspólnych przestrzeni. Do dyspozycji jest recepcja, jadalnia, gabinet, sala medialna oraz 24 mieszkania jednopokojowe. W pierwszym budynku znajdują się części wspólne w piwnicy oraz część mieszkań na wyższych kondygnacjach.

okładzina elewacyjna z płyt włókno-cementowych architektura godne uwagi przykłady połączenie okładziny drewnianej szkło profilowane

Drugi blok, połączony z pierwszym budynkiem za pomocą szkła profilowanego, ma tylko dwa poziomy i mieści pozostałe mieszkania. Oba bloki są oddzielone od siebie centralnym dwupiętrowym szklanym oknem, dzięki czemu mieszkańcy mogą powitać swoje rodziny. Architekci wykorzystali panele firmy Eternit jako materiały na elewacje i do izolacji zewnętrznej.

okładzina elewacyjna z płyt włókno-cementowych architektura niezwykłe przykłady kościół katedra widok z boku ulica

Przypadkowy wzór okładziny elewacji z płyt włóknocementowych również nadaje budynkowi pewną płynność. Odzwierciedla to ruchy pochodzące z ulicy. Dach jest również rzeźbiony w 3 wymiarach i pokryty szczelnym cynkiem. Nieruchomości te wpisują się we współczesną architekturę i sprawiają, że takie projekty są zarówno efektywne, jak i łatwe w realizacji.

Dom jednorodzinny pokryty włóknocementem

elewacja-okładzina-z-włókien-cement-panele-architektura-niezwykłe-przykłady-okrągłe-szklane-okna-jesienne-liście-wewnętrzna-ławka

Projekt znajduje się na mokrym i wietrznym terenie i ze szczególną starannością dobrał zewnętrzną okładzinę domu. Z tego powodu płyty włóknocementowe pokrywają strukturę drewna i skutecznie reagują na wodę deszczową. Dom znajduje się również na półwyspie Vesterøya i wychodzi na fiord na wschód i zachód. Teren jest odpowiednio stromy, wcześniej nie był uważany za możliwy do zbudowania i przez ostatnie 20 lat był pusty.

elewacja-okładzina-z-włókien-cement-panele-architektura-niezwykłe-przykłady-okrągłe-szkło-okna-jesień-jodły-gałęzie-drewno

Ze względu na położenie jest bardzo mokro i wietrznie, dlatego też trzeba było zachować szczególną ostrożność przy zewnętrznej powłoce domu. Dolna część budynku wykonana jest z lokalnego betonu lanego, górna część to konstrukcja prefabrykowana z litego drewna, a widoczna powłoka wewnętrzna z osiki.

okładzina elewacyjna-okładzina elewacyjna z panelami włókno-cementowymi architektura niezwykłe przykłady okrągłe okno stół jadalny krzesła wnętrze z-panele z włókno-cementu-architektura-niezwykłe przykłady-okrągłe-okno-stół-krzesła-wnętrze

Pomiędzy tymi dwoma częściami znajduje się wnęka, w której znajduje się wejście i garaż. Nadaje się również jako zadaszony letni salon na zewnątrz. Zewnętrzna część konstrukcji drewnianej jest całkowicie pokryta okładziną z cementu włóknistego.

Dom parterowy z minimalistyczną elewacją

okładzina elewacyjna z płyt włókno-cementowych architektura niezwykłe przykłady murarstwo podłoga drewniana roślina pnąca przesuwne szklane drzwi żwir

Następny przykład pochodzi z Australii, a zewnętrzne zdjęcie tego domu łączy panele z cementu włóknistego z bloczkami betonowymi, żwirem i roślinnością. Okna i drewniane drzwi podkreślone są pośrodku szarą fakturą ścian. Projekt budowlany jest dokładnie przemyślany i pokazuje potencjał budynku na zamówienie, który jest miejską alternatywą dla niekontrolowanej migracji z przedmieść.

okładzina elewacyjna z płyt włókno-cementowych architektura niezwykłe przykłady murowana podłoga drewniana roślina pnąca dziedziniec

