architektura

Odnowiony dom wolnostojący z basenem w Hiszpanii – nowoczesna architektura

Pomysły na elewację z drewna przesuwne szklane drzwi

Projekt polegał na renowacji jednego Dom wolnostojący z basenem i ogród w pięknej dzielnicy mieszkalnej Bellaterra- w Cerdanyola del Vallès. W pobliżu znajduje się Barcelona i Park Przyrody Collserola. Właściciele, rodzina lubiąca jasny i przestronny wystrój wnętrz, kupili dom ze względu na fantastyczne widoki, choć od początku wiedzieli, że wymaga radykalnego remontu.

Dom wolnostojący z basenem zbudowany na skarpie

Nowoczesna architektura basenu z drewnianym tarasem

To Dom wolnostojący z basenem został zbudowany na skarpie. Ma 2 kondygnacje, piwnicę i dużo miejsca na zewnątrz, a łączna powierzchnia wynosi 442 m2. Zarówno ogród, jak i dom wskazywały na poważne problemy, które należało rozwiązać. Dom miał bardzo nieregularną bryłę i kanciaste ściany. Tarasy i okna były różnej wielkości, a połączenia z otoczeniem bardzo słabe. Pierwotnie przestrzenie zewnętrzne też nie były zbyt dobrze zaprojektowane – ogród za domem znajdował się znacznie niżej niż dom. Ogród kończył się na stromym zboczu, co bardzo utrudniało jego utrzymanie lub cieszenie się. W końcu wnętrze było wąskie i ciemne, podzielone na wiele małych pomieszczeń i połączone wieloma długimi korytarzami.

Odnowiony dom jednorodzinny z basenem – nowa elewacja i projekt zewnętrzny

TV do salonu domowa szafka do zabudowy biała

Architekci z YlaB Architectos Tobias Laarmann i Yolanda Yuste López chcieli mieć zewnętrzną stronę tego Dom wolnostojący z basenem ujednolicić. W tym celu nowe okna i drzwi zostały dostosowane do istniejących otworów drzwiowych i okiennych tak, aby światło dzienne mogło zalać pomieszczenie. Ślepa strona północna lub fasada z wąską i bezużyteczną werandą wymagały radykalnej interwencji. Weranda została zdemontowana, a salon – na przestrzeni werandy – powiększony. Na jego miejscu pojawiło się 13-metrowe okno w drewnianej ramie i drzwi łączące salon z podwórkiem.

Nowoczesny dom z kilkoma opcjami wypoczynku

Drewniane schody wewnętrzne pomysły na architekturę wnętrz

To Dom wolnostojący z basenem oferuje wiele możliwości relaksu i odpoczynku po remoncie. Na tyłach ogrodu utworzono szereg tarasów w celu rozbudowy domu. Pierwszy taras znajdował się na parterze domu i był wyłożony naturalnym kamieniem. Na tarasie zainstalowano luksusowy basen. Drewniane schody prowadzą na taras w ogrodzie.

Imponujący wystrój wnętrz

Salon biały beżowy zestaw sof dywan puszysty

To Dom wolnostojący z basenem z Ylab został oddany do użytku w 2012 roku i urządzony nowocześnie i komfortowo. Parter został przekształcony w duży, przytulny salon z jadalnią, oba oddzielone dużym kominkiem z naturalnego kamienia. Z tyłu dobudowano kuchnię. Salon otwiera się na tylny taras przez duże przesuwne szklane drzwi, które zostały w całości zamontowane w elewacji. Efektem jest jasne, przestronne wnętrze z wieloma wizualnymi połączeniami z przestrzenią zewnętrzną. Po drugiej stronie holu wejściowego znajduje się prywatny pokój, gabinet i pokój muzyczny, które są oddzielone od pozostałych pomieszczeń dwoma dużymi przesuwanymi drzwiami.

Rekonstrukcja domu w Bellaterra

Białe szafy wnękowe w sypialni

Łazienka o eleganckim wyglądzie

Elegancka łazienka czarno-biała nowoczesna

Jasna przestrzeń życiowa

Jasne wnętrza tarasowe projektowanie wnętrz

Jasny pokój – panele drewniane

Projektowanie wnętrz salonu schody drewniane drzwi

Oświetlenie sufitowe w domowym biurze

Pomysły na projekt biura odnowiony dom rodzinny

Plan piętra domu jednorodzinnego

Plany pięter domów jednorodzinnych Plany budynków