architektura

Nowoczesny, łatwy w utrzymaniu domek letniskowy naśladuje otoczenie

Nowoczesny domek letniskowy na wyspie Skatoz autorstwa Filter Arkiteketer z Oslo

elegancki, łatwy w utrzymaniu dom na plaży

Ten nowoczesny Domek letniskowy znajduje się na Skatoy, wyspie w pięknym archipelagu na południowym wybrzeżu Norwegii. Ten ekscytujący projekt obejmował renowację starej rezydencji. Pierwotnego domu nie udało się odrestaurować, ponieważ jego konstrukcja była całkowicie spróchniała. Nowo utworzony Domek letniskowy ma nowoczesny kształt, w innowacyjny sposób imitujący otoczenie.

Przyjazny dla środowiska nowoczesny domek letniskowy

nadmorski drewniany dom w Norwegii

Właściciel domu ustanowił standard łatwej opieki Domek letniskowy. Rezultatem jest struktura, która naśladuje kamienie i florę wyspy. Dach został wykonany z rozchodnika – z jednej strony jest ekologiczny, z drugiej zapewnia wysokiej jakości ochronę przed letnim upałem i izolację zimą. Główna konstrukcja domu składa się z kamiennych ścian i drewnianej okładziny. Konstrukcja okazała się odporna na warunki atmosferyczne i łatwa w pielęgnacji. Elementy drewniane na elewacji z biegiem czasu starzeją się i wyglądają coraz bardziej naturalnie. To Domek letniskowy ma prosty geometryczny kształt, ale dzięki zastosowanym materiałom wygląda znacznie bardziej naturalnie.

Łatwa w utrzymaniu nowoczesna architektura – domek letniskowy w Norwegii

łatwy w utrzymaniu domek na plaży - drewniana ściana

nowoczesny dom nad morzem - drewniana ściana

Jak to często bywa, właściciel domu poprosił o jeden Domek letniskowy, w którym zewnętrze i wnętrze zlewają się ze sobą. Ostatecznie piękna okolica była głównym powodem, dla którego tak się stało Domek letniskowy został zbudowany właśnie tam. Architekci stanęli przed wyzwaniem zaprojektowania domu otwartego z częścią prywatną. Przestronna część dzienna oferuje piękny widok, a dwie sprytnie zaprojektowane bryły kryją dobrze chronioną strefę prywatną z tarasem na drugim piętrze. W ten sposób łatwy w pielęgnacji domek letniskowy jest otwartą i jednocześnie prywatną rezydencją na lato.

Od Jaz

nowoczesny dom na plaży - taras

Kamienna elewacja w nowoczesnym, łatwym w utrzymaniu domu nadmorskim

nowoczesny ekscytujący projekt domu przyjaznego dla środowiska - dom w Norwegii

nowoczesna sypialnia z drewnianą ścianą

projekt domu przyjaznego środowisku - dom w Norwegii

Dekoracja w nowoczesnym domu na plaży

nowoczesny ekologiczny projekt domu

nowoczesna biała kuchnia

nowoczesny projekt domu - dom w Norwegii

Plan budowy łatwego w utrzymaniu domu na plaży w Norwegii

Plan budowy nadmorskiego domu w Norwegii