Jako odpowiednią lokalizację uznano dużą, rodzinną nieruchomość. W starszym obszarze z towarzyską społecznością i odpowiednimi usługami miejsce to znajdowało się w odległości spaceru. Istniejący dom na posesji powinien zostać zachowany. Miejsce to było rzeczywiście ograniczone i otoczone ze wszystkich stron przez sąsiadów. Wszystkie te rzeczy logicznie doprowadziły do ​​założenia dziedzińca. Jedna strategia definiuje prostokąt, w którym znajduje się dom.

okładziny elewacyjne z płyt włókno-cementowych architektura niezwykłe przykłady drewniane drzwi szklane okna kamyki

Przestronny wewnętrzny dziedziniec od strony północnej staje się również zewnętrznym salonem. Dzięki temu mieszkanie wydaje się większe niż jego skromne rozmiary. Prosta kuchnia znajduje się na krótkiej ścianie salonu, a drewniane drzwi otwierają się na północnej krawędzi. W ten sposób pomieszczenie może rozciągać się poza ściany dziedzińca do zalesionego grzbietu górskiego z tyłu. Dom ma subtelny układ płyt cementowych, żwiru i betonu. Drewniane okna i starannie dopracowane drewniane drzwi odsłaniają wnętrza, a dotknięte części domu zapewniają bogate wrażenia dotykowe. Chrupnięcie żwiru, faktura i zapach drewna również ożywiają formalną prostotę architektury.

Perforowana okładzina elewacyjna z płytami włókno-cementowymi

okładzina elewacyjna z panelami włókno-cementowymi architektura perforowana fasada minimalistyczny design ochrona prywatności

W tym przypadku panele włóknocementowe zostały użyte jako ekrany zacieniające i zapewniające prywatność w celu zagwarantowania prywatności pomieszczeń oraz nadania pozostałej części budynku charakterystycznego wyglądu. Położony na wzgórzu na wybrzeżu w spokojnej okolicy, jest to utalentowane miejsce z zapierającym dech w piersiach widokiem na morze, w którym znajduje się ta willa.

okładzina elewacyjna z panelami z cementu włóknistego architektura minimalistyczny design basen dla psów słońce

Dom jest jednopiętrowym budynkiem, który oferuje najlepszą mieszankę wybrzeża i dobrze znanej portugalskiej pogody. Jest to również budynek na parterze, którego podstawą jest analiza bioklimatyczna i zielone myślenie wraz z wyrafinowanym współczesnym designem.

okładzina elewacyjna z paneli włókno-cementowych architektura minimalistyczny design wieczorne światło palmy ulica

Ekran prywatności służy nie tylko do kontrolowania promieniowania słonecznego, ale także do nie zakłócania transmisji światła w pomieszczeniach. Ostatecznie nadaje to całemu budynkowi ciekawej indywidualności. Na zewnątrz można wspiąć się po stalowych zewnętrznych schodach, aby dostać się na taras na dachu i wyższą perspektywę krajobrazu.

okładzina elewacyjna z panelami z cementu włóknistego architektura perforowana fasada minimalistyczny design schody metalowy leżak z widokiem na morze

Technika inżynierska jest ważną cechą z punktu widzenia kontrolowania zysków i strat energii. Ściany izolowane są również elewacją zewnętrzną i potrójnymi przeszkleniami. Tynk wewnętrzny wykonany jest z gliny, co zapewnia dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach. Wszystkie te dialogi między wiejskim życiem a nowoczesnym designem nadają temu spokojnemu schronieniu niezaprzeczalnie przyjemną atmosferę.

