architektura

Nowy Apple Shop w Mediolanie robi furorę swoją minimalistyczną estetyką

apple shop glass nowoczesna fontanna mediolan

Nowy Apple Shop we Włoszech wywołał sensację swoją minimalistyczną estetyką i kreatywną koncepcją. Sklep znajduje się w historycznym centrum Mediolanu, na Placu Wolności i ma stać się węzłem komunikacyjnym wielkiego miasta. Projekt, zaprojektowany i zrealizowany w ścisłej współpracy z utalentowanymi architektami z Foster and Partners, stanowi ekscytujący przykład udanego połączenia nowoczesnej architektury ze starymi budynkami. Tym bardziej – oferuje rozwiązanie przestrzenne dla gęsto zabudowanych miast, gdzie po prostu nie ma wolnych działek w centrum miasta. Daj się zainspirować znakomitym Apple Shop!

Apple Shop harmonijnie komponuje się z zabytkową dzielnicą

apple shop mediolan nowoczesna architektura fontanna szkło

Zlokalizowany pośrodku Placu Wolności w Mediolanie, Apple Shop wyróżnia się innowacyjną koncepcją. Sam plac został zachowany, aby mieszkańcy i turyści nadal mogli na nim wypoczywać. Sam sklep znajduje się pod ziemią – tylko imponująca szklana fontanna wskazuje jego dokładną lokalizację. Jednocześnie minimalistyczny element wodny służy jako wejście do sklepu i stanowi idealne tło dla dużej sceny plenerowej. Plac został celowo zaprojektowany w sposób tradycyjny i ułożony zgodnie z włoskimi zasadami budowlanymi z lokalnym rodzajem kamienia “Beola Grigia”. Celem firmy Apple było sprawienie, aby przestronny plac stał się popularnym miejscem spotkań wielu turystów i mieszkańców. W mieście o tak bogatej historii i pięknej architekturze, od dawna znanym ze swoich artystów, nie brakuje rozrywki. Firma sprostała wyzwaniu stworzenia przestrzeni, w której każdy może inspirować się we wzorowy sposób.

Nowy Apple Shop zachęca do kreatywności

apple shop mediolan wyposażenie wnętrz drewno

Nowy Apple Store oferuje znacznie więcej niż tylko piękną koncepcję architektoniczną – co godzinę odbywają się wydarzenia na takie tematy, jak fotografia, wideo, muzyka, sztuka i design. Podczas tych bezpłatnych sesji zwiedzający mogą puścić wodze fantazji, lepiej poznać nowe technologie, uzyskać przydatne wskazówki od profesjonalistów i wymienić się pomysłami. Kilka wydarzeń Apple odbędzie się na placu do końca lata.

seminarium apple shop nowoczesne technologie

nowoczesna koncepcja sklepu jabłkowego w mediolan

sklep jabłkowy w mediolanie fontanna szklana kwadratowa

otwarcie sklepu jabłkowego w mediolan

Projekt autorstwa Zastępca i Partnerzy