architektura

Ogrodnictwo w grudniu – Co jeszcze można robić w ogródku warzywnym?

ogrodnictwo w grudniowej pergoli śnieżnej

Jest już grudzień i rozpoczął się sezon przedświąteczny! Niskie temperatury na zewnątrz przywodzą na myśl ciasteczka i grzane wino przy kominku! Tak, oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia jest wspaniałe, ale teraz w ogrodzie jest jeszcze trochę pracy! Mamy dla Ciebie najlepsze wskazówki, co robić w ogrodzie we właściwym czasie. Są to w większości drobiazgi, które wiosną zamienią Twój ogród w raj. Mamy nadzieję, że te małe wskazówki od nas sprawią, że będziesz doskonały Ogrodnictwo w grudniu z oczekiwaniem nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w harmonii!

Ogrodnictwo w grudniu – chroń korzenie warstwą ściółki

ogrodnictwo-grudzień-ściółka-warstwa-korzeni-ochrona

– Drzewa i krzewy w ogrodzie trzeba ściąć w grudniu, a bambus przygotowuje się na zimę. Chroń również rododendrony warstwą ściółki.

Ogrodnictwo w grudniu – Budowa podniesionego łóżka

ogrodnictwo-grudzień-loft-loft-plan zabudowy

– Grudzień to najlepszy czas na obejrzenie Podniesione łóżko w ogrodzie tworzyć.

pokryte polarem lub liśćmi

ogrodnictwo-grudzień-warzywa-podniesione-łóżko-polar-ochrona

– Warzywa, które wciąż są na łóżku, powinny być zabezpieczona fizeliną lub liśćmi Wola. Liście, brukselkę i jarmuż można zbierać w okresach bez mrozu do końca stycznia. Roszponka i szpinak mogą z łatwością zimować pod tą ochronną warstwą w grządce warzywnej lub w podwyższonym łóżku.

Warstwa ochronna ze słomy

ogrodnictwo w grudniu podniesione łóżko-warzywa-słoma-ochrona-zima

– Na łagodnych obszarach brukselkę można zbierać świeżo z grządki do stycznia. Odrobina mrozu nie szkodzi kapuście, wręcz przeciwnie, zapewnia kwiatom odpowiedni aromat. Temperatura poniżej zera zwiększa zawartość cukru w ​​tych warzywach. W chłodniejszych rejonach zaleca się jednak ochronę brukselki przed mrozem na zewnątrz za pomocą wełny.

Kiełki

ogrodnictwo grudniowe kiełki parapety sałatki

– W grudniu pojawiają się pierwsze, bardzo świeże pędy roślin warzywnych. To się nazywa Kiełki. Szczególnie teraz zimą dostarczają ważnych witamin i minerałów. Możesz wnieść kiełki i umieścić je na parapecie, który nie jest słoneczny. Trzeba je kilka razy zwilżyć, przy około 20 stopniach upału w domu będą dalej kiełkować i rozwijać się. Możesz je dobrze wykorzystać podczas gotowania.

Zbierz warzywa korzeniowe

ogrodnictwo grudniowe zbiory warzyw korzeniowych

– W grudniu wszędzie robi się zimno, więc pora usunąć z ziemi wrażliwe na mróz odmiany warzyw korzeniowych. Dotyczy to zwłaszcza selera, marchwi i buraków.

Zbierz warzywa korzeniowe najlepiej przy suchej pogodzie. Wtedy praca będzie dla Ciebie łatwiejsza niż na mokrym podłożu. Do przechowywania używane są tylko zdrowe warzywa, w przeciwnym razie choroby można łatwo przenieść na zimę.

– Najlepiej umieścić buraki i bulwy w skrzynkach z wilgotnym piaskiem, a następnie umieścić je w chłodnym miejscu. Idealnym miejscem byłaby ciemna piwnica z temperaturą pokojową 2-4 stopni Celsjusza i wilgotnością około osiemdziesięciu procent, gdybyście oczywiście ją mieli.

ogrodnictwo-w-grudniu-co-jeszcze-można-tam-zrobić