Zbuduj dom z płyt z włókna cementowego na wzgórzu

okładzina elewacyjna z płytami z cementu włóknistego architektura wzgórze dom panele dachowe samochody betonowa góra

W przypadku tego domu w Chile architekci użyli również okładziny elewacyjnej z płyt z cementu włóknistego, aby pokryć całą konstrukcję stalową. Komora powietrzna między górną warstwą a wewnętrzną powłoką domu działa jak regulator termiczny dla lepszego komfortu. Fasada i beton nadają budynkowi monolityczny wygląd, który podważa jedynie szklany front zwrócony w stronę panoramy.

okładzina elewacyjna z panelami włókno-cementowymi architektura wzgórze panele domu widok z boku

Betonowa płyta domu spoczywa bezpiecznie na podium ograniczonym ścianami oporowymi wykonanymi z tego samego materiału. Cienkie, pochyłe filary stosowano wszędzie tam, gdzie wymagane było dodatkowe podparcie. Ich nieregularny kształt i nachylenie potęgują uczucie niestabilności.

okładzina elewacyjna z panelami z cementu włóknistego architektura wzgórze dom szklane drzwi designerskie krzesła kamienie ochrona przed upadkiem widok z przodu

Jak wspomniano powyżej, panele z cementu włóknistego pokrywają całą konstrukcję stalową, która tworzy dom. Ta kontrolowana paleta materiałów sprawia, że ​​dom jest ciągłym monochromatycznym kontrapunktem dla ekstremalnych zmian koloru i roślinności, którym obiekt podlega w trakcie pór roku..

Okładzina elewacyjna z płyt włóknocementowych w stylu skandynawskim

Dwuspadowe panele dachowe biała okładzina fasada błękitne niebo ulica okno grupa domów styl skandynawski

Ten szpital onkologiczny i centrum doradcze w Danii używa białego cementu włóknistego do standaryzacji różnych jednostek, z których każdy ma określoną funkcję. W ten sposób budynek daje czysty obraz ulicy, w skali przyjaznej dla jej kontekstu i użytkowników.

Dach dwuspadowy-panele-białe-drewno-okładzina-elewacja-błękitne-niebo

Centrum składa się z siedmiu małych domów wokół dwóch zielonych terenów zewnętrznych. Każdy dom ma swoją specyficzną funkcję, które razem tworzą ciąg różnych pomieszczeń. W budynku znajduje się biblioteka, kuchnia, pokoje rozmów, salon, sklepy, siłownia i zaplecze odnowy biologicznej.

Dach dwuspadowy-panele-białe-drewno-okładzina-elewacja-niebieskie-podwórko-krzesła bujane-ogród

Ze względu na różne wysokości dachów i zastosowane materiały budynek ma swój własny charakter architektoniczny, co wyraźnie odróżnia go od otaczających go budynków szpitalnych. Projekt pokazuje bardzo przekonujący pomysł, jak można założyć poradnię. Przekonująca, prosta i logiczna kompozycja z doskonałymi warunkami przestrzennymi w ruchu po wewnętrznych dziedzińcach i wewnętrznych obiektach centrum.

Połącz elewację z cementu włóknistego z drewnem

budynek wielofunkcyjny drewniane okna włókno-cement łączą zwis piesi plac miejski rowery

Kolejny przykład z Belgii to budynek, który łączy fasadę wykonaną z płyt włóknocementowych z drewnianymi oknami, które wydają się być ułożone przypadkowo. Projekt składa się z trzech głównych części: pasywnego budynku wielofunkcyjnego, zrównoważonego rynku miejskiego z markizą oraz parkingu podziemnego. Wszystkie komponenty zostały zrealizowane w partnerstwie publiczno-prywatnym.

wielofunkcyjny budynek drewniane okna włókno-cement łączą zwis pieszy plac miejski rowery markiza żelazna kostka brukowa podłoga

Pasywny, wielofunkcyjny budynek to niezwykły obiekt, pod którego nawisem wjeżdżają i wyjeżdżają rowerzyści i samochody. Na parterze przewidziano miejsce na kawiarnię miejską z tarasem obok wydłużonego wejścia z windami do biur powyżej. Ten ostatni można zmienić w rozmiarze.

budynek wielofunkcyjny drewniane okna włókno-cement łączą zwis pieszy plac miejski rowery markiza żelazna kostka brukowa

