architektura

Nowoczesny dom wiejski w kształcie litery Y z Portugalii

autorstwa SousaSantos Architects

Wiejski dom w kształcie litery Y - nowoczesna fasada

Projektantami tego są architekci Sousa Santos nowoczesny biały dom, który znajduje się w Arelho, Obidos, Portugalia. To Wiejski dom w kształcie litery Y znajduje się na płaskim terenie, na przestronnym terenie, gdzie spotykają się świeża zielona trawa i błękitne niebo.

To Wiejski dom w kształcie litery Y jest interesujący ze względu na dziwny układ kształtu i niezwykłą koncepcję. Ideą architektów jest stworzenie efektu poruszającej się po korytarzu kamery wideo, aby mieszkańcy mogli w pełni cieszyć się krajobrazem. Osiąga się to poprzez planowanie krzywych w planie piętra. Rezultatem jest plan piętra w kształcie litery Y.

Nowoczesny projekt domu – dom w kształcie litery Y z Portugalii

Dom wiejski w kształcie litery Y w Portugalii - przód

Nowoczesny Wiejski dom w kształcie litery Y ma dwa poziomy połączone wewnętrzną klatką schodową. Piwnica jest dość mała i składa się tylko z jednego pomieszczenia przeznaczonego na biuro. Główne wejście do budynku skierowane jest na południowy zachód. Po prawej stronie znajduje się garaż. Po lewej stronie wchodzi się do kuchni, która prowadzi do przestronnego salonu, gdzie łączą się trzy elementy. W tym pokoju piwnica jest również połączona schodami z górnym piętrem. W drugą stronę, na końcu korytarza, w nowoczesnym stylu widać wejście do stref sypialni Znajdź dom na wsi.

Nowoczesny projekt domu wiejskiego

nowoczesna architektura – innowacyjny projekt domu

Fasada ma gładki kształt i kolor prawdziwego nowoczesnego budynku. Jest pomalowany na biało i ma duże okna. Duże okna w sypialniach wpuszczają światło słoneczne do pokoju. W wystroju wnętrz dominuje również biel, w tym meble, ściany i sufity. Jedynymi wyjątkami są drewniane podłogi i schody.

KH Christova