architektura

Neoklasycystyczny dom jednorodzinny we Frankfurcie nad Menem odrestaurowany we współczesnym stylu

Przebudowa mieszkaniowa-projekt-włączenie-przestrzen-zewnętrznych-przebudowany-dom-mieszkalny-piętro

„Pünktchen” to nazwa tego zabytkowego domu jednorodzinnego we Frankfurcie nad Menem, który został zrealizowany przez Zielony & Braun Architekci + Studio Dynamo błyszczy w nowym blasku w 2011 roku. Aby spełnić życzenia klienta, budynek mieszkalny przy Fichardstrasse 12 został zaprojektowany z dużą przejrzystością i gruntownie zmodernizowany z zachowaniem oryginalnego charakteru.

Dom jednorodzinny we Frankfurcie z bogatą historią

współczesny-odnowiony-dom-mieszkalny-kropki-zielono-brązowy-architekci + dynamo-studio

“Pünktchen” był początkowo pomyślany jako mieszczańska kamienica dla rodziny i zbudowana w stylu neoklasycystycznym w trakcie północnej ekspansji miasta po upadku murów obronnych – podobnie jak szereg podobnych sąsiednich budynków. Po II wojnie światowej oryginalne zdobienia i gzymsy na zewnątrz budynku zostały całkowicie wyszczerbione, a elewację pokryto grubym tynkiem. Z wcześniej proporcjonalnego podziału pomieszczeń wewnątrz nastąpił podział na małe mieszkania. Do domu dobudowano niskie trzecie piętro i przekształcono je w prosty, prawie pozbawiony twarzy budynek mieszkalny.

Jasna elewacja z tynku wygląda jak passepartout

zamknięte-dziedziniec-elementy-tył-elewacja-nowoczesny-przebudowany-dom-mieszkalny

Zainspirowany muzyką José Gonzaleza zespół kreatywny wyszedł z Grün & Braun Architects przekształcili istniejącą strukturę w sercu centrum Frankfurtu w wysoce zindywidualizowany i promieniujący ciepłem dom jednorodzinny. Po pierwsze, stary dom powinien być zauważalny. Z drugiej strony zespół powinien znaleźć nowy wyraz, w którym klienci mogliby się odnaleźć. Remont był zgodny z życzeniem silniejszego włączenia terenów zewnętrznych, zarówno ogrodów i dziedzińców na parterze, jak i zalanego słońcem poddasza. Dążenie do większej przejrzystości i otwartości było również widoczne w szczegółach.

Łączenie przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych

zabytkowy-budynek-po-remontie-nowoczesny-projekt-elewacji

Dom jednorodzinny we Frankfurcie nad Menem zaprasza dzisiaj niezwykłym, skrojonym na miarę środowiskiem mieszkalnym. Podobnie jak sąsiednie domy, oddzielony jest od ulicy wąskim frontowym ogrodem. Z tyłu idylliczny ogród zimowy zaciera granicę między domem a naturą.

Zdjęcia: P. Wünstel

Harmonijny dom jednorodzinny we Frankfurcie nad Menem 

Dot-dom-jednorodzinny-dużo-światła-przezroczystość-konstrukcja-dachu-spadowego

Ciemne metalowe ramy okien studia podkreślają otwory.

Sprytna rearanżacja na parterze

rustykalna-drewno-kuchnia-bezuchwytowa-fronty-szafki-wyspa-tynk ścienny

Oryginalne elementy, takie jak stare kasetonowe drzwi, jedno z dwóch sklepień i drewniana klatka schodowa z zakrzywionymi policzkami, zostały w miarę możliwości zachowane. Fasada ulicy musiała zostać całkowicie przebudowana.

Przywrócony do życia dom z połowy XIX wieku

Odnowiony-dom-neoklasycystyczny-ściany-wewnętrzne-sklepienie-zabytkowy-budynek w-neoklasycznym-stylu-wybudowany-dom-przebudowany-jadalnia-sklepy Pokój dziecięcy-łóżka-pokój-wysoka boazeria-fioletowa wykładzina Pomysły na dom-pokój dziecięcy-farba ścienna-nasycone-fioletowe-drewno-łóżka piętrowe ekscytujące-zagraj-gry-na-suficie-sypialni-ściany-wzorzyste-tapety Drewniane-schody wewnętrzne-antresola-projekt-neoklasyczny-dom-całkowicie przebudowany Spiralne schody-poręcz-stopnie-lite drewno-podłoga-ściany-tekstura-wzór tapety Drewniano-kręcone schody-dziedziniec-ogród-na-parter wyremontowany-neoklasyczny-dom-z-połowy-XIX-wieku-jadalnia-ozdobna-lampa-sufitowa Odnowiony-dom-niezwykły-szyty-na miarę-mieszkania-ściany-wewnętrzne-drewno współczesny-odnowiony-neoklasyczny-dom-ściana-projekt-wzór-3d Łazienkowe meblościanki-drzwi lustrzane-szafki-drewno-betonowe-umywalki Dużo światła-w-łazienki-w-wannie-kamień naturalny-płytki-ścienne-podłogowe Układ pokoju-kropki-dom-frankfurt-Grün-Braun-Architekten

Kropki-Zielone-Brązowe-Architekci-Dynamo-Studio-widok-boczny-w-sekcji