Struktura jest integralną częścią placu i ma taką samą tożsamość jak środowisko miejskie. Podziemna część tego projektu składa się z parkingu z trzema logicznie skonstruowanymi poziomami parkingowymi na łącznie 505 samochodów i 250 rowerów. Konstrukcja nośna umożliwia również przyjazny dla użytkownika kierunek jazdy i parkowania. Toalety publiczne znajdują się na poziomie 1, w centrum schodów i wind, i są dostępne dla wszystkich. Na parkingu znajduje się również punkt rowerowy do naprawy i wypożyczenia rowerów.

Połącz płyty włóknocementowe z murem

okładzina elewacyjna z płyt włókno-cementowych architektura niezwykłe przykłady cegła murowana kombinacja miejsce parkingowe trawnik

Przy dość zamkniętej fasadzie, w której tylko w niektórych miejscach przedzielają okna, w tym domu płyty z cementu włóknistego mieszają się z ciemną cegłą. W efekcie architekci wyróżnili pewne tomy na dwóch poziomach.

okładzina elewacyjna z płyt włóknocementowych architektura niezwykłe przykłady murowane okna widok z tyłu parkowanie samochodu

Przestronna nieruchomość położona jest w wiejskiej i zielonej okolicy przy drodze łączącej, która charakteryzuje się dużym rzędem dziedzińców. Tył skupia się na pięknym krajobrazie i lesie. Logicznie dom otwiera się na krajobraz poniżej i tworzy swobodnie zamkniętą elewację od strony ulicy, aby zapewnić prywatność mieszkańcom.

okładzina elewacyjna z płyt włókno-cementowych architektura niezwykłe przykłady murowanych okien od tyłu

Aby nie zakłócać widoku z przodu, miejsce parkingowe jest niewidoczne i wkomponowane w dom ciekawą grą objętości. Okna zostały strategicznie rozmieszczone, aby te pudełka nie wydawały się zamknięte. Frontowe okno, które przebija się przez zamkniętą fasadę, zostało zaprojektowane w taki sposób, aby stało się centralnym punktem niczym latarnia morska. Jest również funkcjonalny, ponieważ biuro znajduje się na piętrze i ze względu na wysoką lokalizację omija widok na ulicę.

okładzina elewacyjna z płyt włókno-cementowych architektura niezwykłe przykłady cegła murarstwo połączenie zbliżenia

To specjalne okno znajduje się głęboko za fasadą, aby chronić przed silnym nasłonecznieniem, a z drugiej strony, aby wzmocnić efekt reflektora. Ponadto budynek posiada duże otwory okienne z tyłu, na parterze i na ostatniej kondygnacji.

Dom z dachem dwuspadowym i płytami włókno-cementowymi

dom z dwuspadowym dachem, zawieszone na dachu, panele z cementu z włókna drzewnego pokryte kamykami z przodu

Dach dwuspadowy w tym ostatnim przykładzie wykorzystuje panele z cementu włóknistego do stworzenia elewacji wentylowanej ze wszystkich stron. Panele zakrywają nawet okna, a po zamknięciu tworzą całkowicie szarą objętość. Projekt tego domu był okazją do radykalnego i antycyklicznego rozwiązania problemu budowlanego. Budowa została częściowo zrealizowana we własnym zakresie. Fundamenty i montaż ścian wykonały wyspecjalizowane firmy, resztę budynku wykonali sami.

dom z dwuspadowym dachem okna podwieszane na górze panele z cementu z włókna drzewnego pokryte kamykami rośliny ogrodowe z tyłu

Gotowość do korzystania z materiałów i konstruktywnych sposobów, które są trwałe, ekonomiczne i wymagają krótkiej pracy, zdeterminowały projekt domu. Ściany pokryte są drewnem, konstrukcja wewnętrzna składa się ze stalowej ramy, a zewnętrzna składa się z wentylowanej ekologicznej okładziny elewacyjnej z płyt włóknocementowych.